Tarsem Singh je vo forme. Z Toronta si odniesol cennú trofej za romantický triler Dear Jassi |
Pred pár dňami sa skončil 48. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Toronte. Karty sú rozdané, ceny tiež...
Pred pár dňami sa skončil 48. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Toronte. Karty sú rozdané, ceny tiež. Udelilo sa ich viac ako 20. Platform Price patrí v Toronte k najcennejším (víťaz sa poteší šeku v hodnote 25 000 kanadských dolárov), filmy ju získavajú za „vysoké umelecké zásluhy, ak zároveň preukazujú silnú režisérsku víziu.“ Minulý rok získala Platform Price kanadská dráma Riceboy Sleeps. Komu sa darilo tento rok?
Tarsemovi Singhovi. Skúsený indický filmár, ktorý dosiaľ natáčal v severoamerických produkciách, uviedol v Toronte svoj prvý indický film Dear Jassi. Film sa natáčal v Pandžábe, postprodukčná fáza prebehla v kanadskom Montreale. Nejde teda len o indický film, ale tiež kanadský a americký. Viac ako dvojhodinové rozprávanie rozpráva príbeh mladého páru, ktorý sa nesmierne miluje a túži byť spolu, ale partnerov od seba delí čas, vzdialenosť a spoločenské očakávania. Film je inšpirovaný skutočným príbehom, ktorý Singh označuje za svoj najmilovanejší.
Filmový štýl 62-ročného režiséra je plný fantazijných momentov a nádherných farebných kreácií, ktoré dosahujú plný potenciál vo filme The Fall/Pád (2006). K ďalším Singhovym filmom patria The Cell/Cela (2000), Immortals/Vojna bohov (2011), Mirror Mirror/Snehulienka (2012), Self/less/Nesmrteľný (2015). V roku 2017 pribudla do Singhovej tvorby televízna miniséria Esmerald City. (zdroj: The Hollywood Reporter) |
NAJČÍTANEJŠIE |
- Slováci v tom majú jasno: Medveď do prírody patrí! Ale čo s tými, ktoré sa k ľuďom
- Vertigo 100: Všetko, čo ste chceli vedieť o filmoch a báli ste sa opýtať
- Nepremeškajte televíznu premiéru mimoriadneho slovenského filmu, ktorý mal slovens
- Dobrodružná novinka Dana Přibáňa Žltou žabou do zeme modrého neba prichádza do slo
- STVR pripravila k 55. výročiu Dvojky týždeň plný televíznych zážitkov. Čakajú vás
- Dan Přibáň sa vracia na palube obojživelného auta. Žltá žaba sa vypravila do Mongo
- Miniprehliadka európskeho filmu 5x5 – Päť výnimočných filmov vo vašom meste zadarm
- Šíriteľ mieru dalajláma sa vo filme Múdrosť šťastia aktuálne prihovára ľudstvu a v
- Nahliadnite do ženskej väznice v New Orleans. TV Spektrum pozýva na seriál Matky z
- Hororová jednohubka sa vracia po 28 rokoch: Viem, čo ste robili minulé leto / I Kn