Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Festival dokumentárnych filmov v Amsterdame má zaujímavého víťaza
Once Upon a Time in Hollywood
Yao
Long Shot
Chvilky

Festival dokumentárnych filmov v Amsterdame má zaujímavého víťaza

Erik Binder | 14.12.2018Ide o štvorhodinovú snímku s názvom Vivek indického režiséra Ánanda Pathwárdhana. Fašizmus, nacionalizmus a rasizmus nie je doménou iba západných civilizácií a nie je spätý iba s migračnou vlnou z blízkeho východu a Afriky do Európy následkom vojnovým konflitkov, ale týka sa aj ďalekej stredo-východnej Indie.

Režisér sa na takto veľkorysej časovej ploche snažil poukázať na odvracanie sa krajiny od sekulárnej demokracie a smerujúcej k radikálnejšiemu chápaniu náboženstva a fašizujúcim prejavom v spoločnosti. Snímka sa zameriava na ľudí, ktorí sa snažia podobným tendenciám vo vlasti brániť, často aj za cenu ohrozenia vlastnej bezpečnosti.

Úspešným bol aj chilský dokument s názvom Los Reyes o najstaršom skateparku v Santiagu de Chile. Najlepším debutom na Mediznárodnom dokumentárnom festivale v Amsterdame (IDFA) sa stal dokument o vizionárskom talianskom hudobnom skladateľovi Giacintovi Scelsihovi, ku ktorému sa podľa vlastných slov inšpirácia k tvorbe dostáva priamo od samotného Boha.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín