DVD NOVINKY NA ČELE S OBČANOM KANEOM

DVD NOVINKY NA ČELE S OBČANOM KANEOM

článokČo nové na lisovaných nosičoch? Okrem blokbastrov ako Piráti z Karibiku 4, Thor či noví X-Meni aj české a slovenské veci (Lidice, Devínsky masaker). Za pozornosť však najviac stojí  reštaurovaný Občan Kane od Orsona Wellesa. 

DVD novinky na čele s Občanom Kaneom DVD novinky na čele s Občanom Kaneom DVD novinky na čele s Občanom Kaneom


OBČAN KANE
Verzia reštaurovaná z pôvodného nitrátového materiálu a s revitalizovaným zvukom vydaná pri príležitosti 70. výročia vzniku filmu. Neposlušné dieťa Hollywoodu Orson Welles nakrútil túto legendárnu drámu, ktorá sa stala míľnikom vo vývoji filmovej reči aj rozprávačských postupov, už vo svojich 25 rokoch. Welles svoju prvotinu poňal ako rekonštrukciu osudov fiktívneho magnáta Kanea, zostavovanú novinárom – využíva k tomu filmové denníky či rozhovory s pamätníkmi. Postupne upresňovaný obraz titulného hrdinu stráca svoju pôvodnú gloriolu – ukazuje sa, že peniaze a moc ešte nezaručujú šťastie. Občan Kane vzbudil v dobe svojho uvedenia škandál, pretože tlačový magnát miliardár William Randolph Hearst stiahol rozprávaný príbeh na seba... Z 9 nominácií na Oscara film síce v roku 1942 získal iba jednu sošku za najlepší scenár, avšak od tej doby suverénne víťazí v mnohých prestížnych anketách najrešpektovanejších filmových kritikov.
 
RÝCHLO A ZBESILO 5
Až do brazílskeho Ria utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. Brian a Dom povolajú do Ria bývalých parťákov, aby zvýšili svoje šance na úspech, lenže proti nim nestojí len skorumpovaný narkobarón a jeho prisluhovači, ale aj drsný federálny agent Luke Hobbs. Hobbs (Dwayne „Rock“ Johnson) je typ človeka, ktorý berie svoju prácu smrteľne vážne, a keď dostane nejakú úlohu, tak ju vždy splní. A to je pre oboch hrdinov smrtiaca kombinácia. Ešteže majú autá a schopnosť dostať z nich zakaždým to najlepšie.

AUTÁ 2
Hviezdny pretekár Bleskový McQueen a svojrázny odťahovák Mater prevetrajú svoje priateľstvo na celkom nových miestach. Blíži sa totiž svetová séria Grand Prix a vôbec prvý krát sa tak bude pretekať o prestížny titul najrýchlejšieho auta na svete. Ukazuje sa však, že už len dostať sa na tieto vrcholné preteky nie je vôbec jednoduché a cesta je plná pomyselných jám, výmoľov, obchádzok a veselých prekvapení. Najmä keď sa svojrázny hrdzavý odťahováčik nedopatrením a spôsobom sebe vlastným zapletie do šlamastiky, ktorá sa môže prihodiť len jemu - do prípadu medzinárodnej špionáže. Mater je tak na roztrhanie a musí sa rozhodnúť - pomôcť priateľovi McQueenovi v dôležitých pretekoch, alebo zohrať dôležitú úlohu v prísne tajnej misii? Tú organizuje britský superšpión Finn McMissile s očarujúcou kolegyňou a zároveň nováčikom v špionážnej branži Holley Shiftwellovou. Naháňačka svetom tajných služieb a automobilových pretekov preženie hrdinov Európou i ulicami nočného Tokia.

DVD novinky na čele s Občanom Kaneom DVD novinky na čele s Občanom Kaneom DVD novinky na čele s Občanom Kaneom

PIRÁTI Z KARIBIKU 4: V NEZNÁMYCH VODÁCH
Keď Jackovi skríži cestu Angelica, tajomná žena z jeho minulosti (Penelope Cruz), nemôže si byť ničím istý. Stále ho miluje, alebo ho len využíva pri hľadaní legendárnej Fontány mladosti? Situácia sa však ešte zhorší, keď je donútený nastúpiť na palubu lode Queen Anne’s Revenge, ktorej velí obávaný pirát Edward Teach, prezývaný „Blackbeard“ (Ian McShane). Jack nevie, koho sa má obávať viac, či Blackbearda, alebo záhadnej Angeliky a vydáva sa s nimi za nečakaným dobrodružstvom.

X-MEN: PRVÁ TRIEDA
Snímka sa dejovo vracia ešte pred X-Men Origins: Wolverine z roku 2009. Tentoraz príbeh sleduje Charlesa Xaviera (James McAvoy) a Erika Lensherra (Michael Fassbender) predtým, ako prijali mená Profesor X a Magneto. V tej dobe boli obaja veľmi blízkymi priateľmi pracujúcimi na spoločnom projekte - zabrániť spolu s ďalšími mutantmi najhoršej hrozbe, akú kedy ľudstvo poznalo.

THOR
Thor, všemocný Boh hromu, svojou aroganciou a pýchou privedie svet Asgardu do vojny. Za tento čin je svojím otcom, najvyšším bohom Odinom, prekliaty a za trest zvrhnutý na Zem. Tam stretáva Jane Foster, z ktorej sa čoskoro stane jeho priateľka, no spoznáva aj záhadnú organizáciu S.H.I.E.L.D., pátrajúcu po jeho pôvode. Keď sa Thorov brat Loki zmocní vlády, je celý svet v ohrození a zachrániť ho môže jedine Thor. Potom, ako nájde svoje kladivo, sa z vyhnanca stáva pravý hrdina a jediný obranca Zeme. Vojna Bohov sa môže začať.

DVD novinky na čele s Občanom Kaneom DVD novinky na čele s Občanom Kaneom DVD novinky na čele s Občanom Kaneom

RIO
Rio je príbehom vzácneho papagája Blu, ktorý žije v malom meste so svojou paničkou Lindou a spolu tvoria nerozlučnú dvojicu. Linda ho pred rokmi zachránila pred pašerákmi, ktorí ho ešte ako mláďatko ulovili uprostred brazílskeho pralesa a odviezli do zasneženej Minessoty. Blu sa síce kvôli tomu nikdy nenaučil lietať, ale v bezpečí a pohodlí Lindinho domova sa natoľko udomácnil, že preň nie je problém uvariť kávu, pripraviť raňajky, vyčistiť si zuby alebo poslúžiť Linde ako jej osobný budík. Keď jedného dňa obaja zistia, že Blu nie je posledným papagájom svojho druhu na svete, ako si až doposiaľ mysleli, neváhajú a vydajú sa na cestu do exotickej Brazílie za papagájkou Perlou, ktorá žije v samotnom srdci Rio de Janeira. RIO je najväčším a najambicióznejším animovaným filmom štúdií Blue Sky Studios and Twentieth Century Fox Animation, ktorý nás zavedie do pestrofarebnej džungle, rozrastajúceho sa veľkomesta, na krásne brazílske pláže i slávny karneval.

VODA PRE SLONY
Jacob Jankowski (Robert Pattison) skladal záverečné skúšky na veterine, keď sa dozvedel, že pri automobilovej nehode zomreli obaja jeho rodičia. Bez rodiny a bez peňazí Jacob netušil ako ďalej, ale osud ho zavial do vlaku svetového cirkusu Benzini. Hospodárska kríza práve vrcholila a pre Jacoba, rovnako ako pre mnoho ďalších, cirkus znamenal spásu, i keď to bol svet s úzko vymedzenými iracionálnymi pravidlami, s vlastným pojatím života i smrti. Ako takmer doštudovaný veterinár dostal Jacob na starosti cirkusový zverinec vrátane cirkusových koní krásnej krasojazdkyne a hviezdy voľnej drezúry Marlen (Reese Witherspoon). Marlen k cirkusu priviedla láska k nesprávnemu mužovi, charizmatickému, ale zvrhlému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu (Christoph Waltz). S Jacobom ju od počiatku spájala nielen láska k zvieratám, ale tiež vzťah k slonici Rosie, ktorá sa do cirkusu dostala ako obrovská šedivá nádej, nové číslo, ktoré malo cirkus zachrániť pred úpadkom. Ako ale s Rosie číslo nacvičiť, keď nebola schopná počúvnuť ani jednoduché príkazy? Puto, ktoré medzi touto nesúrodou trojicou postupne vzniklo, bolo založené na dôvere a láske a nakoniec sa pre všetkých troch stalo jedinou nádejou na prežitie.

DEVÍNSKY MASAKER
Film Devínsky masaker chce divákom ponúknuť dokumentárny a čiastočne štylizovaný pohľad na udalosti, ktoré sa odohrali v Devínskej N. Vsi v súvislosti s vražedným vyčíňaním Ľubomíra Harmana. Ide o jednu z najmasovejších vrážd v histórii Slovenska a zároveň o jednu z najmedializovanejších udalostí za posledné roky. Média od prvej chvíle ponúkali rôzne dohady, informácie, fotografie a videá. Udalosti, ktoré boli tragické a zároveň kontroverzné sa stali témou, ktorá ľudí zaujímala a nenechala ich ľahostajnými.

LIDICE (DVD + CD soundtrack)
Tvorcovia nejdú cestou klasického vojnového filmu, tragédiu chcú priblížiť cez medziľudské vzťahy, a to najmä lásku, ktorá stojí na počiatku celého príbehu. Nie každý vie, že udalosť, ktorá otriasla celým svetom, začala ako príbeh obyčajného sukničkára. Václav Fiala sa zamiluje do Aničky zo Sudetov, doma ho však čaká tehotná žena. List, v ktorom Aničku klamlivo informuje, že "niečo" podnikol a musí odísť do ústrania, poslúži krátko po atentáte na Reinharda Heydricha ako zámienka k vyhladeniu Lidíc. Skutočnou udalosťou je inšpirovaný tiež príbeh druhého hrdinu Františka Šímu, ktorý nešťastnou náhodou pri opileckej bitke zabije svojho syna. Vyhladenie Lidíc teda prežije nič netušiac vo väzení a po vojne sa vracia domov, kde ho čaká holá pláň. Stane sa tak paradoxne jediným lidickým mužom, ktorý prežil túto tragédiu, aj keď s pečaťou vraha... V období tragického konca, v júni1942, mali Lidice za sebou viac ako šesťstoročné dejiny. Nacisti chladnokrvne popravili všetkých lidických mužov, a ženy a deti odpravili do koncentračného tábora, niektoré deti dali na prevýchovu. Celková bilancia - 192 popravených mužov, 58 žien zomrelo v koncentračných táboroch a 88 detí bolo poslaných do plynu. Obec Lidice bola vymazaná z máp a zrovnaná so zemou.

ZDROJOVÝ KÓD
Keď sa kapitán Colter Stevens (Gyllenhaal) prebudí v sedadle prímestského vlaku, netuší, kde sa tam vzal. Oproti nemu sedí Christina (Michelle Monaghan). Colter ju vidí prvý krát v živote, ale Christina ho očividne veľmi dobre pozná. Colter zisťuje, že sa prebudil v tele iného človeka. Než sa stihne z tejto situácie spamätať, je vlak rozmetaný silným výbuchom. Vzápätí sa Colter objaví vo zvláštnom bunkri izolovanom od okolitého sveta. Cez obrazovku sa k nemu prihovára dôstojníčka Goodwin (Vera Farminga) a požaduje informácie o všetkom, čo práve videl. Kapitán Colter Stevens sa stal súčasťou náročnej misie, ktorej cieľom je odhalenie útočníka, ktorý má na svedomí výbuch vlaku, v ktorom sa Colter ešte pred chvíľou nachádzal. Atentátnik plánuje oveľa väčší výbuch priamo v srdci Chicaga a jeho odhalením tak môže Colter zachrániť tisíce životov. Táto vládna misia je založená na experimente s názvom Zdrojový kód, ktorý Colterovi umožňuje na chvíľu existovať v paralelnej realite - v tele Seana, v chicagskom prímestskom vlaku. Seanovu identitu môže využívať iba osem minút, má teda presne osem minút na odhalenie bombového útočníka. Zdrojový kód môže Cartera poslať do rovnaného časového úseku niekoľkokrát. Získava tak viac času, ale situácia sa mu môže ľahko vymknúť z rúk…

KRÁSNE VSTÁVANIE
Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásna, ambiciózna a práve získala vysnenú prácu. Napriek tomu sa jej život rúti. Scenáristka Aline Brosh McKenna ľahko oprášila vlastný úspešný model z komédie Diabol nosí Pradu a stvorila ďalšiu variáciu na tému súboja „Panny s netvorom.“ Zamestnanie televíznej produkčnej je ideálne pre workoholikov, ktorým to rovnako rýchlo hovorí ako myslí a ktorí nemajú problém na počkanie zariadiť aj nemožné. Teda aj pre Becky, ktorá má zachrániť upadajúcu rannú televíznu show nazvanú Svitanie, ktorej podiely na koláčoch sledovanosti sú tenké ako papier.. Akčná Becky má množstvo nápadov, čo urobiť inak a lepšie, lenže hneď ten prvý sa premení v permanentnú nočnú moru. K moderátorskej stálici ranného vysielania Colleen Peckovej (Diane Keaton) sa totiž rozhodne pridať legendu medzi americkými žurnalistami Mikea Pomeroya (Harrison Ford)...


autor Michal Šmajda 2.11.2011
Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 13474
02 |
návšt. 10808
03 |
návšt. 6513
04 |
návšt. 4577
05 |
návšt. 4954
06 |
návšt. 3606
07 |
návšt. 3522
08 |
návšt. 3169
09 |
návšt. 2652
10 |
návšt. 2386
REBRÍČEK US
01 |
$6,2 mil.
02 |
$3,7 mil.
03 |
$3,4 mil.
04 |
$3,1 mil.
05 |
$2,9 mil.
06 |
$2,8 mil.
07 |
$2,7 mil.
08 |
$1,9 mil.
09 |
$1,3 mil.
10 |
$1,1 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.