SEPTEMBROVÉ DVD NOVINKY

SEPTEMBROVÉ DVD NOVINKY

článokNa záver leta sa opäť hlásime s rubrikou DVD. Prinášame 12-členný zoznam nových, prevažne komerčných titulov. Pre náročnejších je pripravená tvorba Federica Felliniho.

Septembrové DVD novinky Septembrové DVD novinky Septembrové DVD novinky

SPRÁVCOVIA OSUDU
Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretávame v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odíde na pánske toalety pilovať „reč porazeného finalistu“. Na mieste, kde by málokto čakal ženu, natrafí na krásnu Elise (Emily Blunt), dievča, s ktorým ho zasiahne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratí jej telefónne číslo. Keď sa už vzdá nádeje, že by ju mohol ešte niekedy stretnúť, natrafí na ňu náhodou v autobuse. Túto šancu si už nepustí. Toto si myslí do chvíle, kým stretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá končí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji a to sa Davidovi nechce. To ale nie je otázka chcenia. Správcovia osudu nalinkovali Davidov život a i najmenšiu odchýlku sú pripravení zlikvidovať v samom zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že ide jemu i jeho Elise o bytie a nebytie a že vlastnému osudu ani jeho Správcom sa nedá utiecť. Alebo len veľmi ťažko.

SOM ČÍSLO ŠTYRI
Trojka je mŕtva. On je číslo štyri. John Smith (Alex Pettyfer) je veľmi neobyčajný mladý muž. Mení identity, premiestňuje sa z mesta do mesta so svojím ochrancom Henrym (Timothy Olyphant) a uniká pred nemilosrdnými nepriateľmi, vyslanými s jediným cieľom – zničiť ho. John dookola znova a znova začína svoj život bez akejkoľvek väzby na minulosť. V malom mestečku, v ktorom práve našiel útočisko, stretáva svoju prvú lásku (Dianna Agron), objavuje svoje neobyčajné schopnosti a spojenie s niekoľkými ďalšími, ktorých spája rovnaký osud...

HON NA ČARODEJNICE
Stredoveká fantasy s Nicolasom Cageom a Ronom Perlmanom pripomína svojim drsným štýlom a mystikov slávne Meno ruže v akčnejšom štýle. Kombinuje autenticitu historického veľkofilmu s tempom súčasných nadprirodzených akčných thrillerov a prenáša divákov do temného a nebezpečného sveta, v ktorom môže byť viera poslednou obranou proti zlu. Dvaja priatelia sa v 14. storočí vracajú z križiackych výprav do rodného mesta, ktoré je zdecimované morovou epidémiou. Dievča, ktoré je obvinené z jej vyvolania, majú rytieri dopraviť do odľahlého opátstva pre rituály vymetania diabla a následný proces. Cirkevní hodnostári sú presvedčení, že za katastrofu je zodpovedné práve toto dievča, a preto je obvinená z čarodejníctva. Desivé udalosti a nevysvetliteľné tajomné sily, ktorým budú musieť dvaja hrdinovia čeliť, ich postavia až na hranicu smrti a ohrozia aj rytiersky sľub – zaistiť dievčaťu spravodlivý súd.

Septembrové DVD novinky Septembrové DVD novinky Septembrové DVD novinky

AMERIČAN
Nájomný vrah Jack (George Clooney) je neustále v pohybe a stále sám. Po tom, čo jedna jeho zákazka v Švédsku skončí omnoho krutejšie, ako predpokladal, sa uchýli na taliansky vidiek. Schováva sa v stredovekom mestečku a užíva si chvíle nerušené smrťou. Zároveň tam ale príjme ďalšiu zákazku - má zostaviť zbraň pre záhadnú ženu menom Mathilda (Thekla Reuten). Zatiaľ čo si Jack vychutnáva pokoj v horách Abruzzo, spriatelí sa s miestnym kňazom Benedettom (Paolo Bonacelli) a venuje sa krásnej Clare (Violante Placido). Ich priateľstvo pomaly prerastie do milostného vzťahu. Jack si ho užíva až do chvíle, kedy sa rozhodne vystúpiť z tieňa, čím opäť pokúša osud…

SUCKER PUNCH
Sucker Punch hovorí o dievčati, ktoré otec pošle do sanatória proti vlastnej vôli. Film nás zavedie do jej imaginárneho sveta, ktorý jej poskytuje útek od temnej reality. Nebude to mať však jednoduché. Schopnosť vojsť medzi hranice času a priestoru jej totiž umožňuje dostať sa tam, kde si zmyslí, a tak stráca kontrolu nad fantáziou aj realitou, čo má až tragické následky.

RITUÁL
Rituál je nadprirodzený thriller, ktorý hovorí o tom, že Diabol môže zasiahnuť aj na najsvätejšom mieste na Zemi. Ide o príbeh študenta seminára Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue), ktorý odchádza študovať exorcizmus do Vatikánu, hoci má pochybnosti nielen o kontroverzných praktikách, ale aj o vlastnej viere. Obrnený ťažkým skepticizmom sa snaží predstavených presvedčiť, že posadnutých treba liečiť u psychiatra a nie vyháňať z nich démonov. Až keď sa stretne s neortodoxným otcom Lucasom (Anthony Hopkins)— legendárnym kňazom, ktorý vykonal tisícky obradov exorcizmu, jeho skepticizmus začína slabnúť. Keď sa presvedčí o tom, že v mimoriadne ťažkých prípadoch nepomôžu ani schopnosti a skúsenosti otca Lucasa, začína si uvedomovať, že tento fenomén nemôže vysvetliť veda. Všemocné Zlo ho núti spochybňovať všetko, v čo verí.

Septembrové DVD novinky Septembrové DVD novinky Septembrové DVD novinky

TRI DNI K SLOBODE
Život sa Johnovi Brennanovi (Russell Crowe) zdá perfektný až do chvíle, kedy jeho ženu Laru zatknú kvôli vražde, ktorú údajne nespáchala. Tri roky čakania na rozsudok John trávi tým, že sa snaží rodinu udržať spolu, vychováva syna Luka a učí na univerzite. Medzitým usilovne pátra po každom dôkaze, že jeho žena je nevinná. Po zamietnutí posledného odvolania začne mať Lara samovražedné sklony a John sa rozhodne pomôcť jej pri úteku z väzenia. Snaží sa vymyslieť plán úteku. Ponára sa do nebezpečného sveta a riskuje naozaj všetko, aby zachránil ženu, ktorú miluje.

VŠEMOCNÝ
Eddie Mora (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornish) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT, utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na 100 % a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa necháva zlákať neodolateľnými účinkami NZT a úplne droge prepadne. Naraz je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvláda spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektoru. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona (Robert De Niro), ktorý v drogou posadnutom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitá v ohrození života. Musí sa skrývať, nájomní vrahovia sú však stále bližšie. Podarí sa mu uniknúť alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným?

REC 2
Smrť čaká... Adrenalínový nárez plný hrôzy a násilia! Po nečakanom španielskom hite Rec prichádza pokračovanie, ktoré za jednotkou rozhodne nezaostáva. Do karanténou izolovaného domu, plného krvilačných beštií, vstupuje špeciálna jednotka, ktorá má všetko vyčistiť a pozbierať vzorky pre výskum. Vo vnútri ale čaká krvavé peklo, z ktorého niet úniku!

HLAVNE NEZÁVÄZNE
Praktická Emma má prácu, nemá čas na vzťah, len občas potrebuje uvoľniť ventil. Adam sa rozhodol pustiť city k vode pre bolestnejšie dôvody, pretože jeho predošlá priateľka ho podvádzala s vlastným otcom. S Emmou sa raz nezáväzne vyspí a rozhodnú sa stretávať aj naďalej s jediným účelom – sexom. Všetky dohodnuté pravidlá však prestávajú platiť, keď ich jedna strana poruší...
  
SLADKÝ ŽIVOT (FILMX)
Mladý novinár Marcello (Marcello Mastroianni) sa pohybuje v najvyšších kruhoch spoločenskej smotánky. Pre slávu a úspech urobí čokoľvek. Po príchode slávnej filmovej hviezdy Sylvii sa zdá, že jeho sen je na dosah. Konečne má šancu dostať sa na vrchol. Aký má ale zmysel utápať svoj život v alkohole, náhodných sexuálnych epizódach a primitívnej divokej zábave? Jednoducho jediný – žiť si svoj „sladký život“.

8 ½ (FILMX)
Slávny filmový režisér Guido Anselmi (Marcello Mastroianni) odchádza do kúpeľov, aby unikol pred osobnou aj profesionálnou krízou. Všetci netrpezlivo čakajú na jeho nový, významný film. On však nevie, ako ďalej. Ku všetkému Guida prenasleduje roztrpčená manželka Luisa a rozmarná milenka Carla. Objavuje sa aj krásna Claudia, ktorá stelesňuje ženský ideál...


autor Michal Šmajda 25.9.2011
Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 13474
02 |
návšt. 10808
03 |
návšt. 6513
04 |
návšt. 4577
05 |
návšt. 4954
06 |
návšt. 3606
07 |
návšt. 3522
08 |
návšt. 3169
09 |
návšt. 2652
10 |
návšt. 2386
REBRÍČEK US
01 |
$6,2 mil.
02 |
$3,7 mil.
03 |
$3,4 mil.
04 |
$3,1 mil.
05 |
$2,9 mil.
06 |
$2,8 mil.
07 |
$2,7 mil.
08 |
$1,9 mil.
09 |
$1,3 mil.
10 |
$1,1 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.