Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Na filme o Vincentovi van Goghovi pracuje viac ako 100 maliarov
A Quiet Place
Tuntematon sotilas
Future World
The Meg

Na filme o Vincentovi van Goghovi pracuje viac ako 100 maliarov

Lenka Bednárová | 1.3.2016Mladá poľská filmárka Dorota Kobiela a britský producent Hugh Welchman dokončujú celovečerný animovaný projekt, ktorý je úplne prvým, olejom na plátne maľovaným filmom. Na snímke Loving Vincent sa do dnešného dňa podieľalo už viac ako sto maliarov. Ich úlohou je do filmu namaľovať približne 56 800 obrazov.

Netradičná animácia vychádza z maliarskej techniky akú používal Vincent van Gogh. Príbeh sa sústredí na posledné dni a záhadnú smrť geniálneho postimpresionistického maliara. Hlasy postavám prepožičajú okrem iného Soirse Ronan (Brooklyn, Grand Hotel Budapešť) či Eleanor Tomlinson (Iluzionista, Alica v krajine zázrakov). Snímka, ktorá začala vznikať už v roku 2011 je aktuálne vo fáze post-produkcie a do kín by sa mala dostať ešte tento rok.

Producentsky sa na titule podieľa niekoľko zaujímavých ľudí. Okrem spomínaného Hugha Welchmana, ktorý napríklad produkčne zastrešoval oscarový animovaný kraťas Peter & the Wolf a pri oscarovej snímke Edit Piaf viedol oddelenie vizuálnych efektov, sú v tíme aj Ivan Mactaggart (Moon, Môj týždeň s Marylin), či David Parfitt (Zamilovaný Shakespeare).

Info o režisérke:

Dorota Kobiela, ktorá študovala klasickú maľbu a animáciu, si techniku animovania maľby vyskúšala na 3D kraťase Little Postman, ktorý uspel na viacerých festivaloch, vrátane Los Angels 3D Film festivalu. Okrem toho nakrútila aj tradičnú kreslenú snímku Chopin Drawings a ako režisérka 2D animácií sa podieľala aj na celovečernej snímke The Flying Machine, ktorá kombinuje živých hercov s animáciami a pred piatimi rokmi ju zaradili do oficiálneho výberu medzinárodného filmového festivalu v Toronte.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín