Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Putovný projekt Dokument na kolesách - predstavuje Cooltúru
Wonder
The Disaster Artist
Untitled Deadpool Sequel
Hostiles

Putovný projekt Dokument na kolesách - predstavuje Cooltúru

Matej Sotník | 1.9.2016Na stránke Startovac.cz môžete podporiť jedinečný projekt alternatívnej distribúcie kreatívnych dokumentárnych filmov, ktoré sú kvalitné, ale videlo ich len veľmi málo ľudí.

Pilotný ročník platformy "Dokument na kolesách" odštartuje s kontroverzným filmom slovenského dokumentaristu Mira Rema - Cooltúra, ktorý demaskuje viaceré negatívne kultúrno-politické syndrómy súčasnej slovenskej spoločnosti ako je nacionalizmus, populizmus či umelo vytvorené komerčné televízne a subkultúrne mýty.

Putovný projekt "Dokument na kolesách" má akademické zázemie na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. S Ateliérom dokumentárnej tvorby spolupracuje Katedra audiovizuálnych štúdií. Mladí teoretici si pripravia k projekciám na stredných a vysokých školách na Slovensku krátke prednáškové minibloky na tému "autorský dokumentárny film".

"Dokument na kolesách" okrem osvety dokumentárneho filmu teda pokračuje v trende mediálneho vzdelávania. Ďalej chce na akademickej pôde ukazovať filmy študentov a absolventov Ateliéru dokumentárnej tvorby FTF VŠMU.

Za Vašu potenciálnu podporu na Startovac.cz sme Vám vopred veľmi vďační!


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články