Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Emília Vášáryová na chodníku slávy v Bratislave
Breakthrough
The Addams Family
The Bookshop
Little

Emília Vášáryová na chodníku slávy v Bratislave

| 16.11.2015Na bratislavský Filmový chodník slávy pribudne pamätná dlaždica prvej dámy slovenske filmovej a divadelnej tvorby – pani Emílie Vášáryovej

Bratislavský filmový festival ocenil výnimočnú umelkyňu a jednu z najvýraznejších osobností slovenského herectva. Tohtoročnou laureátkou ocenenia za dlhoročnú umeleckú tvorbu a držiteľkou pamätnej dlaždice na Filmovom chodníku slávy je uznávaná herečka a prvá dáma slovenskej filmovej a divadelnej scény - pani Emília Vášáryová. 14. novembra, počas slávnostného večera osobne uviedla jeden z najznámejších slovenských filmov Medená veža (1970), režiséra Martina Hollého.

Medzinárodný filmový festival Bratislava v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava v roku 2009 založili tradíciu vzdávania úcty za dlhoročnú umeleckú tvorbu významným slovenským filmovým a divadelným umelcom, tvorcom a profesionálom. K pamätným dlaždiciam na Filmovom chodníku slávy pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava v Bratislave pribudne popri Ladislavovi Chudíkovi, Márii Kráľovičovej, Jozefovi Adamovičovi, Štefanovi Kvietikovi, Eve Krížikovej a Ivanovi Palúchovi aj meno Emílie Vášáryovej.

Slávnostné odhalene pamätnej dlaždice na Filmovom chodníku slávy prebehne v júni budúceho roku, počas otvorenia 41. ročníka multižánrového mestského letného festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2016. S ocenenou Emíliou Vášáryovou sa budú môcť diváci stretnúť osobne aj v ďalších slovenských mestách. Do kín totiž prichádza hraný debut režiséra Marka Škopa Eva Nová (2015), v ktorom Emília Vášáryová stvárnila hlavnú úlohu. Snímka má distribučnú premiéru 19. novembra, no už od pondelka 16. novembra do piatku 20. novembra sa jeho tvorcovia vyberú na turné po mestách Nitra, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Sabinov, Prešov, Košice, Martin a predstavovanie filmu ukončia v bratislavskom kine Lumiere. Film Eva Nová (2015) získal na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte prestížnu cenu kritikov FIPRESCI.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín