RTVS prinesie na Dvojke naživo veľkolepý koncert Jeana-Michella Jarra v rámci festivalu Starmus

V nedeľu 12. mája o 20.45 h sa diváci Dvojky môžu tešiť na výnimočný live ...

pridal kinema 6.5.2024 o 23:48
RTVS prinesie na Dvojke naživo veľkolepý koncert Jeana-Michella Jarra v rámci festivalu Starmus


V nedeľu 12. mája o 20.45 h sa diváci Dvojky môžu tešiť na výnimočný live koncert Jeana-Michella Jarra s názvom Most z budúcnosti (Bridge from the Future) v rámci festivalu Starmus VII. Legendárny priekopník elektronickej hudby uchváti publikum nezabudnuteľnou hudobno-vizuálnou šou na pozadí kulisy Mostu SNP, Dunaja a Starého mesta. Na pódiu sa k nemu, ako špeciálny hosť, pripojí aj Brian May, svetoznámy gitarista skupiny Queen.

Už túto nedeľu 12. mája si diváci RTVS môžu vychutnať veľkolepý koncert Jeana-Michella Jarra, ktorý bude odvysielaný naživo o 20.45 h na Dvojke. Legendárny priekopník elektronickej hudby uchváti publikum nezabudnuteľnou hudobno-vizuálnou šou na pozadí kulisy Mostu SNP, Dunaja a Starého mesta. Na pódiu sa k nemu, ako špeciálny hosť, pripojí aj Brian May, svetoznámy gitarista skupiny Queen. Toto veľkolepé podujatie, ktoré verejnosti prináša spoločnosť ESET, je otváracím koncertom výnimočného festivalu STARMUS VII. Koncert sa uskutoční v areáli výstaviska Incheba pri Moste SNP a bude zadarmo prístupný verejnosti. Komentátorsky bude divákov počas koncertu sprevádzať moderátor Roman Bomboš.

„Pre mňa osobne je to vrchol môjho komentátorského príbehu. Bol som za mikrofónom mnohých koncertných podujatí, na ktorých vystupovali najväčšie hviezdy svetovej hudby. Nedeľný koncert sa určite zapíše do histórie nášho televízneho vysielania. Veľké Jarrove koncerty sú obrovskou spoločenskou udalosťou, vďaka nim je viackrát zapísaný do Guinessovej knihy rekordov,” povedal Roman Bomboš, intendant Rádia Slovensko.

Festival Starmus prepája vedu a umenie výnimočným spôsobom, pričom jeho cieľom je popularizovať vedecké poznanie. Založili ho astrofyzik Garik Israelian spolu s gitaristom skupiny Queen, Sirom Brianom Mayom, ktorý má tiež doktorát z astrofyziky.

„Sme nadšení, že STARMUS VII odštartuje takouto jedinečnou a veľkolepou šou. Jean-Michel Jarre týmto koncertom udá tón celého festivalu, ktorý je špecificky zameraný na riešenie súčasných problémov našej planéty,“ povedal Brian May.

V súvislosti s pripravovaným festivalom, RTVS zároveň v nedeľu 12. mája o 20.10 h odvysiela na Dvojke premiérový americký dokument o poslednom lete NASA na Mesiac s názvom Posledné kroky. Astronaut, ktorý ako posledný vstúpil na Mesiac bol Američan Eugene Cernan, ktorý má slovenské korene. Cernan vkročil na povrch Mesiaca v rámci misie Apollo 17. Po tejto misii sa lety NASA na Mesiac predčasne skončili. Dokument spracovaný z dobových filmových materiálov, v spolupráci s americkou televíznou stanicou CNN, zachytáva celý priebeh letu a prináša aj doteraz nezverejnené zábery z Mesiaca, vrátane pohybu astronautov po jeho povrchu. Diváci uvidia aj posledné zábery Zeme, nakrútené človekom zo vzdialenosti našej obežnice.

Ústrednou témou aktuálneho ročníka festivalu STARMUS VII je planéta Zem, ktorú organizátori vnímajú ako najúžasnejšiu planétu vo vesmíre. Festival ponúkne inšpiratívne prednášky za účasti viacerých laureátov Nobelovej ceny a viac ako 50 exkluzívnych hostí, akými sú astronauti, vedci, umelci a odborníci na životné prostredie, umelú inteligenciu či kybernetickú bezpečnosť. Okrem toho sa môžu návštevníci tešiť na bohatý hudobný program, slávnostné udeľovanie medailí Stephena Hawkinga a inšpiratívny program pre verejnosť na Hlavnom námestí v Bratislave.

V rámci programu medzinárodného festivalu Starmus VII vystúpi v stredu 15. mája na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu s legendárnym hudobníkom a astrofyzikom Brianom Mayom. Koncert bude súčasťou slávnostného udeľovania medailí Stephena Hawkinga, jedného z najvýznamnejších vedcov 20. a 21. storočia.

„Vo februári tohto roku ma organizátori festivalu oslovili, či si viem predstaviť vystúpenie nášho rozhlasového zboru na tomto prestížnom podujatí. Je to jedinečná ponuka a tá sa neodmieta. Okrem Detského a dievčenského speváckeho zboru Slovenského rozhlasu bude na koncerte účinkovať aj Bratislavský chlapčenský zbor, ktorý som s radosťou odporučil organizátorom podujatia. Vnímam to tak, že na spomínanom podujatí sa zrodia dva historické míľniky v našom rozhlasovom zbore. Účinkovanie so svetovým muzikantom a zároveň uznávaným astrofyzikom, legendárnym gitaristom skupiny QUEEN, Brianom Mayom a taktiež prvé spoločné koncertné vystúpenie dvoch renomovaných hudobných telies, Detského a dievčenského speváckeho zboru SRo a Bratislavského chlapčenského zboru,“ povedal dirigent DSZ SRo Adrián Kokoš.

Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 12125
02 |
návšt. 4035
03 |
návšt. 3349
04 |
návšt. 2064
05 |
návšt. 1484
06 |
návšt. 1117
07 |
návšt. 1072
08 |
návšt. 1358
09 |
návšt. 713
10 |
návšt. 758
REBRÍČEK US
01 |
$57,0 mil.
02 |
$10,0 mil.
03 |
$7,8 mil.
IF
04 |
$7,0 mil.
05 |
$5,4 mil.
06 |
$4,2 mil.
07 |
$2,6 mil.
08 |
$2,5 mil.
09 |
$1,9 mil.
10 |
$1,8 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.