Prehliadka nominovaných filmov Slnka v sieti online

Udeľovanie národnej filmovej ceny Slnko v sieti je predo dvermi a pri tejto príležitosti prichystala ...

pridal kinema 1.9.2020 o 23:58
Prehliadka nominovaných filmov Slnka v sieti online


Udeľovanie národnej filmovej ceny Slnko v sieti je predo dvermi a pri tejto príležitosti prichystala streamovacia spoločnosť DAFilms.sk v spolupráci so Slovenskou filmovou a televíznou akadémiou prehliadku nominovaných filmov online, ktorá potrvá do 20. septembra. Po prvý krát tak diváci môžu vidieť výber toho najlepšieho z filmovej úrody roku 2019 na jednom mieste, dobehnúť tituly, ktoré v distribúcii premeškali a porovnať svoj vkus s akademikmi.

„Tešíme sa, že sa nám podarilo zostaviť naozaj relevantnú kolekciu všetkých nominovaných filmov. Bol to náročný proces, pretože niektoré z nich sa do klasickej kinodistribúcie kvôli odkladom distribučných premiér, spôsobených covidom, ešte nedostali a niektoré boli uvedené len v krátkom čase. Diváci tak mali sťažený prístup k filmom a náš online program im poskytuje dobrú príležitosť filmy vidieť, aj keď ich v kine nezachytili, urobiť si vlastný názor a nahliadnuť na celoročnú tvorbu komplexne,“ hovorí projektová manažérka DAFilms.sk Dorota Zacharová.

Celé tri týždne budú všetky nominácie dostupné k videniu online na stránke dafilms.sk. Divák tak má možnosť pozrieť si filmy pred aj po slávnostnom ceremoniály, ktorý sa bude konať 9. septembra. Porota, zložená z filmových profesionálov, bude tituly hodnotiť v 16tich kategóriách. Tá divácky najočakávanejšia – najlepší film – stavia vedľa seba tri silné tituly. Film Nech je svetlo Marka Škopa vzbudzoval veľké očakávania už počas produkcie a treba povedať, že ich nesklamal. Príbeh otca, ktorý sa snaží zachrániť svojho syna z vplyvu extrémne pravicových brancov, oslovil porotu festivalu v Karlových Varoch aj respondentov ankety o kultúrnu udalosť roku 2019. Film v sebe citlivo spojil rodinnú intimitu aj spoločensky pálčivú tému nárastu extrémizmu u nás. Thriller Amnestie skúseného režiséra s bohatou reklamnou praxou Jonáša Karáska sa obzerá za historickou udalosťou – najväčšou väzenskou vzburou v Československu, ktorá tvorí neštandardné kulisy pre reflexiu Nežnej revolúcie. Disent, politickí väzni aj agenti ŠTB vypadávajú z bežnej čiernobielej optiky. Film Amnestie je zároveň titulom s najväčším počtom nominácií. Sympatickým prekvapením je v tejto kategórii režijný debut scenáristu Juraja Šlauku Punk je hned!, ktorý sa od svojich konkurentov líši spontánnou autenticitou nehercov z prostredia punkovej subkultúry.

V kategórii dokumentárnych filmov budú o pár dní bojovať o cenu Slnka v sieti filmy Dobrá smrť Tomáša Krupu, ktorá na slovenské pomery veľmi odvážne a zároveň ľudsky otvára kontroverznú tému eutanázie, ďalej portrét výraznej skupiny slovenských básnikov Osamelí bežci: Ideme ďalej! režiséra Martina Repku – syna jedného člena skupiny. A tiež znepokojivý dokument Barbory Berezňákovej Skutok sa stal, ktorý sa zaoberá kauzou únosu prezidentovho syna.

V online predpremiére bude na divákov čakať animácia Michaely Mihályiovej a Davida Štumpfa o neobvyklom milostnom trojuholníku s veľavravným názvom Sh_t happens. Detského diváka no i rodičov určite poteší diel zo známej večerníčkovej série Drobci s názvom Poklad skúsenej dvojice Raýmanová – Struss. Film Šarkan Martina Smatanu nie je na filmových cenách žiaden nováčik. Dostal sa až do semifinále študentských Oscarov a má za sebou premiéru na Berlinale. Vo výbere nájde divák  aj historický film režiséra Nora Držiaka Cesta do nemožna, ktorý vďaka kombinácii hraného filmu a animácie zhmotní neuveriteľné dobrodružstvá Milana Rastislava Štefánika.

Všetky filmy sú v dňoch od 31. augusta do 20. septembra dostupné na stránke dafilms.sk vo forme jednotlivého plateného streamu v jednotnej cene 2,50 Eur, v prípade krátkych filmov 1,50 Eur. Pre predplatiteľov DAFilms.sk je väčšina nominovaných filmov dostupná vrámci predplatného.

 

O DAFilms.sk

Portál DAFilms.sk odštartoval svoju činnosť začiatkom februára 2020 a momentálne je našou najväčšou streamovacou službou s prioritne lokálnym - slovenským a českým obsahom. Vznikol ako regionálna pobočka medzinárodného portálu DAFilms.com – jednej z najstarších streamovacích služieb na svete a momentálne ponúka online takmer 500 titulov rôznych žánrov.

 

Zoznam titulov programového špeciálu Slnko v sieti:

 

Amnestie, r. Jonáš Karásek

Nech je svetlo, r. Marko Škop

Punk je hned!, r. Juraj Šlauka

Dobrá smrť, r. Tomáš Krupa

Osamelí bežci: Ideme ďalej!, r. Martin Repka

Skutok sa stal, r. Barbora Berezňáková

Drobci (epizóda Poklad), r. Vanda Raýmanová, Michal Struss

Sh_t Happens, r. Michaela Mihályiová, David Štumpf

Šarkan, r. Martin Smatana

Ostrým nožom, r. Teodor Kuhn

Trhlina, r. Peter Babjak

Malá ríša, r. Peter Magát

Hodinárov učeň, r. Jitka Rudolfová

Cesta do nemožna, r. Noro Držiak
HELP
[RECENZIA ]
HLAS LÁSKY
[RECENZIA ]
OČISTA
[RECENZIA ]
SEVERNÉ VODY
[RECENZIA ]
DISCO
[RECENZIA ]
SUSED
[RECENZIA ]
Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 4970
02 |
návšt. 4733
03 |
návšt. 3872
04 |
návšt. 2312
05 |
návšt. 2097
06 |
návšt. 2218
07 |
návšt. 832
08 |
návšt. 746
09 |
návšt. 694
10 |
návšt. 773
REBRÍČEK US
01 |
$44,0 mil.
02 |
$10,8 mil.
03 |
$8,1 mil.
04 |
$5,7 mil.
05 |
$3,1 mil.
06 |
$2,8 mil.
07 |
$2,7 mil.
08 |
$0,970 mil.
09 |
$0,940 mil.
10 |
$0,888 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2021 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk