Netflix a HBO GO novinky - Rengeteg, Ozark, The World to Come |
Zaujímavé tituly budú v ponuke aj tento týždeň. HBO Go prináša novinku maďarského talentu Benedeka Fliegaufa, akčný ...
Zaujímavé tituly budú v ponuke aj tento týždeň. HBO Go prináša novinku maďarského talentu Benedeka Fliegaufa, akčný dobrodružný titul Snake Eyes: G.I. Joe Origins, drsný príbeh o dieťati nútenom postarať sa o seba, aj romantický príbeh dvoch žien na osamelom americkom vidieku. Netflix ponúkne prvé epizódy poslednej série obľúbeného krimi seriálu aj historickú drámu zo začiatku Druhej svetovej vojny.
Rengeteg - Mindenhol látlak (Les – vidím tě všude) – štvrtok, 20. január, HBO Go Maďarsko, 2021, Benedek Fliegauf Výrazný maďarský režisér Benedek Fliegauf prichádza s novinkou, v ktorej sa ale paradoxne vracia k svojej prvotine Húština. Aj tu sústredí jadro filmu do rozhovorov medzi postavami, tie vo výsledku slúžia Fliegaufovi ako vzorka, podľa ktorej skúma súčasnú spoločnosť. Sústredí sa na sedem rozhovorov, mnohé z nich však nedávajú zmysel – ako muž rozprávajúci sa so skriňou, či batoľa snažiace sa svoju mamu presvedčiť, že Boh je len fiktívna postava. Režisér využíva svoj typický surový realizmus s absurdistickými prvkami. Ozark, 4, séria – piatok, 21. január, Netflix USA, 2022 V piatok bude mať premiéru aj prvá polovica štvrtej a zároveň aj finálnej série obľúbeného krimi seriálu Ozark. Jason Bateman a Laura Linney sa v ňom budú snažiť prelomiť ochrannú zmluvu medzi FBI a hlavou drogového kartelu Omarom Navarrom. Taktiež chcú zničiť jeho impérium, čo samozrejme nebude ľahké. Druhá polovica série by sa do ponuky Netflixu mala dostať neskôr v tomto roku. Munich: The Edge of War (Mníchov – na prahu války) – piatok, 21. január, Netflix Veľká Británia, 2021, Christian Schwochow Autorom predlohy, z ktorej bol príbeh o stretnutí nemeckého diplomata a britského úradníka adaptovaný je rovnomenný román Roberta Harrisa. Sme v roku 1938, Hitler sa chystá obsadiť Československo a britský premiér Neville Chamberlaine (v podaní Jeremyho Ironsa) chce jediné – zachovať mier. O tom na tajnom stretnutí diskutujú aj starí priatelia – Hugh Legat (George MacKay) a Paul von Hartmann (Jannis Niewöhner). Ocitajú sa ale v sieti intríg, nebezpečných návrhov a ešte nebezpečnejších riešení. Snake Eyes: G.I. Joe Origins – nedeľa, 23. január, HBO Go USA, 2021, Robert Schwentke Pomsta primäla muža zvaného Snake Eyes k myšlienke dolapiť všetkých grázlov sveta. To bola po násilnej smrti jeho otca priorita, spoznáva však Tommyho, ktorý ho vzal do Japonska a zasvätil do bojovej techniky starobylého radu. Jeho túžba po pomste sa ale stáva dilemou, keďže rad učí, že nesmie byť najvyššou motiváciou na ceste za dobrom. Silu Snake Eyes-a aj celého radu preverí Cobra, mocná organizácia pripavená prevziať vládu nad celým svetom. Her Name Was Jo (Jmenovala sa Jo) – nedeľa, 23. január, HBO Go USA, 2020, Joe Duca Jo je desaťročné dievča, ktoré po smrti matky vyrastá s násilným otčimom. Celé noci však počúva CD svojho biologického otca, pesničkára Johnnyho Alvareza. Sníva o tom, že ho raz nájde a bude žiť s ním. Príležitosť dostáva, keď sa jej otčim predávkuje heroínom. Prežíva sama, no rýchlo jej dochádzajú peniaze, navyše spanikári a pred políciou utečie v otčimovom aute. Vydáva sa do Los Angeles s jediným cieľom – nájsť Alvareza a predstaviť sa mu. Cesta však nebude žiadnou dovolenkou.
The World to Come (Svet, ktorý na nás čaká) – nedeľa, 23. január, HBO Go USA, 2020, Mona Fastvold Knihu Jima Sheparda si pre sfilmovanie vybrala mladá nórska režisérka Mona Fastvoldová. V jej centre sú dve hlavné ženské postavy, žijúce spoločne so svojimi manželmi v izolácii na americkom vidieku v 19: storočí. Abigail (v podaní Katherine Waterston) sa stará o svojho samotárskeho manžela, jej nová susedka Tallie (Vanessa Kirby) zas trpí správaním svojho majetníckeho a žiarlivého manžela Finneyho (Christopher Abbott). Medzi ženami vzniká puto poháňané príťažlivosťou, ktorú k sebe cítia od prvého stretnutia, navyše vzťah medzi nimi vypĺňa prázdno v ich životoch. |
NAJČÍTANEJŠIE |
- Nolanova cesta: Od Sledovania (1998) k Odysei (2026)
- Šéfredaktor Kinemy: Čakal som, že ma Odysea zasiahne viac. Som však rád, že existu
- V ére zbytočných blockbusterov je Odysea výnimočná. Podcast Vertigo aj o filmoch K
- 21. ročník MFF Cinematik otvorí svetová premiéra historickej drámy Generál Golian
- Stream novinky: Furious, The Drama, Batman: Caped Crusader, Lioness 3, The Idaho
- Myslíte si, že poznáte komiksové filmy? Týchto dvanásť adaptácií vás možno prekvap
- Keď sa fantázia stretne s realitou: Rozprávka Dievča v oblakoch ukáže, že sny môžu
- Dwayne Johnson a Jack Black sú späť. Tentoraz príde Jumanji za nami
- Na blu-ray nosiči vyšli animované filmy Vladimíra Pikalíka s obľúbenými postavami
- Do kín mieri film o najznámejšom šéfkuchárovi Anthonym Bourdainovi: Snímka Tony od






















