PRVÁ PÄŤKA USA

PRVÁ PÄŤKA USA

článokHarry Potter má takmer na vlas podobný osud ako pred rokom. Síce to tentoraz nevyšlo tak dobre, ale tajomná komnata je otvorená a prvý víkend dopadol pre Harryho veľmi slušne.

TOP 15. 11. - 17. 11. 2002
č. Názov filmu Spoločnosť Doba  Tržba za víkend Tržby celkom
1. Harry Potter and the Chamber of Secrets Warner Bros. 1. týždeň 88,3 mil 88,3 mil
2. 8 Mile Universal 2. týždeň 19,3 mil 84,4 mil
3. The Santa Clause 2 Buena Vista 3. týždeň 15,1 mil 82,5 mil
4. The Ring DreamWorks 5. týždeň 10,6 mil 100,6 mil
5. Half Past Dead Sony 1. týždeň 7,8 mil 7,8 mil
6. My Big Fat Greek Wedding ICF Films 31. týždeň 4,7 mil 199,5 mil
7. Jackass: The Movie Paramount 4. týždeň 3,9 mil 59,3 mil
8. I Spy  Sony 3. týždeň 3,8 mil 30,7 mil
9. Frida Miramax 4. týždeň 2,9 mil 8,6 mil
10. Sweet Home Alabama Buena Vista 8. týždeň 2,2 mil 121,8 mil
Prvá päťka USA  Prvá päťka USA  Prvá päťka USA

Harry Potter and the Chamber of Secrets (Harry Potter a tajomná komnata)
Harry ani v druhom ročníku nestratil nič zo svojej mágie. Sto-miliónový rozpočet Tajomnej komnaty zarobil za tri dni 88,3 milióna dolárov. Ide o štvrtý najziskovejší film v otváracom týždni (viď tabuľka). Dvojka Harryho však dosiahla rekord, a to v počte kín, v ktorých sa film premietal. Konkrétne ich bolo 3682.
Harry Potter a kameň mudrcov zarobil 317,5 milióna dolárov v Amerike a 965,7 miliónov vo svete, čo ho radí na druhé miesto hneď za Megahit Titanic. Tajomná komnata bude mať pravdepodobne rovnaký osud ako Kameň mudrcov. Viac ako 400 miliónov však nezarobí.
Harry Potter a väzeň z Azkabanu bude mať premiéru v júni roku 2004 a režisérske kreslo po Chrisovi Columbusovi zaujme Alfonso Cuaron (režisér kontroverznej Mexickej jazdy).
Dej: Harry Potter a jeho priatelia Ron a Harmiona sa stretávajú s novými nástrahami v druhom ročníku kúzelníckej školy Rokfort. Tajomná komnata bola znova otvorená a v škole to začína byť veľmi nebezpečné. Je na Harrym a jeho kamarátoch, aby zistili kto komnatu otvoril a ako nastoliť v škole poriadok a bezpečie.
Žáner: Fantasy dobrodružstvo
Štúdio: Warner Bros. (Continental-film) 
Hrajú: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ronald Weasley), Emma Watson (Hermione Granger), Richard Harris (Riaditeľ Dumbledore), Maggie Smith (Minerva McGonagall), Alan Rickman (Prof. Severus Snape), Ian Hart (Prof. Quirrell), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid).
Réžia: Chris Columbus
Scenár: Steve Kloves, J. K. Rowling (novela).
Kamera: Roger Pratt
Hudba: John Williams
Premiéra v USA: 15. 11. 2002
Premiera v SK: 12. 12. 2002 
Miesta natáčania: London, England, United Kingdom
Článok k traileru + Trailer
Článok k teaseru + Teaser
Oficiálna stránka
Po intre, tentoraz na lietajúcom aute, sa prenesieme na známu stránku fungujúcu odkedy Warner Bros. kúpili práva na sfilmovanie knižky J. K. Rowling. V ľavom hornom rohu sa vždy objavujú najnovšie novinky. Ak tam vkročíte hneď teraz, budete mať možnosť pozrieť si nekonečne dlhý záznam z premiéry konajúcej sa v piatok v Londýne, alebo 3D pohľad do pracovne riaditeľ Dumbledora.
Ako dopadol prvý diel Harryho Pottera? To nájdete
tu..

Najziskovejšie filmy v otváracom týždni

č.

film spoločnosť tržba za víkend počet kín počet premietaní
1 Spider-Man Sony 114,84 mil. 3 615 31 769
2 The Lost World Universal 92,72 mil. * 3 281 28 262
3 Harry Potter and the Sorcerer's Stone Warner Bros. 90,29 mil. 3 672 24 590
4 Harry Potter and the Chamber of Secrets Warner Bros. 88,35 mil.  3 682 23 816
5 Star Wars: Episode II - Attack of the Clones Fox 80,02 3 161 25 317

*Započítaný predĺžený víkend.

Prvá päťka USA  Prvá päťka USA  Prvá päťka USA


8 Mile 
Po predpokladanej Pottermánii sa Eminemova 8 Mile posunula z prvej na druhú priečku. Za desať dní zarobila 84,4 milióna dolárov, čo už je viac ako dvojnásobok rozpočtu (41 miliónov).
Dej: Jimmy hľadá svoju identitu a zmysel pre cit. V rodinnom nepochopení a spoločenskom rozklade sa učí vyjadrovať svoj hnev, strach a pocit sklamania. Jediné, čo Jimmy chce, je prekonať túto drsnú situáciu.
Žáner: Dráma
Štúdio: Universal (Tatrafilm)
Hrajú: Eminem (Jimmy Smith, Jr.), Kim Basinger (Stephanie Smith), Brittany Murphy (Alex), Mekhi Phifer (David Porter/Future), Eugene Byrd (Wink), Omar B. Miller (Sol George).
Réžia: Curtis Hanson
Scenár: Scott Silver
Kamera: Rodrigo Prieto
Hudba: Eminem, Dr. Dre, Jay-Z, Kid Rock, Xzibit
Premiéra v USA: 8. 11. 2002
Premiéra v SK: 20. 3. 2003
Miesta natáčania: Detroit, Michigan, USA
Stránka na Kineme
Teaser 8 Mile
Trailer 8 Mile
Oficiálna stránka
Z hlavnej stránky sa môžete dostať na oficiálnu stránku Eminema. Po vstupe na stránku filmu máte možnosť vidieť krátke intro o tom, že každý moment je šanca. Stránku si môžete prehliadať za sprievodu troch pesničiek, resp. úryvkov pesničiek z filmu. Je tu 6 filmových klipov v prehrávačoch Quicktime a Windows, 5 rozhovorov a dva 30 sekundové televízne spoty, videoklip Loose Yourself, Wallpapery, e-karty... Po dlhom čase naozaj výborná stránka. Vrele odporúčam!

Prvá päťka USA  Prvá päťka USA  Prvá päťka USA


The Santa Clause 2 
Aj napriek nájazdu Harryho Pottera, Santa neklesol o veľa a za víkend zarobil 15,1 milióna dolárov.
Dej: Začína sa vianočná horúčka a Santa Claus práve hľadá dokonalú budúcu pani Clausovú. Scott Calvin bol Santa Clausom osem rokov za sebou a jeho lojálni zákazníci ho považujú za najlepšieho Santa Clausa vôbec. Scott má však problémy. Jeho syn Charlie skončil na listine darebákov a on sám je za záhadných okolností zbavený "úradu". A ako keby to nestačilo, tak sa dozvie, že keď sa do Vianoc neožení, prestáva byť Santa Clausom! Má to dokonca v zmluve - čierne na bielom. Scott zúfalo hľadá nastávajúcu, pokúša sa pomôcť synovi, odchádza domov zanechajúc na svojom santa-clausovskom mieste náhradu. Keď však náhradník spôsobí mierny chaos, je zasa len na Scottovi, aby zachránil Vianoce.
Žáner: Romantická komédia
Štúdio: Buena Vista (Saturn)
Hrajú: Tom Allen (Scott Calvin, Santa, Toy Santa), Elizabeth Mitchell (Carol Newman), David Krumholtz (Bernard), Eric Lloyd (Charlie Calvin), Judge Reinhold (Neil Miller).
Réžia: Michael Lembeck
Scenár: Cinco Paul, Ed Decter, Don Rhymer, Ken Daurio, John Strauss, Steve Rudnick (príbeh)
Kamera: Adam Greenberg
Hudba: George S. Clinton
Premiéra v USA: 1. 11. 2002
Premiéra v SK: 21. 11. 2002
Miesta natáčania: Vancouver, British Columbia, Canada
Trailer The Santa Clause 2
Oficiálna stránka
Napísať Santovi? Vstúpiť na stránku? Pozrieť si trailer? Boli ste dobrý? Áno - nie? Jasné, že áno! (Pre tú srandu skúste aj odpoveď nie.) V hre som urobil 20 hračiek a nazbieral 279 bodov, potom som to už nestíhal. V teste som najmilšie dieťa na tejto planéte. Všetkým som rozoslal pohľadnice a prečítal a dozvedel som sa všetko, čo som o vianociach potreboval vedieť. Darčeky nenosí ani Ježiško ani Santa, ale Tim Allen!

 

  The Ring (Varovné zvonenie)
Zvonenie telefónu sa už prehuplo cez stomiliónov zarobených dolárov. Horor so 43 miliónovým rozpočtom, by mohol ešte kým vypadne kľudne zarobiť 150 miliónov. 
Dej: Remake Japonského hororu z roku 1998, ktorý sa v krajine vzniku stal jedným z najúspešnejších hororov všetkých čias. The Ring je prvým filmovým pokusom novelistu Suzuki Kojita. 
Po zhliadnutí záhadnej videopásky, na ktorej sa nachádza akýsi Kruh umierajú všetci, ktorí ju videli. Ak si obeť pozrie pásku, zazvoní telefón a nejaký hlas dotyčnému/dotyčnej oznámi, že za týždeň umrie. Reportérka Rachel sa venuje vyšetrovaniu týchto udalostí, ale potom ako sa na pásku pozrú jej deti, začína súboj s časom a pátranie po tom, kto stojí za týmito neuveriteľnými vraždami...
Žáner: Horor
Štúdio: DreamWorks (Tatrafilm) 
Hrajú: Naomi Watts (Rachel Keller), Martin Henderson (Noah), Brian Cox (Richard Morgan), David Dorfman (Aidan), Lindsay Frost (Ruth), Amber Tamblyn (Katie).
Réžia: Gore Verbinski
Scenár: Ehren Kruger, Hiroshi Takahashi, Koji Suzuki (novela)
Kamera: Bojan Bazelli
Hudba: Hans Zimmer
Premiéra v USA: 11. 10. 2002
Premiéra v SK: 27. 2. 2003
Miesta natáčania: Seattle, Washington, USA \ Los Angeles, California, USA \ Boston, Massachusetts, USA
Trailer The Ring
Oficiálna stránka
"Predtým ako umrieš uvidíš kruh" Kratučké intro, veľmi tichá atmosferická hudba, trailer vo všetkých prehrávačoch, fotky, behind the scenes, poznámky, e-karty, Winamp Skin, Aim Icons, Screensavers, Ecards, Wallpaper. Môže si človek priať viac?

 

  Half Past Dead (Živý mŕtvy)
Film Stevena Seagala začínal v 2 113 kinách a zarobil 7,8 milióna dolárov.
Dej: Donny, geniálny mozok zločineckej bandy sa snaží preniknúť do prísne stráženej väznice, aby získal od jedného väzna z cely smrti informácie o ukradnutom zlate v hodnote 200 miliónov dolárov. Agent FBI Sascha Petrosevitch ho musí zastaviť, kým nebude neskoro.
Žáner: Akčné krimi
Štúdio: Sony (Itatilm)
Hrajú: Steven Seagal (Sascha Petrosevitch), Jeffrey 'Ja Rule' Atkins (Nick Frazier), Morris Chestnut (Donny/49er One), Nia Peepless (49ex Six), Bruce Weitz (Lester).
Réžia: Don Michael Paul
Scenár: Don Michael Paul
Hudba: Ja Rule
Premiéra v USA: 15. 11. 2002
Premiéra v SK: 6. 2. 2003
Miesta natáčania: Berlin, Germany
Trailer Half Past Dead
Oficiálna stránka
Do uší sa vám hneď zareže skladba I'm a Bang, ktorú má na svedomí DMX. Vypučuť si môžete aj úryvok pesničky The Pledge (Ja Rule, Ashanti a NAS). Video poskytuje okrem traileru tri klipy a štyri neustále sledujúce kamery nasmerované do väzenia. Položka Rap Sheets skrýva informácie o postavách, Evidence ukazuje fotky vo veľmi širokouhlom formáte (každú za strašného zvukového doprovodu), ďalej môžete poslať E-kartu, dozvieť sa históriu Alkatrazu a niečo o cele smrti a môžete sa zaregistrovať, alebo objednať lístky.

Komédia Moja tučná grécka svadba sa zastavila tesne pred hranicou 200 miliónov dolárov. Frida so Salmou Hayek zarobila vo štvrtý týždeň 2,9 milióna dolárov. Filmy celkovo zarobili 158,8 miliónov, čo je o 6 percent viac ako minulý rok a o 11 percent viac ako v roku 2000.

Tabuľka filmov, ktoré sa umiestnili na prvých miestach pred rokom, dvomi, tromi, štyrmi...

Obdobie  Film Tržba
16 - 18 novembra 2001 Harry Potter 90,2 mil
17 - 19 novembra 2000 How The Grinch Stole Christmas 55,0 mil
19 - 21 novembra 1999 The World Is Not Enough 35,5 mil
20 - 22 novembra 1998 The Rugrats Movie 27,3 mil

Dvadsiata Bondovka s názvom Die Another Day sa stretne s malou, ale dôkladnou konkurenciou. Friday After Next (Ice Cube, Mike Epps), The Emperor's Club (Kevin Kline) a Talk to Her - Hovor s ňou, tento film sa už u nás premieta a recenziu naň nájdete tu.


autor Matej Oravec 21.11.2002
Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 14376
02 |
návšt. 10087
03 |
návšt. 4455
04 |
návšt. 3314
05 |
návšt. 3061
06 |
návšt. 2632
07 |
návšt. 1945
08 |
návšt. 1306
09 |
návšt. 982
10 |
návšt. 1037
REBRÍČEK US
01 |
$80,0 mil.
02 |
$16,0 mil.
03 |
$11,0 mil.
04 |
$10,0 mil.
05 |
$3,3 mil.
06 |
$2,4 mil.
07 |
$2,2 mil.
08 |
$1,9 mil.
09 |
$1,5 mil.
10 |
$1,4 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.