Spomienka na to, ako by sme sa mali správať v kinách. Už nám totiž chýbajú

Sedem naozaj dementných situácii pri návšteve kina, ktoré sa už nedajú akceptovať. Určite ste ich už mnohí ...

pridal kinema 30.3.2020 o 11:24
Spomienka na to, ako by sme sa mali správať v kinách. Už nám totiž chýbajú


Dúfame, že sa do nich čoskoro vrátime. Budú to potrebovať.

Sedem naozaj dementných situácii pri návšteve kina, ktoré sa už nedajú akceptovať. Určite ste ich už mnohí z vás pri návšteve kina zažili a myslím si, že je potrebné na tieto modely chovania poukázať. Možno aj kvôli niektorým ľuďom, doterajší fanúšikovia kinematografie viac sťahujú a menej vyhľadávajú programy obľúbených kín. Nie je to už len problém multiplexov, ale aj menších kinosál. Skúsme sa preto správať viac empaticky.

1. Keď meškám 20 minút po začatí filmu, nehľadám so svietiacim mobilom svoje miesto v strede kina a sadnem si na prvé voľné sedadlo v dolnej časti kinosály. Je to preto, že ľudia už pozerajú film a nechcú byť rušení chrbátom, čo zakrýva 20 percent plátna. Keď ma niekto poprosí, aby som si už sadol či sadla, alebo sa nerozprával/a, tak mu neodpoviem "že je k**ot a nech ide do p*če lebo ho dobijem", ale inteligentne sa budem snažiť čo najrýchlejšie sadnúť a pozerať film. Som empatický / empatická už to robiť nebudem, a ak som bol/a náhodou pred kinom v posilke, posnažím sa upokojiť hormóny. Moje nabudené svaly a nenáročný priateľ či priateľka, naozaj nikoho v kine nezaujímajú.

2. Počas filmu sa snažím s ničím nešušťať (áno, balíček z mekáču už nebudem pašovať v ruksaku) a keď už musím niečo jesť, snažím sa o to v prvých minútach filmu. Áno, viem, že nie je normálne kúpiť si 10 litrové pukance, poprípade smradľavé syrové nachos a otravovať s tým všetkým spolusediacich. Ľudia si kúpili drahý lístok a chcú v kľude pozerať film. Som empatický / empatická a už to robiť nebudem. Áno, multiplexy sú na konzumácii postavené, ale mne, ako divákovi za nie malé vstupné, je to skutočne jedno.

3. Keď ma film nebaví, nebudem sa drbať s mobilom. Na tom na začiatku filmu stíšim zvonenie a nebudem ho celú dobu sledovať. Pretože keď ho zapnem, jeho silný displej svieti na celé kino a môže to divákom / diváčkam vadiť. Rovnako im bude vadiť, keď zdvihnem volajúceho kamaráta a porozprávam mu, čo som za 30 minút filmu práve videl či videla. Tiež si nebudem myslieť, že muzička v mojom mobile je lepšia ako soundtrack filmu a preto ju musím všetkým pustiť. Som empatický / empatická a už to robiť nebudem.

4. Keď potrebujem viac cikať, zásadne idem na toaletu pred filmom. Ak predsa len nie, pýtam si miesto na sedenie na kraj sály, lebo mojich päť odchodov počas filmu k vytúženému záchodu, môže niekomu z neustále stávajúcich divákov vadiť. Rovnako sa nechodím ani len tak počas filmu poprechádzať so svojimi piatimi kamarátmi či kamarátkami pred kino, alebo do obchodíkov, ako sa to stáva teraz moderné. Čiže - som po návšteve wecka, začína sa film a ja budem dve hodiny pokojne sedieť a pozerať. Ak mi chýbajú prestávky a nedokážem sa 2 hodiny sústrediť, zničili ma komerčné telky a prestanem ich pozerať. Som empatický / empatická a už to robiť nebudem.

5. Keď som v kine s priateľkou alebo priateľom (poprípade so skupinou viacerých ľudí), nebudeme na seba cez sedadlá kričať a komentovať, kto je väčší idiot z hercov či herečiek na plátne. Naozaj to nikoho okolo nás nezaujíma a rovnako to platí aj o našich predpokladoch, ako film asi skončí a čo sa komu stane. Ak som dielo už videl, nebudem samozrejme nikomu hovoriť, čo sa bude diať v nasledujúcej scéne. Som empatický / empatická a už to robiť nebudem.

6. Keď si sadnem na svoje miesto (ak neplatí bod 1.) snažím sa spratať svoje nohy tak, aby sa násilne nedotýkali sedadiel oproti mne. Je to preto, že neustále búchanie, pretláčanie a klepkanie do cudzieho sedadla môže intenzívne dodrbať filmový zážitok divákovi / diváčke, ktorý/á je o rad nižšie. Rovnako sa nebudem ani vyzúvať a vykladať si svoje nožičky na iné sedadlá. Je to škaredé a nepríjemné. Som empatický / empatická a už to robiť nebudem.

7. Po skočení filmu akceptujem, že niekto za mnou možno chce sledovať záverečné titulky a počúvať často veľmi dôležitú časť soundtracku a nebudem preto stáť pred sedadlom a vykrikovať na kamošov, aká to bola blbosť. Ak som niečo papal/a, pokúsim sa miesto opustiť tak, aby to po mne nevyzeralo, ako v klietke s opicami v bratislavskej ZOO. Som empatický / empatická a už to robiť nebudem.
PRE SAMU
[RECENZIA ]
THE WRETCHED
[RECENZIA ]
CAPONE
[RECENZIA ]
Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 14039
02 |
návšt. 10524
03 |
návšt. 10492
04 |
návšt. 6525
05 |
návšt. 5558
06 |
návšt. 4658
07 |
návšt. 4429
08 |
návšt. 2200
09 |
návšt. 1874
10 |
návšt. 1459
REBRÍČEK US
01 |
$0,1 mil.
02 |
$0,0 mil.
03 |
$0,0 mil.
04 |
$0 mil.
05 |
$0 mil.
06 |
$0 mil.
07 |
$0 mil.
08 |
$0 mil.
09 |
$0 mil.
10 |
$0 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk