PRVÁ PÄŤKA USA

PRVÁ PÄŤKA USA

článokOtázne bolo, či pár Angelina Jolie a Brad Pitt dokážu prilákať do kina divákov. Ukázalo sa, že áno, pretože ich spoločný film Pán a pani Smithovci zarobil len za prvý víkend premietania viac ako 50 miliónov dolárov.

TOP 10. 6. - 12. 6. 2005
č. Názov filmu Spoločnosť Doba  Tržba za víkend Tržby celkom
1. Mr. And Mrs. Smith Fox 1. týždeň 50,3 mil 50,3 mil
2. Madagascar DreamWorks 3. týždeň 17,1 mil 128,4 mil
3. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith Fox 4. týždeň 14,8 mil 332,1 mil
4. The Longest Yard Paramount 3. týždeň 13,8 mil 118,4 mil
5. The Adventures of Shark Boy and Lava Girl Dimension 1. týždeň 12,5 mil 12,5 mil
6. Cinderella Man Universal 2. týždeň 9,7 mil 34,6 mil
7. The Sisterhood of the Traveling Pants Warner Bros. 2. týždeň 5,7 mil 23,7 mil
8. The Honeymooners Paramount 1. týždeň 5,5 mil 5,5 mil
9. Monster-in-Law New Line 5. týždeň 2,6 mil 76,4 mil
10. High Tension Lions Gate 1. týždeň 1,8 mil 1,8 mil

Prvá päťka USA Prvá päťka USA Prvá päťka USA

Mr. And Mrs. Smith (Pán a pani Smithovci)
Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dvoch vodcov newyorského podsvetia a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého.

Chémia medzi Bradom Pittom a Angelinou Jolie fungovala aj mimo plátna, takže na plátne musia medzi nimi lietať poriadne veľké iskry. Nielen na to dohliadal režisér Doug Liman, ktorý veľmi príjemne prekvapil thrillerom Agent bez minulosti. Scenár filmu je z rúk Simona Kinberga, ktorý sa postaral aj o scenár k X-Men 3 a hudbu zmákol John Powell.

O due Pitt/Jolie sa v novinách popísalo neúrekom, ale čísla hovoria jasnou rečou a každá reklama je reklama. Ich akčný thriller Pán a pani Smithovci zarobil 50,3 miliónov, čím sa postaral o najväčší zárobok počas otváracieho víkendu pre oboch hlavných protagonistov.

110 miliónový film, pod ktorým je podpísaný režisér Agenta bez minulosti Doug Liman sa hral v 3 424 kinách. 56% zo všetkých divákov tvorili ženy a 57% malo už dvadsaťpäťku za sebou.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com - 61%, imdb.com - 6,9/10, Roger Ebert - 3/4 yahoo.com - B+, boxofficemojo.com - B

Trailer
Oficiálna stránka
Ich identity sú tajné... Veľmi príjemná hudba, výborný dizajn, skvelé klipy. Už dlho som sa tak dobre nezasmial. Stránka, ktorá bezpochyby navnadí na film.

Prvá päťka USA Prvá päťka USA Prvá päťka USA

Madagascar
Hlavnými hrdinami príbehu sú štyri rozmaznané zvieratká z newyorskej ZOO, ktoré by mohli do konca svojho života dostávať denný prídel obdivu a potravy, keby zebru Martyho nezasiahla kríza stredného veku a on sa za pomoci šikovných tučniakov nerozhodol ilegálne opustiť ZOO. Jeho kamaráti, lev Alex, hrošica Gloria a žirafa Melman sa za ním vydávajú do newyorských ulíc, čím odštartujú reťazec neuveriteľných udalostí, ktoré ich privedú až na pobrežie exotického ostrova Madagascar. Tu sa títo rodení Newyorčania musia po prvý raz v živote postarať sami o seba a naučiť sa prežiť v divočine, čo môže byť pre schúlostiveného leva, bláznivú zebru, pragmatickú hrošicu a žirafu - hypochondra omnoho náročnejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Z dielne tvorcov prelomových animovaných komédií Shrek a Príbeh žraloka prichádza do kín ďalší počítačovo animovaný zázrak - Madagascar. Animovanú komédiu Madagascar natočili v produkcii spoločnosti Dreamworks Eric Darnell (Mravec Z) a na poli réžie debutujúci Tim McGrath, ktorí sa pokúsili obohatiť počítačovú animáciu klasickými výtvarnými postupmi. Hlasy postavičkám prepožičali Ben Stiller - Lev, Chris Rock - Zebra, David Schwimmer - žirafa a Jada Pinkett Smith ako krásna hrošica. Slovenské premiéra bude 16. 6. 2005.

DreamWorks pokračuje veľmi dobre s hitom Madagascar, hoci v treťom týždni zaznamenal 39 percentný pokles na 17,1 miliónov. Na konte má momentálne, po 17-tich dňoch 128,4 miliónov. Príbeh žraloka zarobil v treťom víkende 22 miliónov, ale vtedy mal zarobených 118,7 miliónov. Madagascar je na dobrej ceste, aby zarobil 175 miliónov dolárov.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com - 54%, imdb.com - 6,2/10, Roger Ebert - 2,5/4, yahoo.com - B, boxofficemojo.com - B-

Recenzia na Kineme
Trailer 1

Trailer 2
Oficiálna stránka
Určite (teda pokiaľ ovládate angličtinu) si vypočujte o čom a ako rozprávajú hlavní hrdinovia. Stojí to za to. Určite navštívte aj Explore the World of Madagascar a aj Fun and Learning a aj... Jednoducho, výborne urobená stránka, pri ktorej sa určite nebudete nudiť.

Prvá päťka USA Prvá päťka USA Prvá päťka USA

Star Wars: Spisode III - Revenge of the Sith (Star Wars: Epizóda III)
V poslednej epizóde ságy Star Wars zúria Klonové vojny, ktoré prehĺbili rozpory medzi kancelárom Palpatinom a Radou Jedi. Mladý rytier Jedi Anakin Skywalker sa musí rozhodnúť na ktorej strane bude stáť. Podľahne sľubom moci a pokušeniu Temnej strany, vstúpi do služieb zlého Darth Sidiousa a stane sa z neho Darth Vader. Sithskí lordovia sa chcú spoločne pomstiť. Prvým krokom ich plánu je likvidácia Jediov. Len Yoda a Obi-Wan prežijú a musia sa voči Sithom vzoprieť, čo vedie k dramatickému súboju svetelnými mečmi medzi Anakinom a Obi-Wanom, ktorý rozhodne o osude galaxie.

Kto si nespojí Hviezdne vojny s George Lucasom je z inej planéty, alebo sa vôbec nevyzná vo filmovom svete. Jeden z najlepšie zarábajúcich ľudí vo svete filmu je pod Treťou Epizódou podpísaný ako režisér, scenárista a producent. Už budeme vedieť, že pod maskou Dartha Vadera je tvár Haydena Christensena, že jeho manželkou, Padmé bola Natalie Portman, že Mace Windu je Samuel L. Jackson a Palpatine Ian McDiarmid. Za novými akordmi k nesmrteľnému hudobnému motívu stojí, ako inak, John Williams.

Tretia Pomsta Sithov zarobila 14,8 miliónov a za 25 dní má toto veľkolepé epické sci-fi zarobených 332,1. To znamená, že je zatiaľ na 13. mieste najziskovejších filmov všetkých čias. Druhá epizóda mala v rovnakom čase na konte 255,1 miliónov.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com - 83%, imdb.com - 8,1/10, Roger Ebert - 3,5/4 yahoo.com - A-, boxofficemojo.com - A-

Recenzia na Kineme
Teaser
Trailer
Oficiálna stránka
Čo vám budem písať, veď to už máte aj tak všetko preklikané od začiatku do konca...


The Longest Yard (Za mrežami)
Quarterback Paul "Wrecking" Crewe je bývalý špičkový hráč amerického futbalu, ktorý je momentálne vo väzení. Spolu s ním sa tam nachádza aj bývalý špičkový tréner Caretaker. Spolu so skupinou väzňov vyzvú na zápas svojich dozorcov. Po dlhom a náročnom tréningu je hneď jasné, že to nebude obyčajný zápas...

Posledné tri filmy spolupracoval režisér Peter Segal s Adamom Sandlerom. Bolo to na filmoch - Kurz sebaovládania, 50 krát a stále po prvý raz a teraz Za mrežami. Spolu so Sandlerom sú vo väzení, ktorému šéfuje Burt Raynolds Chris Rock, James Cromwell, Nelly či Allen Covert. Oproti rovnomennému filmu z roku 1974 je táto novšia verzia o niečo viac odľahčenejšia.

Futbalová komédia Adama Sandlera Za mrežami už zarobila 118,4 miliónov, čo je pre Sandlera už šiesty film v poradí, ktorý prekročil sto miliónovú hranicu.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com - 32%, imdb.com - 6,1/10, Roger Ebert - 3/4 yahoo.com - B+, boxofficemojo.com - C+

Teaser
Trailer
Oficiálna stránka
Hneď sa na vás z reprákov začne valiť čierna hudba. Vo väzenskom menu sa dostanete k deju. Traileru, obrázkom, hrám i Fun Stuff. Z hercom má každý svoj Wallpaper aj IM ikonu hry sú hrateľné a stránka je sľubná.  


The Adventures of Shark Boy and Lava Girl
Max má desať rokov a jeho imaginárni superhrdinovia - žraločí chlapec a sopečné dievča - sa zrazu stanú skutočnými a sprevádzajú ho po mnohých dobrodružstvách.

Robert Rodrigues si v pauze medzi Sin City a Sin City 2 stihol napísať, produkovať, natočiť, zrežírovať, zostrihať a pridať hudbu do svojho najnovšieho 3-D filmu o žraločom chlapcovi a sopečnom dievčati. Najväčšou hviezdou je David Arquette (séria Vreskot) ako otec Maxa v podaní Caydena Boyda (Tajomná rieka). Superhrdinov v 3D si zahrali Taylor Dooley a Tayler Lautner.

Okrem veľmi dobre spropagovaných Smithovcov sa do prvej päťky ešte zapísalo rodinné dobrodružstvo Roberta Rodrigueza Príhody žraločieho chlapca a sopečného dievčaťa, ktoré zarobilo 12,5 miliónov, čo stačilo len na piate miesto. Debut Príhod bol o viac ako polovicu menší ako Spy Kids 3D: Game Over, ktorý celkovo zarobil až 111,7 miliónov dolárov.

Významné hodnotenia:
rottentomatoes.com - 21%, imdb.com - 3,7/10, Roger Ebert - 2/4, yahoo.com - D+, boxofficemojo.com - D+

Trailer
Oficiálna stránka
Otvárame Maxov zápisník, kde sa dozvedáme informácie o žraločom chlapcovi, sopečnom dievčati, pánovi Electric, o ňom samotnom a ďalších postavách filmu. O filme dej, herci, tvorci, produkčné poznámky, ikony, wally a podobne.

47 percentný pokles postihol Russela Crowea, ktorého film Cinderella Man opustil prvú päťku. Z noviniek, ktoré sa nedostali medzi päťku najziskovejších ešte spomeňme The Honeymooners Cedrica the Entertainera. Film je adaptáciou úspešnej televíznej série, čo sa však ukázalo ako veľmi zlý nápad. Zmiešané recenzie získal nezávislý thriller High Tension, ktorý v 1323 kinách zarobil len 1,75 miliónov dolárov.

Prvých dvanásť filmov zarobilo dohromady 134,6 miliónov dolárov, čo je o 11 percent menej ako minulý rok.

Prvé miesta v minulých rokoch
Obdobie Názov filmu Tržba
11 - 13 jún 2004 Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 34,9 mil
13 - 15 jún 2003 Finding Nemo 28,4 mil
14 - 16 jún 2002 Scooby-Doo 54,2 mil

Brada a Angelinu s najväčšou pravdepodobnosťou na prvom mieste vystrieda Batman Begins, ktorý sa v kinách premieta už od stredy vo vidine čo najvyššieho zisku. Od piatku mu bude konkurovať len romantická komédia The Perfect Man s Hilary Duff a Heather Locklear.

 


autor Matej Oravec 17.6.2005
Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 14376
02 |
návšt. 10087
03 |
návšt. 4455
04 |
návšt. 3314
05 |
návšt. 3061
06 |
návšt. 2632
07 |
návšt. 1945
08 |
návšt. 1306
09 |
návšt. 982
10 |
návšt. 1037
REBRÍČEK US
01 |
$80,0 mil.
02 |
$16,0 mil.
03 |
$11,0 mil.
04 |
$10,0 mil.
05 |
$3,3 mil.
06 |
$2,4 mil.
07 |
$2,2 mil.
08 |
$1,9 mil.
09 |
$1,5 mil.
10 |
$1,4 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / Kinema s.r.o.