Svojich víťazov si vybrali aj filmoví kritici a kritičky. Critics Choice Awards

Len túto noc sa odovzdávali ďalšie ocenenia – konkrétne si svojich víťazov zvolili Broadcast Film Critics ...

pridal Tatiana Rusnáková 8.3.2021 o 18:15
Svojich víťazov si vybrali aj filmoví kritici a kritičky. Critics Choice Awards


Len túto noc sa odovzdávali ďalšie ocenenia – konkrétne si svojich víťazov zvolili Broadcast Film Critics Association a Broadcast Television Critics Association, teda asociácie filmových a televíznych kritikov. Ceremónia sa odohrala online, niekoľko odovzdávajúcich však bolo prítomných aj priamo v Los Angeles, odkiaľ sa vysielalo. Objavil sa napríklad Mads Mikkelsen, Morgan Freeman, John David Washington a mnohí ďalší. Prekvapujúce môže byť víťazstvo Emerald Fennel v sekcii Najlepší scenár, kde predbehla aj inak kategóriu ovládajúceho Aarona Sorkina. Chloé Zhao si pripísala ďalší vrúbok ako ocenená režisérka, seriálovým nomináciám opätovne dominoval historický The Crown aj komediálny The Schitt's Creek. Keďže je hlasovanie do finálnej podoby nominovaných na Oscara ešte stále otvorené, špekuluje sa, že práve tieto výsledky môžu ovplyvniť úsudok hlasujúcich. Nominácie na Oscara sa uzavrú 10. marca, oficiálne budú zverejnené o 5 dní neskôr, teda 15. marca.

FILMOVÉ KATEGÓRIE

Najlepší film                                  

Da 5 Bloods
Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
Minari
News of the World
Nomadland  WINNER
One Night in Miami
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Najlepší herec

Ben Affleck – "The Way Back"
Riz Ahmed – "Sound of Metal"
Chadwick Boseman – "Ma Rainey’s Black Bottom"  WINNER
Tom Hanks – "News of the World"
Anthony Hopkins – "The Father"
Delroy Lindo – "Da 5 Bloods"
Gary Oldman – "Mank"
Steven Yeun – "Minari"

Najlepšia herečka

Viola Davis – "Ma Rainey’s Black Bottom"
Andra Day – "The United States vs. Billie Holiday"
Sidney Flanigan – "Never Rarely Sometimes Always"
Vanessa Kirby – "Pieces of a Woman"
Frances McDormand – "Nomadland"
Carey Mulligan – "Promising Young Woman"  WINNER
Zendaya – "Malcolm & Marie"

Najlepší herec vo vedľajšej úlohe

Chadwick Boseman – "Da 5 Bloods"
Sacha Baron Cohen – "The Trial of the Chicago 7"
Daniel Kaluuya – "Judas and the Black Messiah"  WINNER
Bill Murray – "On the Rocks"
Leslie Odom, Jr. – "One Night in Miami"
Paul Raci – "Sound of Metal"

Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe

Maria Bakalova – "Borat Subsequent Moviefilm"  WINNER
Ellen Burstyn – "Pieces of a Woman"
Glenn Close – "Hillbilly Elegy"
Olivia Colman – "The Father"
Amanda Seyfried –"Mank"
Yuh-Jung Youn – "Minari"

Najlepší mladý herec/herečka

Ryder Allen – "Palmer"
Ibrahima Gueye – "La vita davanti á se"
Alan Kim – "Minari"  WINNER
Talia Ryder – "Never Rarely Sometimes Always"
Caoilinn Springall – "The Midnight Sky"
Helena Zengel – "News of the World"

Najlepší herecký ensemble

Da 5 Bloods
Judas and the Black Messiah
Ma Rainey’s Black Bottom
Minari
One Night in Miami
The Trial of the Chicago 7  WINNER

Najlepšia réžia

Lee Isaac Chung – "Minari"
Emerald Fennell – "Promising Young Woman"
David Fincher – "Mank"
Spike Lee – "Da 5 Bloods"
Regina King – "One Night in Miami"
Aaron Sorkin – "The Trial of the Chicago 7"
Chloé Zhao – "Nomadland"  WINNER

Najlepší pôvodný scenár

Lee Isaac Chung – "Minari"
Emerald Fennell – "Promising Young Woman"  WINNER
Jack Fincher – "Mank"
Eliza Hittman – "Never Rarely Sometimes Always"
Darius Marder & Abraham Marder – "Sound of Metal"
Aaron Sorkin – "The Trial of the Chicago 7"

Najlepší adaptovaný scenár

Paul Greengrass & Luke Davies – "News of the World"
Christopher Hampton and Florian Zeller – "The Father"
Kemp Powers – "One Night in Miami"
Jon Raymond & Kelly Reichardt – "First Cow"
Ruben Santiago-Hudson – "Ma Rainey’s Black Bottom"
Chloé Zhao – "Nomadland"  WINNER

Najlepšia kamera

Christopher Blauvelt – "First Cow"
Erik Messerschmidt – "Mank"
Lachlan Milne – "Minari"
Joshua James Richards – "Nomadland"  WINNER
Newton Thomas Sigel – "Da 5 Bloods"
Hoyte Van Hoytema – "Tenet"
Dariusz Wolski – "News of the World"

Najlepšia výprava

Cristina Casali, Charlotte Dirickx – "The Personal History of David Copperfield"
David Crank, Elizabeth Keenan – "News of the World"
Nathan Crowley, Kathy Lucas – "Tenet"
Donald Graham Burt, Jan Pascale – "Mank"  WINNER
Kave Quinn, Stella Fox – "Emma"
Mark Ricker, Karen O’Hara & Diana Stoughton – "Ma Rainey’s Black Bottom"

Najlepší strih

Alan Baumgarten – "The Trial of the Chicago 7"  WINNER
Kirk Baxter – "Mank"
Jennifer Lame –"Tenet"
Yorgos Lamprinos – "The Father"
Mikkel E. G. Nielsen – "Sound of Metal"  WINNER
Chloé Zhao – "Nomadland"

Najlepšie kostýmy

Alexandra Byrne – "Emma"
Bina Daigeler – "Mulan"
Suzie Harman & Robert Worley – "The Personal History of David Copperfield"
Ann Roth – "Ma Rainey’s Black BottomWINNER
Nancy Steiner – "Promising Young Woman"
Trish Summerville – "Mank"

Najlepšie vlasy a make-up

Emma
Hillbilly Elegy
Ma Rainey’s Black Bottom  WINNER
Mank
Promising Young Woman
The United States vs. Billie Holiday

Najlepšie vizuálne efekty

Greyhound
The Invisible Man
Mank
The Midnight Sky
Mulan
Tenet  WINNER
Wonder Woman 1984

Najlepšia komédia

Borat Subsequent Moviefilm
The Forty-Year-Old Version
The King of Staten Island
On the Rocks
Palm Springs  WINNER
The Prom

Najlepší cudzojazyčný film

Druk (Dánsko)
Colectiv (Rumunsko)
La Llorona (Guatemala, Francúzsko)
La vita davanti á se (Taliansko)
Minari (USA)  WINNER
Deux (Francúzsko)

Najlepšia pieseň

Everybody Cries – "The Outpost"
Fight for You – "Judas and the Black Messiah"
Husavik (My Home Town) – "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga"
Io sì (Seen) – "La vita davanti á se"
Speak Now – "One Night in Miami"  WINNER
Tigress & Tweed – "The United States vs. Billie Holiday"

Najlepšia hudba

Alexandre Desplat – "The Midnight Sky"
Ludwig Göransson – "Tenet"
James Newton Howard – "News of the World"
Emile Mosseri – "Minari"
Trent Reznor & Atticus Ross – "Mank"
Trent Reznor & Atticus Ross, Jon Batiste – "Soul"  WINNER

 

SERIÁLOVÉ KATEGÓRIE

Najlepší dramatický seriál

Better Call Saul
The Crown  WINNER
The Good Fight
Lovecraft Country
The Mandalorian
Ozark
Perry Mason
This Is Us

Najlepší herec v dramatickom seriáli

Jason Bateman – "Ozark"
Sterling K. Brown – "This Is Us"
Jonathan Majors – "Lovecraft Country"
Josh O’Connor – "The Crown"  WINNER
Bob Odenkirk – "Better Call Saul"
Matthew Rhys – "Perry Mason"

Najlepšia herečka v dramatickom seriáli

Christine Baranski – "The Good Fight"
Olivia Colman – "The Crown"
Emma Corrin – "The Crown"  WINNER
Claire Danes – "Homeland"
Laura Linney – "Ozark"
Jurnee Smollett – "Lovecraft Country"

Najlepší herec vo vedľajšej úlohe v dramatickom seriáli

Jonathan Banks – "Better Call Saul"
Justin Hartley – "This Is Us"
John Lithgow – "Perry Mason"
Tobias Menzies – "The Crown"
Tom Pelphrey – "Ozark"
Michael K. Williams – "Lovecraft Country"  WINNER

Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe v dramatickom seriáli

Gillian Anderson – "The Crown"  WINNER
Cynthia Erivo – "The Outsider"
Julia Garner – "Ozark"
Janet McTeer – "Ozark"
Wunmi Mosaku – "Lovecraft Country"
Rhea Seehorn – "Better Call Saul"

Najlepší komediálny seriál

Better Things
The Flight Attendant
Mom
PEN15
Ramy
Schitt’s Creek
Ted Lasso  WINNER
What We Do in the Shadows

Najlepší herec v komediálnom seriáli

Hank Azaria – "Brockmire"
Matt Berry – "What We Do in the Shadows"
Nicholas Hoult – "The Great"
Eugene Levy – "Schitt’s Creek"
Jason Sudeikis – "Ted Lasso"  WINNER
Ramy Youssef – "Ramy"

Najlepšia herečka v komediálnom seriáli

Pamela Adlon – "Better Things"
Christina Applegate – "Dead to Me"
Kaley Cuoco – "The Flight Attendant"
Natasia Demetriou – "What We Do in the Shadows"
Catherine O’Hara – "Schitt’s Creek"  WINNER
Issa Rae – "Insecure"

Najlepší herec vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli

William Fichtner – "Mom"
Harvey Guillén – "What We Do in the Shadows"
Dan Levy – "Schitt’s Creek"  WINNER
Alex Newell – "Zoey’s Extraordinary Playlist"
Mark Proksch – "What We Do in the Shadows"
Andrew Rannells – "Black Monday"

Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli

Lecy Goranson – "The Conners"
Rita Moreno – "One Day at a Time"
Annie Murphy – "Schitt’s Creek"
Ashley Park – "Emily in Paris"
Jaime Pressly – "Mom"
Hannah Waddingham – "Ted Lasso"  WINNER

Najlepšia mini-séria

I May Destroy You
Mrs. America
Normal People
The Plot Against America
The Queen’s Gambit  WINNER
Small Axe
The Undoing
Unorthodox

Najlepší televízny film

Bad Education
Between the World and Me
The Clark Sisters: First Ladies of Gospel
Hamilton  WINNER
Sylvie’s Love
What the Constitution Means to Me

Najlepší herec v mini-sérii alebo televíznom filme

John Boyega – "Small Axe"  WINNER
Hugh Grant – "The Undoing"
Paul Mescal – "Normal People"
Chris Rock – "Fargo"
Mark Ruffalo – "I Know This Much is True"
Morgan Spector – "The Plot Against America"

Najlepšia herečka v mini-sérii alebo televíznom filme

Cate Blanchett – "Mrs. America"
Michaela Coel – "I May Destroy You"
Daisy Edgar-Jones – "Normal People"
Shira Haas – "Unorthodox"
Anya Taylor-Joy – "The Queen’s Gambit"  WINNER
Tessa Thompson – "Sylvie’s Love"

Najlepší herec vo vedľajšej úlohe v mini-sérii alebo televíznom filme

Daveed Diggs – "The Good Lord Bird"
Joshua Caleb Johnson – "The Good Lord Bird"
Dylan McDermott – "Hollywood"
Donald Sutherland – "The Undoing"  WINNER
Glynn Turman – "Fargo"
John Turturro – "The Plot Against America"

Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe v mini-sérii alebo televíznom filme

Uzo Aduba – "Mrs. America"  WINNER
Betsy Brandt – "Soulmates"
Marielle Heller – "The Queen’s Gambit"
Margo Martindale – "Mrs. America"
Winona Ryder – "The Plot Against America"
Tracey Ullman – "Mrs. America"





Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 51645
02 |
návšt. 4968
03 |
návšt. 2201
04 |
návšt. 2030
05 |
návšt. 1543
06 |
návšt. 970
07 |
návšt. 783
08 |
návšt. 927
09 |
návšt. 777
10 |
návšt. 652
REBRÍČEK US
01 |
$101,0 mil.
02 |
$19,0 mil.
03 |
$9,7 mil.
04 |
$3,8 mil.
05 |
$3,8 mil.
06 |
$2,7 mil.
IF
07 |
$2,5 mil.
08 |
$2,3 mil.
09 |
$1,9 mil.
10 |
$1,5 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.