Najpredávanejšia kniha Evity Urbaníkovej sa dočkala filmovej podoby

Tvorcovia filmovej novinky Všetko alebo nič zverejnili trailer k debutovému filmu Evity Urbaníkovej, ktorý je natočený podľa jej rovnomennej knihy

pridal PR 10.11.2016 o 22:42

Najpredávanejšia kniha Evity Urbaníkovej sa dočkala filmovej podoby


Tvorcovia filmovej novinky Všetko alebo nič zverejnili trailer k debutovému filmu Evity Urbaníkovej, ktorý je natočený podľa jej rovnomennej knihy. Fanúšikovia romantických komédií sa tak môžu tešiť na film plný vášne, drásavých emócií, humoru a lásky, ktorý príde do našich kín začiatkom budúceho roka.

12. január 2017 bude v slovenských kinách patriť nerozlučnej trojici kamarátov, Linde (Táňa Pauhofová), Vande (Klára Issová) a Edovi (Ľuboš Kostelný). Každý z nich je iný, každý z nich má svoj príbeh, no spája ich vrúcne a oddané priateľstvo. Ich bláznivo plynúci život naruší Jakub (Michał Żebrowski), ktorý vnesie do Lindiných dní plno vášne a prísľubov na nový vzťah, no rozdielnosť pováh a náhľadu na svet robí ich vzťah komplikovanejším, ako by sa zdalo....

Všetko sa to začalo v roku 2007, keď vyšla na Slovensku kniha Evity Urbaníkovej VŠETKO ALEBO NIČ, ktorá sa okamžite stala bestsellerom a dodnes sa jej predalo viac ako 160 tisíc kusov.  

Autorka knihy Evita Urbaníková dlhé roky snívala o tom, že z knihy raz bude film. Scenár k filmu napísala spolu s režisérkou Martou Ferencovou. „Od začiatku to bola veľká eufória, najintenzívnejšia prvé dni, keď som prišla na „pľac“ a boli tam desiatky ľudí, ktorí pracovali na tom, aby sa moje písmenká dostali na plátno. Boli to návaly hrdosti a niečoho nového. Neviem to popísať iným slovom ako eufória,“ opisuje  Evita a dodáva, že chvíľami mala až zimomriavky.

Všetko alebo nič je príbehom o vzťahoch, ktoré nás valcujú, o ženskom priateľstve, ktoré nás chráni, o mužoch, na ktorých sa nezabúda... aj keď vlastne toho niekedy nie sú hodní. Je to príbeh popretkávaný sarkazmom, humorom, hnevom, beznádejou, vášňou, smiechom, slzami, mužským egom a ženským sebavedomím. Príbeh tak skutočný, že v ňom objavíte samých seba...

Natáčanie si užila aj súčasná femme fatale slovenskej kinematografie Táňa Pauhofová, ktorá prezradila, že Všetko alebo nič bola pre ňu fantastická skúsenosť, niečo úplne iné ako doteraz. „S romantickými komédiami nemám veľa skúseností, ale pre mňa je režisérka Marta Ferencová  absolútnou zárukou kvality. Je to výnimočná žena a ona s Evitou tvoria fantastický tandem,“ dodala. 

Film sa pripravoval štyri roky a podľa producenta filmu Petra Núňeza sa diváci môžu tešiť aj na excelentný medzinárodný kasting. „Ak chcú plakať a smiať sa s hrdinkami Evitinho knižného bestselleru, určite by mali do kina  prísť,“ dodáva Núňez.

Režisérkou a spoluscenáristkou filmu je Marta Ferencová. Pamätám si na svoj prvý dojem pri čítaní tejto knihy, povedala som si „Jéj v tejto knihe žijú ľudia!“ Páčilo sa mi aké sú Evitine postavy reálne, vtipné a súčasné. Aké sú vo farebnosti svojich charakterov ľudské, a to sme sa snažili preniesť aj do filmového scenára. Tak ako ani v reálnom živote nie je nič čierne alebo biele, tak aj divák pri filme by mal objavovať jednotlivé postavy s ich pádmi a vzostupmi, omylmi a zlyhaniami, túžbami a odhodlaniami, ktoré nimi zmietajú podobne ako s nami všetkými. Rovnako ako v reálnom živote je niekedy ťažké určiť čo je dobré a čo zlé, ktoré rozhodnutie je správne a ktoré nie,“komentuje režisérka.

MARTA FERENCOVÁ - V roku 2008 absolvovala štúdium na VŠMU, odbor Filmová a televízna réžia. Pracovala na mnohých divácky úspešných televíznych projektoch ako napr. sitcomy Profesionáli a Zita na krku. Za svoje krátke filmy získala niekoľko ocenení. Krátky film LETO získal v roku 2008 cenu IGRIC a tvorivú prémiu za réžiu. Film „Všetko alebo nič“ je jej druhým celovečerným režisérskym filmom (Řachanda Bláznivé kráľovstvo).

EVITA URBANÍKOVÁ - Je autorkou jedenástich úspešných knižných bestsellerov, ktoré vyšli v jej vlastnom vydavateľstve Evitapress. Knižkou Všetko alebo nič sa celá jej

autorská a vydavateľská púť začala – dva roky po tom, ako príbeh vyšiel, si čitatelia vymohli aj jeho pokračovanie... Evitine knihy sa s úspechom predávajú aj v Českej Republike. Na pult kníhkupectiev dokonca už čoskoro vyjde reedícia knihy Všetko alebo nič vo filmovom šate a v troch jazykových mutáciách. Najznámejšia Evitovka v limitovanej edícii s filmovou obálkou bude teda dostupná nielen na Slovensku, ale aj v Čechách i Poľsku. 

Premiéra:  12.januára 2017
BRATSTVO
[RECENZIA ]
INTERCEPTOR
[RECENZIA ]
STAND UP
[RECENZIA ]
ELVIS
[RECENZIA ]
FRAGILE MEMORY
[RECENZIA ]
ÚSMEV, PROSÍM!
[RECENZIA ]

Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 8991
02 |
návšt. 6079
03 |
návšt. 6818
04 |
návšt. 3993
05 |
návšt. 3096
06 |
návšt. 1739
07 |
návšt. 856
08 |
návšt. 783
09 |
návšt. 883
10 |
návšt. 691
REBRÍČEK US
01 |
$30,5 mil.
02 |
$30,5 mil.
03 |
$26,4 mil.
04 |
$23,4 mil.
05 |
$17,7 mil.
06 |
$1,7 mil.
07 |
$0,725 mil.
08 |
$0,533 mil.
09 |
$0,513 mil.
10 |
$0,440 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2022 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk