KONŠPIRAČNE DOBRODRUŽNÁ PRVÁ PÄŤKA USA

KONŠPIRAČNE DOBRODRUŽNÁ PRVÁ PÄŤKA USA

článokDa Vinciho kód zarobil nemalé peniaze, tak prečo nedať dohromady ten istý tím a nenakrútiť pokračovanie? A tak sa aj stalo. Presne tri roky po prvom filmovom dobrodružstve Roberta Langdona, prichádza znovu Tom Hanks v réžii Rona Howarda s Anjelmi a démonmi.

TOP 15.5. - 17.5. 2009
č. Názov filmu Spoločnosť Doba  Tržba za víkend Tržby celkom
1. Angels and Demons Sony 1. týždeň    46,2 mil     46,2 mil
2.

Star Trek

Paramount 2. týždeň    43,0 mil   147,6 mil
3. X-Men Origins: Wolverine Fox 3. týždeň    14,7 mil   150,9 mil
4. Ghosts of Girlfriends Past Warner Bros. / New Line 3. týždeň      6,6 mil     39,8 mil
5. Obsessed Sony / Screen Gems 4. týždeň

     4,5 mil

    62,6 mil
6. 17 Again Warner Bros. 5. týždeň      3,3 mil     58,3 mil
7. Monsters vs. Aliens Paramount / DreamWorks 8. týždeň

     3,1 mil

 190,7 mil

8.

The Soloist

Paramount / Dream Works

4. týždeň

     2,4 mil

   27,5 mil
9. Next Day Air

Summit Entertainment

2. týždeň

     2,2 mil

    7,6 mil
10. Earth Buena Vista 4. týždeň      1,6 mil   29,0 mil

Konšpiračne dobrodružná prvá päťka USA Konšpiračne dobrodružná prvá päťka USA Konšpiračne dobrodružná prvá päťka USA

Angels & Demons (Anjeli a démoni)
Robert Langdon objaví dôkazy o znovuobnovení starovekého tajného bratstva známeho ako Ilumináti – najmocnejšej tajnej organizácie v historií – a zároveň musí čeliť smrteľnému nebezpečenstvu, ktoré ohrozuje najnenávidenejšieho nepriateľa tejto tajnej organizácie: katolícku cirkev. Keď sa Langdon dozvie, že hodiny na nezastaviteľnej časovanej bombe, ktorú predstavujú Ilumináti, stále tikajú, odlieta do Ríma, kde spoja svoje sily s Vittoriou Vetra, krásnou a záhadnou talianskou vedkyňou. Langdon a Vetra sa vydávajú na nepretržitú cestu a dobrodružstvom nabitú naháňačku odohrávajúcu sa medzi zapečatenými kryptami, nebezpečnými katakombami, opustenými katedrálami a dokonca do srdca najuzavretejšieho trezoru na svete. Na svojej ceste sledujú 400 rokov staré starobylé symboly, ktoré znamenajú jedinú nádej na záchranu Vatikánu.

Réžia: Ron Howard
Hrajú: Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgård
Premiéra na Slovensku: 14. 5. 2009

Presne pred tromi rokmi prišla do kín adaptácie románu Dana Browna Da Vinciho kód. Hrala sa v 3.735 kinách a počas otváracieho víkendu zarobila 77,1 miliónov dolárov. Všetci sa tak trochu spoliehali, že Anjeli a démoni dopadnú aspoň podobne. Bohužiaľ, 150 miliónoví Anjeli sa premietali v 3.527 kinách, odkiaľ si odniesli zárobok 46,2 milióna dolárov. Môžu za to aj nepriaznivé kritiky, ale aj malý rozruch a reklama okolo tak veľkého filmu. Nestáva sa, aby film, ktorý má premiéru pred víkendom Vďakyvzdania mal menej ako 50 miliónový zárobok (výnimkou potvrdzujúcou pravidlo je Disneyho Dinosaurus, ktorý zarobil 38,9 miliónov dolárov). Na smútok u Sony je ešte predsa len skoro, pretože záchranou pre film, je zvyšok sveta, kde Anjeli a démoni už stihli zarobiť 104,3 milióna dolárov.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com – 38%, imdb.com – 7,0/10, yahoo.com – B, boxofficemojo.com – B-

Recenzia
Trailer

Oficiálna stránka
 

Konšpiračne dobrodružná prvá päťka USA Konšpiračne dobrodružná prvá päťka USA Konšpiračne dobrodružná prvá päťka USA

Star Trek
Prvá výprava mladej posádky na palube hviezdnej lode U.S.S. Enterprise. Ich cestu sprevádza akcia, humor a vesmírne nebezpečenstvo. Nováčikovia musia nájsť spôsob, ako zastaviť zloducha, ktorého honba za pomstou ohrozuje celé ľudstvo. Osud Galaxie spočíva v rukách dvojice zaprisahaných nepriateľov. Jedným z nich je James T. Kirk, neposlušný vidiecky chlapec z Iowy, milovník života „na hrane“. Druhým je Spock, vychovaný v dobrej spoločnosti, ktorá stavia na logike a odmieta akékoľvek emócie. Divoký inštinkt sa stretne s chladným rozumom, avšak iba ich spojenie prevedie posádku bez straty veľkým nebezpečenstvám, ktoré predstavuje pomstychtivý Nero. Kirk a jeho blízki sa odvážne púšťajú tam, kam sa doposiaľ nikto nevydal…

Réžia: J.J. Abrams
Hrajú: Will Arnett, Paul Rudd, Seth Rogen, Hugh Laurie, Reese Witherspoon
Premiéra na Slovensku: 7. 5. 2009

Skutočným „zázrakom“ víkendu je J.J. Abrams. Jeho Star Trek zarobil v druhom víkende takmer viac, ako novinka Anjeli a démoni. 43 miliónov dolárov v druhom víkende, je len 43 percentný pokles a za 10 dní má jedenásty Star Trek v poradí už 147,6 miliónov dolárov, čím sa suverénne stáva najviac zarábajúcim filmom série. A darí sa mu prekonávať aj ďalšie rekordy. Počas druhého víkendu premietania v kinách IMAX totiž zarobil 5,3 milióna dolárov, čím prekonáva zárobok Temného rytiera, ktorý bol v druhom víkende 4,7 milióna dolárov. Star Trek v kinách IMAX zatiaľ zarobil 17,6 miliónov dolárov, čo je 12% percent z celkového zárobku. Mimo Ameriky zarobil Star Trek už 70 miliónov dolárov.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com – 95%, imdb.com – 8,6/10, yahoo.com – A, boxofficemojo.com – A

Recenzia
Trailer

Oficiálna stránka
 

Konšpiračne dobrodružná prvá päťka USA Konšpiračne dobrodružná prvá päťka USA Konšpiračne dobrodružná prvá päťka USA

X-Men Origins: Wolverine
V 70. rokoch minulého storočia začína Wolverinova hrdinská kariéra, ale aj tragické udalosti jeho života, z ktorých ho najviac poznamenala smrť osudovej lásky Kayle Silverfox. Jej smrť spôsobí Wolverinovo zapletenie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X. S projektom, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov.

Réžia: Gavin Hood
Hrajú: Hugh Jackman, Liev Schreiber, Danny Huston, Dominic Monaghan
Premiéra na Slovensku: 30. 4. 2009

O ďalších 44 percent, na 14,7 miliónov klesol Wolverine v treťom víkende premietania. 17 dní stačilo tomuto akčnému filmu na zdolanie 150 miliónovej hranice. Za veľkou mlákou si môže Wolverine pripísať ďalších 144,5 miliónov k dobru.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com – 36%, imdb.com – 6,9/10, yahoo.com – B+, boxofficemojo.com – B

Recenzia
Trailer

Oficiálna stránka

             

Ghosts of Girlfriends Past
Fotograf celebrít Connor Mead miluje slobodu, srandu a ženy. Presne v takom poradí. Connor je z presvedčenia starým mládencom odmietajúcim akékoľvek pevné putá. Je schopný sa rozísť s viacero ženami naraz behom konferenčného hovoru a súčasne plánovať svoje budúce rande. Naopak Connorov brat Paul je romantickejší typ, ktorý sa má práve ženiť. Lenže Connorova paródia na romantiku tesne pred slávnostnou udalosťou sa ukáže byť vražednou ako pre Paula, tak i pre všetkých svadobčanov, vrátane Connorovej kamarátky z detstva Jenny, ktorá ako jediná žena vždy dokázala odolávať jeho kúzlu. Našťastie tesne predtým, než sa Connorovi takmer podarí prekaziť svadbu, zasiahne duch jeho mŕtveho strýčka Wayna, chronického sukničkára, ktorého životným štýlom sa Connor inspiroval. Strýko Wayne má pre svojho nasledovníka dôležitú správu, ktorou mu predá cez duchov dievčat, ktorým Connor už dal, práve dáva alebo v budúcnosti dá kopačky a ktoré Connora prevedú po životnej ceste plnej stroskotaných vzťahov. Na tejto ceste všetci spoločne zistia, prečo sa z Connora stal bezcitný lámač dievčenských sŕdc a či ešte môže dostať druhú šancu. Nájsť a aj si udržať skutočnú životnú lásku.

Réžia: Mark Waters
Hrajú: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Lacey Chabert
Premiéra na Slovensku: 2. 7. 2009

Nízky pokles zaznamenala aj romantická komédia Ghosts of Girlfriends Past, ktorá klesla len o 35 percent, na 6,6 miliónov dolárov. 39,8 miliónov dolárov má na konte za 17 dní premietania, čo je takmer rovnako, ako mala komédia Lemra lemravá.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com – 30%, imdb.com – 7,5/10, yahoo.com – B, boxofficemojo.com – C+

Trailer
Oficiálna stránka
 
       
             

Obsessed
Úspešný manažér Derek Charles bol práve významne povýšený, je so svojou prácou dokonale spokojný a sťažovať sa nemôže ani na manželstvo s krásnou Sharon. Ale keď Dereka začne prenasledovať pomocná pracovníčka Lisa, je v stávke všetko, čo svojou tvrdou prácou dosiahol.

Réžia: Steve Shill
Hrajú: Idris Elba, Ali Larter, Beyoncé Knowles, Bruce McGill, Jerry O'Connell
Premiéra na Slovensku: 18. 6. 2009

Sony s filmom na prvom mieste aj uzatvára prvú päťku s trilerom Obsessed. Za štyri týždne premietania tento 20 miliónový titul zarobil 62,6 miliónov dolárov.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com – 22%, imdb.com – 3,8/10, yahoo.com – B, boxofficemojo.com – C

Trailer
Oficiálna stránka

Monštrá vs. Votrelci sú so 190,7 miliónmi najviac zarábajúcim filmom roku 2009. V limitovanom počte kín bola nasadená komédia s Jennifer Aniston Management, ktorá v 212 kinách zarobila len 376 tisíc dolárov.

Prvých 12 filmov v tabuľke zarobilo počas víkendu 130,8 miliónov dolárov.

Prvé miesta v minulých rokoch
Obdobie Názov filmu Tržba

   16.5.- 18.5. 2008

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian  55,0 mil
   18.5.- 20.5. 2007 Shrek the Third 121,6 mil
   19.5.- 21.5. 2006

The Da Vinci Code

77,0 mil

Wolverina aj Anjelov, aj démonov, aj Star a aj Treka, už máme za sebou a na Ameriku je pripravený ďalší z veľkofilmov, ktorý chce zdvihnúť latku filmových blockbusterov. Terminator Salvation štartuje už 21. mája. Ako veľmi na divákov zapôsobí apokalyptická budúcnosť sa slovenskí diváci dozvedia až 4. júna. Rovnako s americkou premiérou začína Noc v múzeu 2. A o ďalší parodický prírastok sa postarali bratia Wayansovia, ktorí si tentoraz vzali na mušku všetky tanečné filmy a stvorili bezpochyby veľdielo - Dance Flick.


autor Matej Oravec 19.5.2009
INTERCEPTOR
[RECENZIA ]
STAND UP
[RECENZIA ]
ELVIS
[RECENZIA ]
FRAGILE MEMORY
[RECENZIA ]
ÚSMEV, PROSÍM!
[RECENZIA ]
Meno:
ODOSLAŤ
:)
0 z 10
0 z 10
FILMOVÉ PREMIÉRY
16.6 |
hodnotenie 6/10
16.6 |
hodnotenie 7/10
16.6 |
hodnotenie 7/10
16.6 |
hodnotenie 8/10
23.6 |
23.6 |
hodnotenie 6/10
23.6 |
23.6 |
hodnotenie 8/10
30.6 |
30.6 |
7.7 |
hodnotenie 8/10
NAJČÍTANEŠIE
|JURSKÝ SVET: NADVLÁDA
1
hodnotenie 6/10
|BUZZ LIGHTYEAR
0
hodnotenie 7/10
|SCHODISKO
0
hodnotenie 8/10
|ZAKLIATA JASKYŇA
0
hodnotenie 6/10
|TVOJAZEM
0
hodnotenie 7/10
|NAVALNY
0
hodnotenie 8/10
|KEBY RADŠEJ HORELO
0
hodnotenie 8/10
|OZARK 4. SEZÓNA
0
hodnotenie 7/10
|PÁNSKY KLUB
0
hodnotenie 5/10
FILMOVÉ NOVINKY
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 15302
02 |
návšt. 7594
03 |
návšt. 6500
04 |
návšt. 1907
05 |
návšt. 1524
06 |
návšt. 997
07 |
návšt. 907
08 |
návšt. 748
09 |
návšt. 423
10 |
návšt. 769
REBRÍČEK US
01 |
$30,5 mil.
02 |
$30,5 mil.
03 |
$26,4 mil.
04 |
$23,4 mil.
05 |
$17,7 mil.
06 |
$1,7 mil.
07 |
$0,725 mil.
08 |
$0,533 mil.
09 |
$0,513 mil.
10 |
$0,440 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2022 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk