Padla posledná klapka novej nenáročnej komédie - V lete ti poviem

Hotovo, dotočené! Na Orave padla posledná klapka komédie V lete ti poviem, ako sa mám od tvorcov úspešných ...

pridal PR 12.5.2021 o 23:18
Padla posledná klapka novej nenáročnej komédie - V lete ti poviem


Hotovo, dotočené! Na Orave padla posledná klapka komédie V lete ti poviem, ako sa mám od tvorcov divácky úspešných filmov Všetko alebo ničPríliš osobná známosť. Posledný z tridsiatich natáčacích dní bol nielen chladný, ale aj plný emócií. Nechýbali slzy, ktorým sa neubránili predovšetkým rumunské herečky Dana Rogoz a Andreea Vasile. „Od rána nám zakazujú hovoriť o tom, že končíme, lebo majú okamžite slzy v očiach,“ prezradila autorka scenára Evita Twardzik.

Tretí film z dielne scenáristky Evity Twardzik a producentskej spoločnosti NUNEZ NFE sa nakrúcal výhradne na Slovensku, prevažne v Bratislave a na Orave. Pred pár dňami sa tvorcovia po štyroch mesiacoch vrátili do malebnej dedinky Malé Borové, kde padla posledná klapka očakávanej snímky. A hoci od januárového nakrúcania ubehol dlhý čas, oveľa teplejšie nebolo hercom na Orave ani v máji. „Tvárime sa, že je teplý prázdninový deň, ale pod letným oblečením máme vychytávky v podobe termoprádla, aby sme tu nezmrzli,“ prezradila Dominika Morávková.

Padla posledná klapka novej nenáročnej komédie - V lete ti poviem

„Keď sme ráno vstávali, teplomer ukazoval mínus päť. So zvyškom produkcie sme sa okamžite začali obviňovať, že kto vymyslel, že budeme točiť začiatkom mája. Vinníka sme doteraz nenašli,“ smeje sa scenáristka filmu Evita Twardzik. „Celý štáb bol na pľace v zimných vetrovkách, chudáci herci to museli nejako vydržať,“ dodáva autorka knižnej predlohy.

„Na studené počasie sme boli pripravení, pre hercov sme mali nachystané nielen teplé bundy a deky, ale aj špeciálne hrejúce vankúšiky, takže herci nakrúcanie prežili bez akejkoľvek ujmy,“ vysvetľuje s úsmevom kostýmová výtvarníčka Danica Raytchev.

Posledný natáčací deň sa pred kameru postavil aj Ján Koleník. „Pôvodne som tu byť nemal, ale Evita do filmu nečakane dopísala jednu moju scénu, takže som na Oravu cestoval doslova na otočku,“ hovorí Koleník. Ten si počas filmu užil aj spoluprácu s rumunskými herečkami Danou Rogoz a Andreeou Vasile. „Nikdy predtým sme sa nestretli a niekedy je to vlastne lepšie. Lebo občas už máme pocit, že sme na Slovensku hrali každý s každým, keďže sme malý rybníček... Rumunské herečky sú preto príjemným osviežením, nič o sebe nevieme, tak sme sa mali aj o čom rozprávať,“ hovorí Koleník.

Padla posledná klapka novej nenáročnej komédie - V lete ti poviem

Boli to práve Rumunky, ktoré koniec nakrúcania prežívali najemotívnejšie. „Od rána nám zakazujú hovoriť o tom, že dnes končíme, lebo hneď majú slzy v očiach... Všetci tento film veľmi ľúbime, zišla sa tu banda veľmi fajn ľudí a to čo medzi nami vzniklo, nám už nikdy nikto nevezme,“ vysvetľuje Evita Twardzik.  

Jednu z hlavných postáv komédie hrá obľúbený Marián Miezga, ktorý si „chémiu“ na pľaci takisto pochvaľoval. „Zišli sme sa tu skvelá partia, či my Slováci, Rumuni alebo Česi, všetci sme boli na jednej vlnovej dĺžke, stále bola sranda. A tá mi určite bude chýbať. Každopádne, teším sa na výsledok a už teraz sa neviem dočkať, kedy film uvidím v kine,“ priznáva Miezga. Jeho slová nepriamo potvrdila aj producentka filmu Oľga Núňezová. „Aj keď sme pre koronavírus museli urobiť nejaké zmeny a niektoré postavy preobsadiť, nakoniec máme jedno z najlepších obsadení. Dnes sa zo všetkých zmien, ktoré nastali teším, pretože takto to proste malo byť,“ hovorí Núňezová z NUNEZ NFE. Vo filme sa objaví aj množstvo menších postáv či známych tvárí zo sveta šoubiznisu, ktoré divákov určite prekvapia. „Pre mňa bolo naozaj príjemným zistením, že keď sme oslovovali hercov na tzv. „malé“ role, nikto nepovedal nie. Išli do toho s nami kvôli dobrému scenáru, výbornému obsadeniu, skúsenej osvedčenej  režisérke, ale aj ostatným členom štábu, ktorí vytvorili jeden skvelý profesionálny tím“ dodáva producentka.

Len pripomeňme, že kameramanom filmu je Mário Ondriš, autorkou scenára Evita Twardzik a režisérkou Marta Ferencová. Toto trio sa spoločne podpísalo aj pod úspešný titul Príliš osobná známosť. „Hoci štáb aj herci už de facto skončili, ja mám všetko vlastne ešte len pred sebou. Verím však, že sme spoločne natočili skvelý film a jeho strihanie bude už len radosť,“ hovorí Marta Ferencová.

Hoci má nová komédia, ktorá sa nakrúcala presne 30 dní v názve leto, do kín sa dostane až v zime. Premiéra je zatiaľ naplánovaná na prelom rokov 2021/2022. V hlavných úlohách komédie sa predstavia Ondřej Sokol, Tereza Kostková, Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Martin Hoffman, Ján Koleník, Marián Miezga, Petra Vajdová, Dominika Morávková, Dana Rogoz, Pavel Bartos a Andreea Vasile.
Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 13076
02 |
návšt. 9811
03 |
návšt. 2628
04 |
návšt. 2634
05 |
návšt. 2231
06 |
návšt. 1625
07 |
návšt. 1518
08 |
návšt. 925
09 |
návšt. 586
10 |
návšt. 437
REBRÍČEK US
01 |
$12,0 mil.
02 |
$11,5 mil.
03 |
$10,3 mil.
04 |
$10,1 mil.
05 |
$6,7 mil.
06 |
$2,6 mil.
07 |
$1,0 mil.
08 |
$0,673 mil.
09 |
$0,375 mil.
10 |
$0,334 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
Kinema.sk - filmy, seriály

sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2021 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk