PRVÁ PÄŤKA USA

PRVÁ PÄŤKA USA

článok



V rebríčku nastali poriadne zmeny. Na plnej čiare zabodoval Tyler Perry, medzi prvú päťku sa znovu dostal Milionár z chatrče. Klasickou stop-motion technikou vytvorená Coraline to dotiahla na druhé miesto, Taken udržal svoju pozíciu, Piatok trinásteho klesol v zárobkoch o 80 (!) percent. Novinka Fired Up úplne pohorela a Temný rytier celosvetovo zarobil miliardu dolárov.

TOP 20.2. - 22.2. 2009
č. Názov filmu Spoločnosť Doba  Tržba za víkend Tržby celkom
1. Tyler Perry's Madea Goes to Jail LionsGate 1. týždeň    41,0 mil    41,0 mil
2.

Coraline

Focus Features 3. týždeň    11,4 mil    53,7 mil
3. Taken Fox 4. týždeň    11,2 mil    95,0 mil
4. He's Just Not That Into You Warner Bros. (New Line) 3. týždeň      8,5 mil    70,1 mil
5. Slumdog Millionaire Fox Searchlight 15. týždeň

     8,3 mil

   98,3 mil
6. Friday 13th Warner Bros. (New Line) 2. týždeň      7,9 mil    55,1 mil
7. Paul Blart: Mall Cop Sony 6. týždeň      6,8 mil

 121,2 mil

8.

Confessions of a Shopaholic

Buena Vista

2. týždeň

     6,7 mil

   27,3 mil
9. Fired Up

Sony / Screen Gems

1. týždeň

     5,4 mil

     5,4 mil
10. The International Sony 2. týždeň      4,4 mil    17,0 mil

Prvá päťka USA Prvá päťka USA Prvá päťka USA

Tyler Perry's Madea Goes to Jail
Po tom ako Madea uniká veľkou rýchlosťou pred policajtmi vo svojom aute po diaľnici sa dostane pred sudcu a ten ju pošle rovno do väzenia. Ale veľká rodina Brownovcov má pre Medeu pochopenie a podporia ju aj v tých najťažších chvíľach. Medea sa vo väzení spriatelí s mladou prostitútkou, ktorej je schopná poskytnúť cenné rady do života.

Réžia: Tyler Perry
Hrajú: Tyler Perry, Derek Luke, Keshia Knight Pulliam, David Mann

Opäť Tyler Perry. Muž, ktorý chŕli jeden nízkorozpočtový film za druhým. Píše, režíruje, hrá a... zarába. Madea Goes to Jail by mala byť záverečná časť trilógie o staršej pani, ktorá má svojský pohľad na život. Prvý výlet na strieborné plátno si Média v podaní Tylera Perryho urobila v roku 2005. Diary of a Mad Black Woman mala rozpočet 5,5 milióna dolárov a v amerických kinách zarobila 50,6 miliónov dolárov. V roku 2006 bolo do filmu Madea's Family Reunion investovaných 6 miliónov dolárov, celkový zárobok 63,2 miliónov dolárov. Hoci rozpočet Madea Goes to Jail nie je oficiálne zverejnený je jasné, že najnovšie dobrodružstvá Medei zarobia najviac. Svedčí o tom zárobok z prvého víkendu 41 miliónov dolárov. A to sa táto dráma premietala len v 2 032 kinách! Len dvom filmom sa v takom malom počte kín podarilo zarobiť v otváracom víkende viac. V roku 2002 sa 8 míľa premietala v 2 470 kinách a zarobila 51,2 milióna dolárov a Jurský Park v roku 1993 zarobil 47 miliónov v 2 404 kinách. Filmy Tylera Perryho však nemajú dlhú výdrž v rebríčku, ale na druhú stranu sa budúci víkend nekoná žiadna veľká premiéra.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com – 27%, imdb.com – 3,0/10, yahoo.com – A-, boxofficemojo.com – C

Trailer
Oficiálna stránka
 

Prvá päťka USA Prvá päťka USA Prvá päťka USA

Coraline
Coraline Jones je 11 ročné dievča. Je divoká, zvedavá, a je dobrodružný typ. Spolu s rodičmi sa práve presťahovali do nového mesta. Chýbajú jej priatelia a rodičia sa viac venujú práci ako jej a tak Coraline skúša nájsť nejaké vzrušenie v novom prostredí. Po preskúmaní celého okolia nachádza tajné dvere priamo vo svojej izbe. Cez hrôzostrašný a úzky priechod objavuje Coraline alternatívnou verziou jej života a existencie. Na povrchu je táto paralelná realita  podobná jej skutočnému životu... ale omnoho lepšiemu. Dospelí sú omnoho milší a majú na ňu čas. Už si začína myslieť, že tento druhý svet by mohlo byť to pravé miesto, kam patrí. Ale opak je pravdou a Corlaine musí vynaložiť veľkú silu a statočnosť, aby sa dostala späť domov, do skutočného sveta.
 
Réžia: Henry Selick, Mike Cachuela
Hrajú: Dakota Fanning, Teri Hatcher, Dawn French, Jennifer Saunders

Súboj o druhé miesto nakoniec vyhrala Coraline, ktorá oproti minulému víkendu klesla o 22,7 percenta, ale v rebríčku sa vďaka víkendovému zárobku 11,4 milióna dolárov polepšila z piateho miesta na druhé. V priebežnom zárobku už rozprávka pre dospelých Henryho Selicka prekročila 50 miliónovú hranicu.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com – 88%, imdb.com – 8,5/10, yahoo.com – B+, boxofficemojo.com – A-

Trailer
Oficiálna stránka
 

Prvá päťka USA Prvá päťka USA Prvá päťka USA

Taken (96 hodín)
Bývalý špión Bryan dovolí svojej sedemnásťročnej dcére Kim výlet do Paríža iba pod podmienkou, že sa mu bude pravidelne hlásiť. Pri jednom takom telefonáte sa ale stáva svedkom jej únosu. Nečaká na nič a vezme spravodlivosť do svojich rúk.

Réžia: Pierre Morel
Hrajú: Liam Neeson, Maggie Grace, Katie Cassidy, Famke Janssen
Premiéra na Slovensku: 4. 12. 2008

Pred prekonaním 100 miliónovej hranice sa zastavil úspešný triler Taken. Vo svojom štvrtom  víkende si pripísal veľmi silných 11,2 milióna dolárov a 100 miliónovú hranicu pokorí skôr než bude piatok.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com – 55%, imdb.com – 8,0/10, yahoo.com – A-, boxofficemojo.com – B+

Recenzia
Trailer

Oficiálna stránka

             

He's Just Not That Into You (Nie je z teba až tak paf)
Niekoľko nezadaných dvadsať- až tridsiatnikov z Baltimore rieši problémy s láskou a snaží sa pochopiť jasné, aj nie celkom čitateľné ľudské správanie v tejto oblasti. Brodia sa všetkými podobami vzťahov - cez plytčiny randenia až po temné vody manželstva. Snažia sa pochopiť signály opačného pohlavia a tajne dúfajú, že práve oni budú výnimkou z „bezvýnimkového“ pravidla. Gigi iba chce, aby chlap, ktorý sľúbil, že zavolá, naozaj zavolal. Ale Alex jej radí, aby radšej pri tom telefóne nevysedávala. Beth rozmýšľa, či by nemala posunúť niekam ďalej svoju dlhoročnú oddanú samotu vo vzťahu s Neilom, ktorý však na vzťahu bez záväzkov nevidí nič zlé. Janine si nie je istá, či môže veriť svojmu manželovi Benovi, ktorý si sám nemôže celkom veriť vo vzťahu k Anne. Anna sa nemôže rozhodnúť medzi sexi ženatým chlapíkom a Conorom, spoľahlivým parťákom bez akéhokoľvek sexapílu. Conor sa nemôže zmieriť s tým, že Annu nemôže mať. A Mary, ktorá je obklopená davom oddaných a milujúcich mužov, sa snaží medzi nimi nájsť heterosexuála...

Réžia: Ken Kwapis
Hrajú: Jennifer Aniston, Ben Affleck, Scarlett Johansson, Drew Barrymore, Ginnifer Goodwin, Justin Long, Jennifer Connely, Bradley Cooper, Kevin Connolly

Darí sa aj romantickej komédii Nie je z teba až tak paf, ktorá po Valentínskom víkende klesla o 56 percent a počas tretieho víkendu zarobila 8,5 miliónov dolárov, ktoré prispeli k priebežnému zárobku 70,1 milióna dolárov.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com – 42%, imdb.com – 6,6/10, yahoo.com – B, boxofficemojo.com – B

Trailer
Oficiálna stránka

             

Slumdog Millionaire (Milionár z chatrče)
Jamal Malik, je sirota, má 18 rokov, pochádza z chatŕč Mumbai a práve sa chystá prežiť najväčší deň svojho života. Od maximálnej výhry 20 miliónov rupií v televíznej šou Milionár ho delí len jedna otázka. Pre nedostatok času sa hra presúva na ďalší deň. Polícia však zatkne mladého Jamala, pretože ho podozrieva z podvádzania. Ako sa mohlo pouličné decko dostať tak ďaleko? Pri odpovedaní na policajné otázky Jamal rozpráva svoj príbeh z chudobnej štvrte, kde s bratom vyrastali, ich dobrodružstvá na spoločnej na ceste, zlé stretnutia s miestnymi gangmi... a hovorí aj o Latike, dievčati, ktoré miloval a stratil, Každá kapitola jeho príbehu odhaľuje kľúč k odpovedi jednej z otázok. S novým dňom sa Jamal vracia do horúceho kresla zodpovedať poslednú otázku a 60 miliónov divákov chce byť pri tom.

Réžia: Danny Boyle
Hrajú: Madhur Mittal, Freida Pinto, Anil Kapoor, Irrfan Khan

Medzi prvú päťku sme opäť privítali Milionára z chatrče, ktorému bezpochyby patril celý víkend. V nedeľu zabodoval na Oscaroch, ale predtým dokázal v kinách zarobiť 8,3 milióna dolárov. Po pätnástich víkendoch premietania je len krôčik od 100 miliónovej hranice.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com – 94%, imdb.com – 8,7/10, yahoo.com – A, boxofficemojo.com – A-

Trailer
Oficiálna stránka

Temný rytier sa pridal do rodiny superziskových filmov, ktorým sa celosvetovo podarilo zarobiť viac ako 1 miliardu amerických dolárov. Jedinečný Titanic, druhí Piráti Karibiku a tretí Pán prsteňov privítali medzi seba šiesteho Batmana.

Prvých 12 filmov v tabuľke zarobilo počas víkendu 119,6 miliónov dolárov.

Prvé miesta v minulých rokoch
Obdobie Názov filmu Tržba

  22.2.- 24.2. 2008

Vantage Point 22,8 mil
  23.2.- 25.2. 2007 Ghost Rider 20,0 mil
  24.2.- 26.2. 2006

Tyler Perry's Madea's Family Reunion

30,0 mil

Po stopách Hannah Montany sa vydávajú aj traja spievajúci chlapci. Disneyho Jonas Brothers: The 3D Concert Experience bude útočiť na 3D kiná a srdcia mladých fanúšičiek. Druhou novinkou bude bojový film podľa úspešnej počítačovej hry - Street Fighter: The Legend of Chun-Li. Hmm... Zaujímavejšie bude sledovať, ako sa výsledky Oscara odzrkadlia v rebríčku budúci víkend a tešiť sa na šiesty marec, kedy do kín prídu Watchmeni.


autor Matej Oravec 24.2.2009
Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 14376
02 |
návšt. 10087
03 |
návšt. 4455
04 |
návšt. 3314
05 |
návšt. 3061
06 |
návšt. 2632
07 |
návšt. 1945
08 |
návšt. 1306
09 |
návšt. 982
10 |
návšt. 1037
REBRÍČEK US
01 |
$80,0 mil.
02 |
$16,0 mil.
03 |
$11,0 mil.
04 |
$10,0 mil.
05 |
$3,3 mil.
06 |
$2,4 mil.
07 |
$2,2 mil.
08 |
$1,9 mil.
09 |
$1,5 mil.
10 |
$1,4 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.