Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Začínajú sa formovať hlavní favoriti udeľovania 91. Oscarov
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Začínajú sa formovať hlavní favoriti udeľovania 91. Oscarov

Erik Binder | 11.12.2018A vzhľadom na zoznam tých najlepších filmov tohto roka by mohlo opäť ísť o tzv. multikultúrnu záležitosť, čo by Hollywoodu iba prospelo a ceremoniálu by mala dominovať diverzita. Pozrime sa práve na túto kategóriu snímok.

Medzi nominovanými na najlepšiu snímku určite nebude chýbať ospevovaná Roma Alfonsa Cuaróna odohrávajúca sa v 70. rokoch v Mexiku. Green Book Petera Farrellyho, pohodový indie – film o kamarátsve dvoch mužov odlišnej farby pleti s Viggom  Mortensenom v hlavnej úlohe by mohol zabodovať vďaka svojmu jasnému postoju voči intolerancii súčasnej „trumpovskej“ Ameriky.

Kontroverzný, kritický, ale aj vtipný a formálne inovatívny pohľad na rasizmus v Amerike 70. rokov poskytol tento rok Spike Lee v BlacKkKlansmanovi a aj vzhľadom na fakt, že sa režisér po dlhých rokov vrátil takpovediac vo veľkom štýle, dáva snímke celkom slušné šance uspieť v niektorých kategóriách.

Na festivale v Toronte odpremietaná dráma If Beale Street Could Talks, adaptácia románu Jamesa Baldwina, je ďalším projektom režséra oscarového Moonlight Barryho Jenkinsa a tak sa jej určite dostane aj značnej pozornosti. Naopak sa nepredpokladá, že aj napriek vysokým hodnoteniam by mohli výrazne uspieť „žánrové“ Vdovy Stevea McQueena. Do hry sa nepochybne zapojí aj čisto „biela“ historická The Favourite Yorghosa Lanthimosa.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín