Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Putovný projekt Dokument na kolesách - predstavuje Cooltúru
Searching
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web

Putovný projekt Dokument na kolesách - predstavuje Cooltúru

Matej Sotník | 1.9.2016Na stránke Startovac.cz môžete podporiť jedinečný projekt alternatívnej distribúcie kreatívnych dokumentárnych filmov, ktoré sú kvalitné, ale videlo ich len veľmi málo ľudí.

Pilotný ročník platformy "Dokument na kolesách" odštartuje s kontroverzným filmom slovenského dokumentaristu Mira Rema - Cooltúra, ktorý demaskuje viaceré negatívne kultúrno-politické syndrómy súčasnej slovenskej spoločnosti ako je nacionalizmus, populizmus či umelo vytvorené komerčné televízne a subkultúrne mýty.

Putovný projekt "Dokument na kolesách" má akademické zázemie na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. S Ateliérom dokumentárnej tvorby spolupracuje Katedra audiovizuálnych štúdií. Mladí teoretici si pripravia k projekciám na stredných a vysokých školách na Slovensku krátke prednáškové minibloky na tému "autorský dokumentárny film".

"Dokument na kolesách" okrem osvety dokumentárneho filmu teda pokračuje v trende mediálneho vzdelávania. Ďalej chce na akademickej pôde ukazovať filmy študentov a absolventov Ateliéru dokumentárnej tvorby FTF VŠMU.

Za Vašu potenciálnu podporu na Startovac.cz sme Vám vopred veľmi vďační!


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články