ČESKÝ LEV - ZÁTOPEK SA STAL NAJLEPŠÍM FILMOM MINULÉHO ROKA

ČESKÝ LEV - ZÁTOPEK SA STAL NAJLEPŠÍM FILMOM MINULÉHO ROKA

článok



Ocenenia Český lev za rok 2021 poznajú svojich nových ocenených a ocenené. Večerom v sobotu prvýkrát sprevádzal režisér, scenárista a herec Jiří Havelka.

Zátopek získal celkom osem cien, vrátane tej hlavnej za film roku. Dráma Okupace získala tri ceny. 

Večer Českého leva patril nielen filmárom, ale bol venovaný aj Ukrajine. „Aktuální dění na Ukrajině se nás všech velmi dotýká a logicky se tak promítlo i do sobotního předávání cen Český lev. Rozhodli jsme se proto mimo jiné neuskutečnit společenskou část večera a uspořené finance věnovat těm, kteří je v tuto chvíli nejvíce potřebují,“ povedal prezident Českej filmovej a televíznej akadémie Ivo Mathé. Počas priameho prenosu mohli diváci prispieť prostredníctvom darcovských DMS na konto Člověka v tísni.


29. ČESKÝ LEV – NOMINÁCIE A OCENENIA

NEJLEPŠÍ CELOVEČERNÍ HRANÝ FILM

Atlas ptáků – producent Jiří Konečný
Chyby – producenti Ondřej Zima, Jan Prušinovský, Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská
Muž se zaječíma ušima – producenti Rudolf Biermann, Martin Šulík
Okupace – producenti Jan Hlavsa, Julie Žáčková
Zátopek – producenti Kryštof Mucha, David Ondříček (Český lev)

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM

Jednotka intenzivního života – režie Adéla Komrzý – producentka Pavla Janoušková Kubečková (Český lev)
Láska pod kapotou – režie Miro Remo – producenti Vít Janeček, Miro Remo
Nebe – režie Tomáš Etzler, Adéla Špaljová – producent Jan Macola
Nová šichta – režie Jindřich Andrš – producenti Augustina Micková, Miloš Lochman, Karel Chvojka
Sny o toulavých kočkách – režie David Sís – producenti Vít Bělohradský, Kateřina Bělohradská

NEJLEPŠÍ REŽIE

Atlas ptáků – Olmo Omerzu
Chyby – Jan Prušinovský
Muž se zaječíma ušima – Martin Šulík
Okupace – Michal Nohejl
Zátopek – David Ondříček (Český lev)

NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI

Atlas ptáků – Alena Mihulová
Božena – Anna Kameníková
Chyby – Pavla Gajdošíková (Český lev)
Marťanské lodě – Eliška Křenková
Zátopek – Martha Issová

NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI

Atlas ptáků – Miroslav Donutil
Chyby – Jan Jankovský
Muž se zaječíma ušima – Miroslav Krobot
Okupace – Martin Pechlát
Zátopek – Václav Neužil (Český lev)

NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI

Atlas ptáků – Eliška Křenková
Chyby – Eva Hacurová
Kukačky – Denisa Barešová
Muž se zaječíma ušima – Zuzana Mauréry
Okupace – Antonie Formanová (Český lev)

NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI

Atlas ptáků – Martin Pechlát
Muž se zaječíma ušima – Oldřich Kaiser (Český lev)
Okupace – Otakar Brousek
Případ Roubal – Hynek Čermák
Zátopek – Robert Mikluš

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ

Chyby – Roman Vojkůvka
Moje slunce Mad – Ivan Arsenjev
Muž se zaječíma ušima – Marek Leščák, Martin Šulík
Okupace – Marek Šindelka, Vojtěch Mašek (Český lev)
Zátopek – David Ondříček, Alice Nellis, Jan P. Muchow

NEJLEPŠÍ KAMERA

Atlas ptáků – Lukáš Milota
Lidi krve – Jakub Halousek
Muž se zaječíma ušima – Martin Štrba
Okupace – Jan Baset Střítežský
Zátopek – Štěpán Kučera (Český lev)

NEJLEPŠÍ STŘIH

Atlas ptáků – Jana Vlčková
Chyby – Michal Böhm
Láska pod kapotou – Šimon Hájek
Okupace – Petr Turyna
Zátopek – Jarosław Kamiński (Český lev)

NEJLEPŠÍ ZVUK

Atlas ptáků – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Moje slunce Mad – Jan Čeněk, Régis Diebold
Muž se zaječíma ušima – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Okupace – Sandra Klouzová, David Titěra, Roman Sečkař
Zátopek – Pavel Rejholec, Jakub Čech (Český lev)

NEJLEPŠÍ HUDBA

Amerikánka – Petr Ostrouchov
Moje slunce Mad – Evgueni Galperine, Sacha Galperine
Myši patří do nebe – Krzysztof A. Janczak
Okupace – La Petite Sonja, Hank J. Manchini (Český lev)
Zátopek – Beata Hlavenková

NEJLEPŠÍ SCÉNOGRAFIE

Božena – Petr Kunc
Kryštof – Milan Býček
Muž se zaječíma ušima – František Lipták
Okupace – Tomáš Svoboda
Zátopek – Jan Vlasák (Český lev)

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY

Božena – Katarína Štrbová Bieliková (Český lev)
Muž se zaječíma ušima – Katarína Hollá
Okupace – Josefina Bakošová
Zátopek – Kateřina Štefková
Zločiny Velké Prahy – Simona Rybáková

NEJLEPŠÍ MASKY

Božena – Martin Valeš
Chyby – Jana Bílková
Muž se zaječíma ušima – Martin Jankovič, Katarína Horská
Okupace – Jana Dopitová
Zátopek – Jana Dopitová (Český lev)

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM NEBO MINISÉRIE

Amerikánka – hlavní producent Viktor Tauš – hlavní tvůrce Viktor Tauš
Božena – hlavní producent Michal Reitler – hlavní tvůrce Lenka Wimmerová (Český lev)
Případ Roubal – hlavní producenti Pavel Berčík, Ondřej Zima, Michael Bütow – hlavní tvůrce Tereza Kopáčová

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ SERIÁL

Kukačky – hlavní producenti Filip Bobiňski, Petr Šizling, Jan Lekeš – hlavní tvůrce Biser A. Arichtev
Ochránce – hlavní producent Michal Reitler – hlavní tvůrci Tereza Kopáčová, Tomáš Feřtek, Matěj Podzimek (Český lev)
Zločiny Velké Prahy – hlavní producent Jan Lekeš – hlavní tvůrce Jaroslav Brabec

NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM

Moje slunce Mad – režie, výtvarník Michaela Pavlátová
Myši patří do nebe – režie Denisa Grimmová, Jan Bubeníček, Alexandre Charlet (Český lev)
Rudé boty – režie, výtvarník Anna Podskalská

NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ FILM

Milý tati – režie Diana Cam Van Nguyen (Český lev)
Poslední den patriarchátu – režie Olmo Omerzu
Příběh hrůzostrašné Eliz – režie Eliška Kováříková, Adam Struhala

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena

Dřevo na příští zimu – režie Karel Šindelář
Ještě nespíš? – režie David Payne
Milý tati – režie Diana Cam Van Nguyen (Český lev)
Postup práce – režie Lun Sevnik
Rudé boty – režie Anna Podskalská


autor kinema 6.3.2022
Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 12125
02 |
návšt. 4035
03 |
návšt. 3349
04 |
návšt. 2064
05 |
návšt. 1484
06 |
návšt. 1117
07 |
návšt. 1072
08 |
návšt. 1358
09 |
návšt. 713
10 |
návšt. 758
REBRÍČEK US
01 |
$57,0 mil.
02 |
$10,0 mil.
03 |
$7,8 mil.
IF
04 |
$7,0 mil.
05 |
$5,4 mil.
06 |
$4,2 mil.
07 |
$2,6 mil.
08 |
$2,5 mil.
09 |
$1,9 mil.
10 |
$1,8 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.