Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Festival dokumentárnych filmov v Amsterdame má zaujímavého víťaza
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Festival dokumentárnych filmov v Amsterdame má zaujímavého víťaza

Erik Binder | 14.12.2018Ide o štvorhodinovú snímku s názvom Vivek indického režiséra Ánanda Pathwárdhana. Fašizmus, nacionalizmus a rasizmus nie je doménou iba západných civilizácií a nie je spätý iba s migračnou vlnou z blízkeho východu a Afriky do Európy následkom vojnovým konflitkov, ale týka sa aj ďalekej stredo-východnej Indie.

Režisér sa na takto veľkorysej časovej ploche snažil poukázať na odvracanie sa krajiny od sekulárnej demokracie a smerujúcej k radikálnejšiemu chápaniu náboženstva a fašizujúcim prejavom v spoločnosti. Snímka sa zameriava na ľudí, ktorí sa snažia podobným tendenciám vo vlasti brániť, často aj za cenu ohrozenia vlastnej bezpečnosti.

Úspešným bol aj chilský dokument s názvom Los Reyes o najstaršom skateparku v Santiagu de Chile. Najlepším debutom na Mediznárodnom dokumentárnom festivale v Amsterdame (IDFA) sa stal dokument o vizionárskom talianskom hudobnom skladateľovi Giacintovi Scelsihovi, ku ktorému sa podľa vlastných slov inšpirácia k tvorbe dostáva priamo od samotného Boha.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín