Luc Besson sľubuje s Valerianom návrat vo veľkolepom štýle

Vizionársky režisér Luc Besson celosvetovo zverejnil oficiálny trailer svojho nového filmu Valerian a mesto tisícich planét. Prepis priekopníckeho

pridal PR 2.4.2017 o 14:19

Luc Besson sľubuje s Valerianom návrat vo veľkolepom štýle


Vizionársky režisér Luc Besson celosvetovo zverejnil oficiálny trailer svojho nového filmu Valerian a mesto tisícich planét. Prepis priekopníckeho komiksu, ktorý do kín uvedie Magic Box 20. júla 2017, sľubuje jeho veľkolepý návrat na plátna kín.

Keď mal Besson desať rokov, zamiloval sa do komiksového príbehu o Valerianovi a Laureline: : „Tento film som chcel sfilmovať už dávno, ale musel som počkať, kým technológia dobehne moju predstavivosť. Jean-Claude Mézières, tvorca komiksu Valerián, so mnou spolupracoval na filme Piaty element a celý čas sa ma pýtal, prečo nesfilmujem príbeh komiksu Valerián? Vždy som mu povedal, že nemôžem, pretože v celom komikse je iba asi desať, dvanásť ľudských postáv, všetky ostatné sú mimozemšťania. Keď som videl film Avatar, úplne sa to pre mňa zmenilo. Od tej chvíle som vedel, že moje možnosti nemajú žiadne hranice,“ vysvetľuje režisér Leona, Piateho elementu, či Lucy.

Jeho nový film plný dobrodružstva, predstavivosti a akčných scén vás zavedie do toho najzvláštnejšieho vesmíru, ktorý bol kedy stvorený. Sprevádzať Vás bude hviezdne herecké obsadenie ako sú Dane Dehaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, John Goodman a Ethan Hawk.

Pôvod príbehu

Komiksový seriál, ktorý vytvorili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières, debutoval v časopise Pilote v roku 1967. Východiskom komiksu je galaktické impérium, ktoré v 28. storočí ochraňuje všetok čas a priestor. Dve hlavné postavy, Valerián a Laureline, sú vesmírni agenti, ktorí cestujú časom a spoločne bránia vesmír. V priebehu svojich dobrodružstiev sa stretávajú s mnohými mimozemskými národmi a musia čeliť množstvu nebezpečenstiev, pričom za všetkou ilustráciou stojí J.-C. Mézières. Seriál Valerián vychádzal 43 rokov a je celý zviazaný v 21 zväzkoch. Budúci rok oslávi 50. výročie, v júli 2017 príde do kín ako celovečerný film na motívy komiksu.

Dvaja giganti vizuálnych efektov sa spojili, aby zmenili dejiny

Dve spoločnosti, ktoré sa zaoberajú vizuálnymi efektami, VFX GIANTS WETA a IL, sa spojili prácou na filme Valerián a mesto tisícich planét. Za pomoci spoločnosti Rodeo FX si tri najdôležitejšie spoločnosti vo svete vizuálnych efektov, ktoré stoja za filmami ako sú Avatar, Pán prsteňov, Avengers: Vek Ultrona, či Lucy, si dali za úlohu priniesť víziu Luca Bessona k životu.

V roku 1997 obsahoval Bessonov Piaty element 180 záberov s vizuálnymi efektami. Jeho nový film, Valerián a mesto tisícich planét, ich pritom obsahuje 2734.

Synopsia

V roku 2740 sú Valerián a Laureline zvláštnymi agentmi, ktorých vláda poverila úlohou udržovať vo vesmíre poriadok. Ich nadriadený im prikáže, aby sa spoločne vydali na misiu do intergalaktického mesta Alpha, ktoré je stále sa rozrastajúcou metropolou zloženou z tisícich rôznych národov zo všetkých kútov galaxie. Na toto skvostné historické mesto útočí neznámy nepriateľ. Valerián a Laureline vedú boj s časom, aby našli zdroj zla a zastavili ho skôr, ako zničí náš vesmír.

Valerián – Dane Dehaan

Klasický hrdina, srdečný, silný a odvážny, major Valerián má akýsi šiesty zmysel na taktiku a je neobyčajný bojovník. Snaží sa podľa možností dodržiavať príkazy svojich nadriadených a je rozhodnutý, že vo svojej vojenskej kariére dosiahne tie najvyššie možné méty.

Laurine - Cara Delevingne

Vysoko inteligentná, nezávislá a rozhodná Laureline, je už dva roky spolupracovníčkou majora Valeriána. Na svoju prvú skutočnú úlohu v teréne sa taktiež vydáva po jeho boku, pričom ich úspešnosť je stopercentná. Spoločne vytvárajú jedno z najfunkčnejších partnerstiev armády ľudí.

Alpha, mesto tisícich planét

Alpha je obrovská vesmírna stanica, ktorá sa postupne premenila na rozpínajúce a na pohľad oslňujúce mesto prepojených svetov. Pred mnohými storočiami obiehala Alpha okolo Zemi, dnes je ale stredom medzigalaktickej diplomacie a zároveň domovom tisícich rôznych mimozemských druhov z celého vesmíru. Tieto mimozemské druhy sa sem sťahovali roky, pretože chceli zjednotiť svoje schopnosti, technológie a zdroje, aby sa zlepšil osud všetkých.

Alfa rastie už od roku 1985, v súčasnosti má priemer 36 kilometrov a takmer 20 miliónov obyvateľov, medzi nimi 3236 druhov, ktorí hovoria viac ako 5000 jazykmi.

Votrelec

Vesmírna loď, ktorú pilotuje Valerián a Laureline, môže letieť kamkoľvek v priestore a čase. Iba jej vonkajšok prezrádza, na koľko misií sa obidvaja agenti spolu vydali a akému nebezpečiu sa počas nich vystavovali. Loď je vo filme vybavená super počítačom zvaným Alex. Ten má veľmi špecifický zmysel pre humor a vlastnú osobnosť, takže pre Valeriána a Laureline predstavuje skutočného parťáka. Jeho hlas je v lodi stelesnený červeným svetlom, ktoré našich agentov sprevádza na všetkých ich misiách.

V komiksovom seriáli je Votrelec označovaný ako Astroloď XB982. Prvýkrát sa objavil v roku 1969 v diely nazvanom Veľký zberateľ.
ELVIS
[RECENZIA ]
FRAGILE MEMORY
[RECENZIA ]
ÚSMEV, PROSÍM!
[RECENZIA ]
TRALALA
[RECENZIA ]
BUZZ LIGHTYEAR
[RECENZIA ]

Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 15302
02 |
návšt. 7594
03 |
návšt. 6500
04 |
návšt. 1907
05 |
návšt. 1524
06 |
návšt. 997
07 |
návšt. 907
08 |
návšt. 748
09 |
návšt. 423
10 |
návšt. 769
REBRÍČEK US
01 |
$145,1 mil.
02 |
$51,9 mil.
03 |
$5,2 mil.
04 |
$2,5 mil.
05 |
$2,5 mil.
06 |
$1,8 mil.
07 |
$1,3 mil.
08 |
$0,833 mil.
09 |
$0,751 mil.
10 |
$0,620 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2022 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk