Netflix a HBO Max tipy - The Rehearsal, The Eternal Daughter, Mud, Jan Palach ...

Druhá séria jedného z najlepších a najoriginálnejších komediálnych televíznych konceptov súčasnosti. Na jednej strane ...

pridal Lukáš Šútor 19.8.2023 o 2:00
Netflix a HBO Max tipy - The Rehearsal, The Eternal Daughter, Mud, Jan Palach ...


Mud – pondelok, 14. august, HBO Max

USA, 2012, Jeff Nichols

Vynikajúci chlapčenské dobrodružstvo zrežírované Jeffom Nicholsom (Shotgun Stories, Úkryt, Vyvolený, Zakázaná láska), popredným autorským režisérom z americkej nezávislej scény. Ellis a Neckbone majú 14 rokov, sú dobrí kamaráti a voľný čas trávia potulkami v prírode. Chlapci pri jednej z výprav na riečny ostrov narazia na tajomného muža (Matthew McConaghey). Hovorí si Mud, nosí pištoľ, vraví, že sa schováva pred komandom zabijakov a čaká na svoju lásku Jupiter (Reese Witherspoon)...

Večná dcéra (The Eternal Daughter) – pondelok, 14. august, HBO Max

USA, 2022, Joanna Hogg

62-ročná britská autorka Joanna Hogg je zaujímavou postavou európskeho artového filmu, zdobí ju schopnosť veľmi elegantného posúvania hraníc vlastnej meta-filmovej tvorby. Večná dcéra rozširuje fikčný svet dvoch predchádzajúcich Hoggovej filmov (The Souvenir, The Souvenir: Part II). Vraciame sa k postave dokumentaristky Julie Hart; mladú herečku Honor Swinton Byrne nahradila známejšia tvár Tildy Swinton. Julie chystá nový film a pre jeho potreby sa spolu s matkou na čas vrátia do ich starého rodinného domu. Tu sú matka i dcéra (obe stvárňuje Tilda Swinton) konfrontované so spomienkami na spoločnú minulosť.

Jan Palach – pondelok, 14. August, HBO Max

Česko, Slovensko, 2018, Robert Sedláček

Jeden z najkvalitnejších životopisných filmov, ktoré vznikli v Česku za posledné roky. Sedláčkovo nenápadné, observačné rozprávanie sleduje titulnú postavu v priebehu rôznych úsekov študentského života a hľadá moment, kedy dochádza ku zásadnému zlomu. S tým súvisí aj krásne sústredený herecký výkon Viktora Zavadila. Film získal 8 nominácií na Českého leva, nevyhral však žiadnu sošku.

Pieseň lásky (A Love Song) – pondelok, 14. august, HBO Max

USA, 2022, Max Walker-Silverman

Nežný lyrický príbeh o dvoch spriaznených dušiach. Naposledy sa stretli pred mnohými rokmi, to im však nebráni, aby na seba po mnohých rokoch počkali. Rozprávanie má pokojné, trpezlivé tempo, čím evokuje vnútorné rozpoloženie hlavnej postavy v pôsobivom prevedení Dale Dickey. Celovečerný autorský debut Maxa Walkera-Silvermana sa svojim námetom, atmosférou a prostredím, v ktorom sa odohráva, ponáša na oscarovú Krajinu nomádov (2020) od Chloé Zhao.

Nepovedané: Sieň hanby (Untold: Hall of Shame) – utorok, 15. august, Netflix

USA, 2023, Bryan Storkel

Dokumentárny portrét muža, ktorého meno sa spája s jedným z najväčších dopingových škandálov v histórii amerického športu. Biznisman Victor Conte sa v trhových mechanizmoch etabloval v 80. rokoch a čoskoro sa stal jedným z najúspešnejších predajcov športovej výživy. Všetko fungovalo, ako malo, pokiaľ neprišiel rok 2005, kedy sa Conte ocitol vo väzení za výrobu a predaj ilegálnych steroidov. To bolo v roku 2005. Dnes je 70-ročný Conte, niekdajší hlavný mozog obchodu so steroidmi, pokorný starý pán, ktorý sa osobne angažuje v antidopingovej agentúre.

Jodie, vyvolený (El elegido) – streda, 16. august, Netflix

USA, Mexiko, 2023, Everardo Gut

Komixová knižná séria American Jesus od Marka Millara a Petera Grossa rozpráva príbeh (navonok) obyčajného amerického chlapca, ktorý zisťuje, že je novodobým Ježišom Kristom. Dosť doslova. Seriálová verzia tohto príbehu sa odohráva v Mexiku a jej hlavným hrdinom je 12-ročný Jodie. Jodie v sebe objavuje neobyčajné schopnosti: mení vodu na vínu, chodí po vode, kriesi mŕtvych. Chlapča sprvu netuší, čo majú jeho schopnosti znamenať. Niektorí vravia, že má spasiť svet, ale on by radšej zbalil dievča, ktoré sa mu páči a porátal sa s chalanmi, ktorí ho šikanujú. Pravá Jodieho identita sa však nezaprie a postupne vypláva na povrch. Režisérom tejto 6-epizódnej série je Mexičan Everardo Gut, ktorého Očista navždy brázdila v roku 2021 aj slovenskými kinami.

Tyson Fury: V rodinnom kruhu (At Home with the Furys) – streda, 16. august, Netflix

Veľká Británia, 2023, Nick Hornby

Trojdielny dokument, vďaka ktorému sa na viac ako dve hodiny staneme váženými hosťami v rodine Tysona Furyho, britského majstra sveta ťažkej váhy z roku 2020. Boxerská kariéra 206 centimetrového obra, prezývaného „Gypsy King“, je už K.O.. Rozprávanie filmu má tak značne retrospektívny, spomienkovo optimistický a pohodový tón. Fury je známy tým, že sa nebojí otvorene baviť ani o vlastných osobných neduhoch a diagnózach, akými sú bipolárna porucha osobnosti, ADHD, depresia či sklon k nadužívaniu návykových látok.

Skúška (The Rehearsal) – piatok, 18. august, HBO Max

USA, 2023, Nathan Fielder

Druhá séria jedného z najlepších a najoriginálnejších komediálnych televíznych konceptov súčasnosti. Na jednej strane showrunner Nathan Fielder, na druhej strane obyčajní ľudia, ktorí sa prihlásia do Fielderovej show s tým, že si chcú nasimulovať situácie, ktorých sa v živote najviac obávajú. Ťažko sa to opisuje, naozaj, to treba vidieť. V niečom je to podobne revolučné, ako prvý The Office/Kancel (2001) od Rickyho Gervaisa. 

Opičí kráľ (The Monkey King) – piatok, 18. august, Netflix

USA, Čína, Hongkong, Anthony Stacchi

Animovaná dobrodružná komédia, ktorá vzišla z americko-čínskej produkčnej spolupráce a inšpiruje sa klasikou čínskej literatúry Cesta na západ, románom zo 16. storočia od Wu Cheng´ena. Opičí kráľ rozpráva príbeh mladého, šikovného opičiaka s čarovnou palicou, ktorý sa vydáva na ďalekú výpravu. Opičiak nie je sám, spoločnosť mu robí mladé dievča. Cesta je to kľukatá, posiata démonmi, drakmi, bohmi a ďalšími prekážkami, ktoré je nutné prekonať. Režisérom celého dobrodružstva je Anthony Stacchi, ktorý v minulosti natočil komerčne úspešné animáky ako Škatuliaci (2014) a Lovecká sezóna (2006).  

Dievča v maske (Maseukeugeol) – piatok, 18. august, Netflix

Južná Kórea, 2023, Yong-hoon Kim

Seriálový príbeh dievčaťa, ktoré si v priebehu živého nočného vysielania nasadí na tvár masku a stane sa internetovým idolom. Režisérom a scenáristom všetkých siedmich epizód je nádejný Yong-hoon Kim, ktorého celovečerný debut Beasts Clawing at Straws vzbudil v roku 2020 slušnú medzinárodnú pozornosť. Dievča v maske má zrejmý potenciál zaradiť sa k nemalému počtu úspešných kórejských produktov Netflixu (Láska padá z neba, Trieda z Itaewonu, Kráľovstvo zombie, Dezertér).  

Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 13709
02 |
návšt. 7857
03 |
návšt. 5561
04 |
návšt. 5649
05 |
návšt. 3793
06 |
návšt. 3543
07 |
návšt. 3414
08 |
návšt. 2531
09 |
návšt. 2022
10 |
návšt. 1850
REBRÍČEK US
01 |
$15,0 mil.
02 |
$14,0 mil.
03 |
$7,2 mil.
04 |
$4,8 mil.
05 |
$3,8 mil.
06 |
$2,5 mil.
07 |
$2,4 mil.
08 |
$2,4 mil.
09 |
$2,1 mil.
10 |
$2,0 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2023 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.