Netflix, Apple TV a HBO novinky - Gûzen to sôzô, Navalny, Délicieux, Buzz ...

Kvalitné príbehy majú aj tento týždeň v talóne VOD služby. HBO Max zaraďuje do ponuky aktuálnu snímku Rjúsuke Hamagučiho...

pridal Tatiana Rusnáková 3.6.2022 o 23:26
Netflix, Apple TV a HBO novinky - Gûzen to sôzô, Navalny, Délicieux, Buzz ...


Kvalitné príbehy majú aj tento týždeň v talóne VOD služby. HBO Max zaraďuje do ponuky aktuálnu snímku Rjúsuke Hamagučiho, na Sundance ocenený dokument o Alexejovi Navaľnom, odvážny portrét držiteľa Pulitzerovej ceny, francúzsku komédiu o otvorení prvej reštaurácie v krajine, dánsku kriminálku aj 2. sériu seriálu od Apple TV + S Rose Byrne v hlavnej úlohe.

Koleso šťastia a fantázie (Gûzen to sôzô) – pondelok, 30. mája, HBO Max

Japonsko, 2021, Rjúsuke Hamaguči

Málokomu sa podarí dosiahnuť to, čo dosiahol v jedinom roku japonský režisér Rjúsuke Hamaguči. Najprv vydal túto drámu, ktorá zaujala filmových kritikov po celom svete. Režisér v nich voľne prepojil tri príbehy, spojených prvkom osudnej náhody. Stíha v nich však aj pozorovať a reflektovať súčasnú japonskú spoločnosť a vyniká najmä v precíznych dialógoch, ktoré zdobia celú Hamagučiho tvorbu. To sa prejavilo aj v adaptácii Murakamiho poviedky Drive My Car/Drajv máj kár. Tú vydal v tom istom roku a pred pár mesiacmi za ňu získal Oscara v kategórii Najlepší zahraničný film.

Navalny – pondelok, 30. máj, HBO Max

USA, 2022, Daniel Roher

Asi niet aktuálnejšej doby, kedy by si takýto dokument o predákovi ruskej opozície našiel viac divákov ako teraz. Putinova krutosť, o akej celý svet už roky varovali rôzni (neskôr aj násilne umlčaní) aktivisti, teraz vidíme dennodenne v správach. Alexej Navaľny je zatiaľ posledným a najhlasnejším kritikom súčasného ruského prezidenta. Momentálne si ale odpykáva trest za mrežami, kam putoval za údajné porušenie podmienky. Napriek tomu je vplyvným hlasom opozície a má okolo seba tím, ktorý na dennom poriadku upovedomuje svet o skutočnej tvári Vladimíra Putina. Snímka vyhrala na festivale v Sundance dve ceny – Cenu divákov a Cenu za Najlepší dokumentárny film.

Buzz – pondelok, 30. máj, HBO Max

USA, 2019, Andrew Shea

Zaujímavým dokumentom je rozhodne aj snímka Buzz, portrét držiteľa Pulitzerovej ceny Buzza Bissingera. Ten sa preslávil svojim úspešným románom, ale aj mnohými príspevkami do najprestížnejších magazínov v USA. V snímke dovoľuje svojmu dlhoročnému priateľovi, režisérovi Andrew Sheaovi nahliadnuť do jeho života a zachytiť ho v priebehu jedného roka. Kým v profesionálnom živote má jasný cieľ, v osobnom živote dusí veľkú túžbu, ktorá môže ohroziť celý jeho stabilný život.

Delikatesa (Délicieux) – pondelok, 30. máj

Francúzsko, Belgicko, 2021, Éric Besnard

Žánrovo ľahším titulom je v tohto týždňovej ponuke komediálna dráma Delikatesa, kde sa opäť vraciame v čase – konkrétne do Paríža v 18. storočí. Tam pôsobí aj talentovaný kuchár Manceron. Práve prišiel o lukratívny džob osobného kuchára bohatého vojvodu a rozmýšľa, ako naloží so svojim životom. Stráca záujem o varenie, no ten v ňom opäť prebudí nová žena v jeho živote Louise. Spoločne sa rozhodnú vydať na neprebádanú cestu – otvoriť prvú reštauráciu v celom Francúzsku.

Moc a sláva (Borgen – Riget, Magten og Æren), 1. séria – štvrtok, 2. júna, Netflix

Dánsko, 2022, Per Fly, Morgens Hagedorn, Dagur Kári

Ešte dávnejšie potešili fanúšikov poctivých severských kriminálok správy o tom, že Netflix pripravuje pokračovanie obľúbenej dánskej krimi série Borgen. Prichádza s úplne novým príbehom, kde sa ale opäť vrátime k Brigitte Nyborgovej. Tá sa práve stala Ministerkou zahraničných vecí. Súčasne s týmto jej úspechom sa však v Grónsku nájdu obrovské zásoby ropy. Aj keď je ostrov pod správou Dánska, o nové zásoby sa uchádza viacero záujemcov. Začína sa tak geopolitická hra o tú najvyššiu cenu.

Physical, 2. séria – piatok, 3. júna, Apple TV +

USA, 2022, Liza Johnson, Stephanie Lang, Craig Gillespie

Apple TV+ prichádza už tento piatok s druhou sériou úspešného seriálu Physical. V ňom sa vraciame do 80. rokov, do domácnosti obyčajnej ženy Sheily. Tá je na materskej, no rozhodne neprežíva najšťastnejšie obdobie svojho života. Práca v domácnosti ju ubíja, trápia ju aj osobné problémy a čoraz násilnejší vnútorný hlas. Jej život sa ale zmení od základov, keď objaví najnovší hit – aerobik. Sheila je zrazu odhodlaná dostať sa naspäť na správnu cestu. Cena však môže byť privysoká.
1
Planéta Praha
PLANÉTA PRAHA
[RECENZIA ]
TIGRE
[RECENZIA ]
BULLET TRAIN
[RECENZIA ]
STRIEDAVKA
[RECENZIA ]
ERUPCIA LÁSKY
[RECENZIA ]

Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 21324
02 |
návšt. 16444
03 |
návšt. 13180
04 |
návšt. 11504
05 |
návšt. 4467
06 |
návšt. 4718
07 |
návšt. 1991
08 |
návšt. 1901
09 |
návšt. 1318
10 |
návšt. 1083
REBRÍČEK US
01 |
$44,4 mil.
02 |
$22,6 mil.
03 |
$18,0 mil.
04 |
$10,4 mil.
05 |
$10,3 mil.
06 |
$6,6 mil.
07 |
$3,9 mil.
08 |
$3,5 mil.
09 |
$3,1 mil.
10 |
$1,4 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2022 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.