Netflix a HBO GO novinky - Snowpiercer 2, The Dig, You Will Die at 20 ...

Január je už takmer za nami, žiaľ situácia v kinách nevyzerá o nič radostnejšie ako po minulé týždne...

pridal Tatiana Rusnáková 25.1.2021 o 18:17
Netflix a HBO GO novinky - Snowpiercer 2, The Dig, You Will Die at 20 ...


Január je už takmer za nami, žiaľ situácia v kinách nevyzerá o nič radostnejšie ako po minulé týždne. Miernu náplasť ponúkajú VOD portály Netflix a HBO, ktoré produkujú jednak vlastný obsah, ale svojím predplatiteľom sprístupňujú aj kvalitné tituly rôznorodého charakteru. HBO už klasicky prináša snímky z celého sveta, Netflix zas štartuje druhú sériu obľúbeného seriálu a britský film s hviezdnym obsadením.

Ľadová archa (Snowpiercer), 2. séria – utorok, 26. január, Netflix

USA, 2021, Christoph Schrewe

Príbeh o vlaku, ktorý brázdi zamrznutý svet sa už objavil vo viacerých podobách. Samozrejme, originálom je post-apokalyptický francúzsky komiks od dvojice Jacques Lob a Jean-Marc Rochette s názvom 'La Transperceneige' zo začiatku 80. rokov. Skvelou filmovou adaptáciou je verzia Pong Džun-hoa s názvom "Snowpiercer". 26. januára má na Netflixe premiéra už druhá séria seriálového spracovania príbehu.  V nej sa vracajú postavy stvárňované Jennifer Connelly aj Daveedom Diggsom, okrem nich sa ako tvorca vlaku objaví Sean Bean. V aktuálnych epizódach sa objaví nová moc, ktorá cestujúcich vo vlaku rozdelí na dva tábory. Jedni veria Laytonovi a druhí pánovi Wilfordovi a jeho novému vlaku, novej technológii a novému plánu.

Vykopávky (The Dig) – piatok, 29. január, Netflix

Veľká Británia, 2020, Simon Stone

Podľa literárneho diela Johna Prestona bola pred vyše dvoma rokmi nakrútená miniséria "A Very English Scandal" s Hugh Grantom a Benom Whishawom v réžii Stephena Frearsa. Prestonovu knihu sa teraz na film rozhodol adaptovať režisér Stone. Tá hovorí o objavení archeologického náleziska Sutton Hoo v roku 1939. Príbeh sa odohráva v predvečer druhej svetovej vojny, kedy si bohatá vdova pozve na pomoc amatérskeho archeológa, aby jej pomohol so záhadnými nálezmi na jej záhrade. V hlavných úlohách sa predstaví Carey Mulligan, Ralph Fiennes, Lily James či Johnny Flynn.

Problémissky (Misbehaviour) – sobota, 30. január, HBO Go

Veľká Británia, Francúzsko, 2020, Philippa Lowthorpe

Britská komédia je nakrútená na základe reálnych udalostí. V roku 1970 sa v Londýne konalo finále Miss World. Vtedy to bol jeden z najsledovanejších prenosov, moderoval ho legendárny britský komik Bob Hope. Prvou inováciou oproti predchádzajúcim ročníkom bolo zaradenie kráľovien krás z Juhoafrickej republiky a Grenady, teda prvých kandidátok čiernej pleti. Tie sa nebudú musieť popasovať len s konzervatívnymi názormi publika. Súťaž Miss  už totiž prestala baviť aj skupinu žien na čele s novovzniknutým hnutím za ich práva. Feministky chcú súťaž sabotovať, zatracované missky však v súťaži vidia masívnu príležitosť.

Zomrieš v dvadsiatke (Tu mourras à 20 ans) – sobota, 30. január, HBO Go

Sudán, Francúzsko, Egypt, Nemecko, Nórsko, Katar, 2019, Amjad Abu Alala

Celovečerný debut sudánskeho režiséra vychádza zo zaujímavého námetu. Dieťa  len krátko po narodení zaťaží temnou predpoveďou miestny prorok. Malému Muzamilovi totiž vyveští, že sa dožije iba dvadsiatych narodenín. Kvôli tomuto opustí rodinu otec, matka synovi uprie vzdelanie a prehnane sa oňho sama stará. Ostatné deti ho majú za vyvrheľa. Muzamil však rastie a rastie, a sám si očakávaný koniec uvedomuje. Aj tak však túži po budúcnosti. Snímka je prvým sudánskym vyslancom v kategórii Najlepší cudzojazyčný film na tohtoročných Oscaroch, ešte však zatiaľ nie je známe, či sa dostane aj do finálnej pätice.

Birds of Prey – Podivuhodná premena Harley Quinn (Birds of Prey and the Fabulous Emancipation of One Harley Quinn) – nedeľa, 31. január, HBO Go

USA, 2020, Cathy Yan

Po rozchode s Jokerom sa obľúbená superhrdinka Harley Quinn musí čím skôr opäť postaviť na vlastné nohy. Po krku jej totiž ide jeden z najzhnitejších ľudí v Gothame Roman Sionis. Harley Quinn však na vlastné počudovanie zisťuje, že nie je jedinou, ktorú chce Sionis eliminovať. Na muške má aj ďalšie superhrdinky, spoločne s našou titulnou postavou však vytvoria tím, ktorý nebude ľahké poraziť. Jeden z posledných titulov, ktorý stihol premiéru v kinách v minulom roku. Cathy Yan vnáša do filmu zábavu a hravosť, ktorá lichotí príbehu aj samotnej hlavnej hrdinke v podaní Margot Robbie.
TOM A JERRY
[RECENZIA ]
1
Coda
CODA
[RECENZIA ]
1
Sound of Metal
SOUND OF METAL
[RECENZIA ]
2
I Care a Lot
I CARE A LOT
[RECENZIA ]
RED DOT
[RECENZIA ]
Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 3757
02 |
návšt. 386
03 |
návšt. 360
04 |
návšt. 230
05 |
návšt. 165
06 |
návšt. 91
07 |
návšt. 64
08 |
návšt. 62
09 |
návšt. 40
10 |
návšt. 44
REBRÍČEK US
01 |
$13,7 mil.
02 |
$1,2 mil.
03 |
$0,925 mil.
04 |
$0,710 mil.
05 |
$0,700 mil.
06 |
$0,528 mil.
07 |
$0,500 mil.
08 |
$0,460 mil.
09 |
$0,355 mil.
10 |
$0,200 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2021 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk