Netflix, Apple TV a HBO novinky - La Hija, Persona non grata, Now and Then...

Ak ste jedným z divákov, ktorí majú radi na výber zo širokej ponuky, novinky na VOD portáloch vás určite nesklamú ani ...

pridal Tatiana Rusnáková 19.5.2022 o 15:04
Netflix, Apple TV a HBO novinky - La Hija, Persona non grata, Now and Then...


Ak ste jedným z divákov a diváčok, ktorí majú radi na výber zo širokej ponuky, novinky na VOD portáloch vás určite nesklamú ani tento týždeň. Na HBO Max nájdete remake kultového hororu, ale aj španielsku akčnú drámu o tehotnej tínedžerke aj dánsku komédiu o návrate domov. Na Netflixe si zas môžete pozrieť ako sa nakrúcal Jackass Forever ale aj tretiu sériu poviedkového seriálu Love, Death & Robots. Apple TV+ aj tento týždeň ponúkne seriál, tentoraz s krimi mysterióznou zápletkou.

Candyman – pondelok, 16. máj, HBO Max

USA, Kanada, 2021, Nia DaCosta

Pandémia zahatala plány aj režisérke Nii DaCoste, ktorá dlho pripravovala remake adaptácie jedného z najdesivejších strašidelných príbehov. Jeho titulný hrdina Candyman sa objaví, ak jeho meno vyslovíte pred zrkadlom päťkrát, len málokto si však na to trúfne. Jeho charakteristickým znamením je hák natretý medom. Tento príbeh zaujme aj mladého výtvarníka Anthonyho. Jeho kariéra stagnuje a tak svoj záujem obracia práve na Candymana. Je príbehom tak fascinovaný, že stráca strach a chce spoznať zistiť všetko, čo sa len dá.

Dcéra (La Hija) – pondelok, 16. máj, HBO Max

Španielsko, 2021, Manuel Martín Cuenca

Irene je pätnásťročné dievča žijúce v nápravnom zariadení pre mladistvých. Je tehotná, no podporu nachádza v opatrovateľovi Javierovi. Keďže takéto zariadenie nie je pre tehotné dievča bezpečné, Javier jej ponúkne útočisko vo vlastnom dome, kde žije spolu s manželkou Adelou. Má to však jednu podmienku – od Irene pár chce, aby im dieťa po pôrode odovzdala do starostlivosti. Dievča s tým spočiatku súhlasí, no čím sa termín pôrodu blíži, tým viac cíti, že dieťa je jej a nechce sa ho vzdať. Vidí v ňom aj možnosť postaviť sa na vlastné nohy.

Persona non grata – pondelok, 16. máj, HBO Max

Dánsko, 2021, Lisa Jespersen

Hlavnou hrdinkou dánskej komédie je Laura. Tá ešte v sedemnástich utiekla z domu do Kodane, kde svoj život zmenila od základov. Navyše napísala úspešnú knihu o tom, aké to bolo v jej rodnom meste strašné. Teraz ale čelí dileme – jej brat sa žení, čo znamená, že by sa po dlhých rokoch mala vrátiť domov. Ako však konzervatívna rodina príjme liberálnu bohémku Lauru? To však nie je všetko – jej budúcou švagrinou by mala byť jej bývalá spolužiačka zo strednej školy, ktorá ju celé štúdium šikanovala.

Vtedy a teraz (Now and Then) – piatok, 20. máj, Apple TV+

USA, 2022, Gideon Raff, Carlos Sedes

Kriminálny mysteriózny seriál ponúkne tento týždeň streamer Apple TV+. Príbeh Vtedy a teraz sa začína pred dvadsiatimi rokmi, keď šestica priateľov oslavuje koniec štúdia. Naplánujú si noc, na ktorú nikdy nezabudnú. Udeje sa však tragédia, na akú by si najradšej nikto z nich nechcel ani spomenúť. V súčasnosti, teda o dvadsať rokov sa však skupina opäť stretáva – neochotne, ale je nútená vydieračom. Ten plánuje prezradiť ich okoliu, čo sa v osudnú noc naozaj stalo.

Love, Death & Robots (3. séria) – piatok, 20. máj, Netflix

USA, 2022

Do ponuky Netflixu sa po roku vracia aj obľúbená antológia Love, Death & Robots už so svojou treťou sériou. Aj tentokrát sa priaznivci titulu môžu tešiť na sériu animovaných príbehoch, prepojených najmä žánrovo. Dejovo by sa však mala každá z poviedok zaoberať post-apokalyptickým svetom, kde ľudí vystriedali roboti. Môžete sa tešiť na deväť nových epizód. V nich na divákov podľa tvorcu programu Tima Millera čaká niekoľko prekvapení. Na minuloročnom festivale v Annecy sa vyjadril, žeby sa rád posunul od klasickejšej narácie k experimentálnejším formám, čo sa vraj režisérom jednotlivých snímok podarilo.

Netflix, Apple TV a HBO novinky - La Hija, Persona non grata, Now and Then...

Jackass 4.5 – piatok, 20. máj, Netflix

USA, 2022, Jeff Tremaine

Je už tradíciou, že ku každému celovečernému filmu Jackass vydajú jeho tvorcovia aj dodatočný dokument, kde sú pozbierané dosiaľ nezverejnené zábery z nakrúcania. Film o filme vydal režisér Jeff Tremaine a partia okolo Johnnyho Knoxvillea aj tentoraz, keďže v kinách sa len nedávno objavila snímka Jackass Forever. Nedávno fanúšikov potešila aj správa, že Paramount+ sa rozhodol vydať novú sériu šou, ktorá celý tento kult započala.
DEŽO HOFFMANN
[RECENZIA ]
HUSTLE
[RECENZIA ]
BRATSTVO
[RECENZIA ]
INTERCEPTOR
[RECENZIA ]
STAND UP
[RECENZIA ]
1
Elvis
ELVIS
[RECENZIA ]

Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 8991
02 |
návšt. 6079
03 |
návšt. 6818
04 |
návšt. 3993
05 |
návšt. 3096
06 |
návšt. 1739
07 |
návšt. 856
08 |
návšt. 783
09 |
návšt. 883
10 |
návšt. 691
REBRÍČEK US
01 |
$30,5 mil.
02 |
$30,5 mil.
03 |
$26,4 mil.
04 |
$23,4 mil.
05 |
$17,7 mil.
06 |
$1,7 mil.
07 |
$0,725 mil.
08 |
$0,533 mil.
09 |
$0,513 mil.
10 |
$0,440 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2022 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.