NAJVIAC NOMINÁCIÍ NA ČESKÉHO LEVA ZÍSKALI FILMY OKUPACE A ZÁTOPEK

NAJVIAC NOMINÁCIÍ NA ČESKÉHO LEVA ZÍSKALI FILMY OKUPACE A ZÁTOPEK

článok



Celkom 184 akademikov a akademičiek vyberalo z 84 hraných, dokumentárnych, animovaných a krátkych filmov a televizních diel, splňujúcích štatút cien Český lev. Najviac nominacií získali filmy Okupace a Zátopek.

Už druhým ročníkom ocenenia boli otvorené kategórie aj pre televízne projekty a rovnako sú samostatné kategórie pre animované a krátké filmy. Hneď niekoľko nominácií tak získal animovaný film Moje slunce Mad a s velkým počtom nominácií skončila tiež televízna miniséria Božena. V bojoch o sošky Českého leva v 19 štatutárnych kategóriach sa stretne celkom 25 titulov.

Udeľovanie cien Český lev sa uskutoční v priamom prenose Českej televízie na ČT1 dňa 5. marca od 20.10 z pražského Rudolfina. Večerom divákov prevedie po prvýkrát moderátor Jiří Havelka.

 

29. ČESKÝ LEV – NOMINÁCIE

 

NEJLEPŠÍ CELOVEČERNÍ HRANÝ FILM

Atlas ptáků – producent Jiří Konečný
Chyby – producenti Ondřej Zima, Jan Prušinovský, Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská
Muž se zaječíma ušima – producenti Rudolf Biermann, Martin Šulík
Okupace – producenti Jan Hlavsa, Julie Žáčková
Zátopek – producenti Kryštof Mucha, David Ondříček

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM

Jednotka intenzivního života – režie Adéla Komrzý – producentka Pavla Janoušková Kubečková
Láska pod kapotou – režie Miro Remo – producenti Vít Janeček, Miro Remo
Nebe – režie Tomáš Etzler, Adéla Špaljová – producent Jan Macola
Nová šichta – režie Jindřich Andrš – producenti Augustina Micková, Miloš Lochman, Karel Chvojka
Sny o toulavých kočkách – režie David Sís – producenti Vít Bělohradský, Kateřina Bělohradská

NEJLEPŠÍ REŽIE

Atlas ptáků – Olmo Omerzu
Chyby – Jan Prušinovský
Muž se zaječíma ušima – Martin Šulík
Okupace – Michal Nohejl
Zátopek – David Ondříček

NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI

Atlas ptáků – Alena Mihulová
Božena – Anna Kameníková
Chyby – Pavla Gajdošíková
Marťanské lodě – Eliška Křenková
Zátopek – Martha Issová

NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI

Atlas ptáků – Miroslav Donutil
Chyby – Jan Jankovský
Muž se zaječíma ušima – Miroslav Krobot
Okupace – Martin Pechlát
Zátopek – Václav Neužil

NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI

Atlas ptáků – Eliška Křenková
Chyby – Eva Hacurová
Kukačky – Denisa Barešová
Muž se zaječíma ušima – Zuzana Mauréry
Okupace – Antonie Formanová

NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI

Atlas ptáků – Martin Pechlát
Muž se zaječíma ušima – Oldřich Kaiser
Okupace – Otakar Brousek
Případ Roubal – Hynek Čermák
Zátopek – Robert Mikluš

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ

Chyby – Roman Vojkůvka
Moje slunce Mad – Ivan Arsenjev
Muž se zaječíma ušima – Marek Leščák, Martin Šulík
Okupace – Marek Šindelka, Vojtěch Mašek
Zátopek – David Ondříček, Alice Nellis, Jan P. Muchow

NEJLEPŠÍ KAMERA

Atlas ptáků – Lukáš Milota
Lidi krve – Jakub Halousek
Muž se zaječíma ušima – Martin Štrba
Okupace – Jan Baset Střítežský
Zátopek – Štěpán Kučera

NEJLEPŠÍ STŘIH

Atlas ptáků – Jana Vlčková
Chyby – Michal Böhm
Láska pod kapotou – Šimon Hájek
Okupace – Petr Turyna
Zátopek – Jarosław Kamiński

NEJLEPŠÍ ZVUK

Atlas ptáků – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Moje slunce Mad – Jan Čeněk, Régis Diebold
Muž se zaječíma ušima – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Okupace – Sandra Klouzová, David Titěra, Roman Sečkař
Zátopek – Pavel Rejholec, Jakub Čech

NEJLEPŠÍ HUDBA

Amerikánka – Petr Ostrouchov
Moje slunce Mad – Evgueni Galperine, Sacha Galperine
Myši patří do nebe – Krzysztof A. Janczak
Okupace – La Petite Sonja, Hank J. Manchini
Zátopek – Beata Hlavenková

NEJLEPŠÍ SCÉNOGRAFIE

Božena – Petr Kunc
Kryštof – Milan Býček
Muž se zaječíma ušima – František Lipták
Okupace – Tomáš Svoboda
Zátopek – Jan Vlasák

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY

Božena – Katarína Štrbová Bieliková
Muž se zaječíma ušima – Katarína Hollá
Okupace – Josefina Bakošová
Zátopek – Kateřina Štefková
Zločiny Velké Prahy – Simona Rybáková

NEJLEPŠÍ MASKY

Božena – Martin Valeš
Chyby – Jana Bílková
Muž se zaječíma ušima – Martin Jankovič, Katarína Horská
Okupace – Jana Dopitová
Zátopek – Jana Dopitová

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM NEBO MINISÉRIE

Amerikánka – hlavní producent Viktor Tauš – hlavní tvůrce Viktor Tauš
Božena – hlavní producent Michal Reitler – hlavní tvůrce Lenka Wimmerová
Případ Roubal – hlavní producenti Pavel Berčík, Ondřej Zima, Michael Bütow – hlavní tvůrce Tereza Kopáčová 

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ SERIÁL

Kukačky – hlavní producenti Filip Bobiňski, Petr Šizling, Jan Lekeš – hlavní tvůrce Biser A. Arichtev
Ochránce – hlavní producent Michal Reitler – hlavní tvůrci Tereza Kopáčová, Tomáš Feřtek, Matěj Podzimek
Zločiny Velké Prahy – hlavní producent Jan Lekeš – hlavní tvůrce Jaroslav Brabec

NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM

Moje slunce Mad – režie, výtvarník Michaela Pavlátová
Myši patří do nebe – režie Denisa Grimmová, Jan Bubeníček, Alexandre Charlet
Rudé boty – režie, výtvarník Anna Podskalská

NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ FILM

Milý tati – režie Diana Cam Van Nguyen
Poslední den patriarchátu – režie Olmo Omerzu
Příběh hrůzostrašné Eliz – režie Eliška Kováříková, Adam Struhala

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena

Dřevo na příští zimu – režie Karel Šindelář
Ještě nespíš? – režie David Payne
Milý tati – režie Diana Cam Van Nguyen
Postup práce – režie Lun Sevnik
Rudé boty – režie Anna Podskalská

 

PŘEHLED POČTŮ NOMINACÍ (ve statutárních kategoriích)

Okupace – 13 nominací
Zátopek – 13 nominací
Muž se zaječíma ušima – 11 nominací
Atlas ptáků – 9 nominací
Chyby – 8 nominací
Božena – 5 nominací
Moje slunce Mad – 4 nominace
Amerikánka – 2 nominace
Kukačky – 2 nominace
Láska pod kapotou – 2 nominace
Myši patří do nebe – 2 nominace
Případ Roubal – 2 nominace
Zločiny Velké Prahy – 2 nominace
Jednotka intenzivního života – 1 nominace
Kryštof – 1 nominace Lidi krve – 1 nominace
Marťanské lodě – 1 nominace
Milý tati – 1 nominace
Nebe – 1 nominace
Nová šichta – 1 nominace
Ochránce – 1 nominace
Poslední den patriarchátu – 1 nominace
Příběh hrůzostrašné Eliz – 1 nominace
Rudé boty – 1 nominace
Sny o toulavých kočkách – 1 nominace


Ceny udělené na tiskové konferenci 17. ledna 2022:

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena
Zátopek – Aleš Najbrt, Jakub Spurný, Julie Vrabelová – oceněný plakát

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena
Zátopek – David Ondříček (oceněný režisér)


autor kinema 20.1.2022
Meno:
ODOSLAŤ
:)
0 z 10
0 z 10
FILMOVÉ PREMIÉRY
12.5 |
hodnotenie 7/10
12.5 |
hodnotenie 8/10
12.5 |
hodnotenie 4/10
19.5 |
hodnotenie 7/10
26.5 |
26.5 |
9.6 |
hodnotenie 8/10
NAJČÍTANEŠIE
|WE OWN THIS CITY
2
hodnotenie 8/10
|SMRADI
0
hodnotenie 7/10
|SLOW HORSES
0
hodnotenie 7/10
|METAL LORDS
0
hodnotenie 7/10
|MALÁ MAMA
0
hodnotenie 8/10
|FURIOZA
0
hodnotenie 5/10
|POSLEDNÉ PRETEKY
0
hodnotenie 7/10
|PO ČOM MUŽI TÚŽIA 2
0
hodnotenie 4/10
|THE SADNESS
0
hodnotenie 7/10
FILMOVÉ NOVINKY
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 21778
02 |
návšt. 4436
03 |
návšt. 2465
04 |
návšt. 2383
05 |
návšt. 1810
06 |
návšt. 1576
07 |
návšt. 1702
08 |
návšt. 1258
09 |
návšt. 747
10 |
návšt. 579
REBRÍČEK US
01 |
$61,8 mil.
02 |
$7,0 mil.
03 |
$4,7 mil.
04 |
$3,8 mil.
05 |
$3,3 mil.
06 |
$2,6 mil.
07 |
$1,7 mil.
08 |
$1,7 mil.
09 |
$1,4 mil.
10 |
$1,1 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2022 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk