Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Najnavštevovanejší slovensko-český dokument
Le grand méchant renard et autres contes...
Crawl
Rocketman
Blinded by the Light

Najnavštevovanejší slovensko-český dokument

| 24.3.2014Dokumentárny film Všetky moje deti  režiséra Ladislava Kaboša, ktorý vznikol v koprodukcii spoločnosti MEDIA FILM, Michael Kaboš, Českej televízie a RTVS, vyvracia mýtus, že dokumenty do multikín nepatria a diváci si žiadajú iba žánre nenáročnej  zábavy.  K dnešnému dňu film videlo už vyše 20 000 divákov, čím prekonal dlhoročné prvenstvo Papierových hláv Dušana Hanáka z roku 1995 (17 574 divákov), Slepé lásky (13 390) a Osadné (11 548). Snímka Všetky moje deti sa tak stala najnavštevovanejším domácim dokumentom v ére samostatnosti.

Dokument sa dotýka témy, ktorá je aktuálna nielen v EÚ, ale kdekoľvek na svete, v každej rozvinutej spoločnosti. Všade sú ľudia  „na okraji“, všade sú osamelí, opustení. Aktivity farára Mariána Kuffu a jeho komunity sú fascinujúce tým, že  „vytvára láskyplnú náruč pre všetky skupiny handicapovaných naraz“. Odkrýva nedostatky zákonov, nefunkčnosť zavedených systémov sociálnej pomoci, korene krízy hodnôt v dnešnej spoločnosti. V tom je jeho príbeh odvahy a vlastnej obety výzvou a inšpiráciou.

Láskavý humor Mariána Kuffu a úsmevné postrehy Rómov zaujali viac ako niektoré komerčné tituly. Na rôznych  blogoch a sociálnych sieťach sa objavujú desiatky pozoruhodných reakcií divákov.  Zhodujú sa, že odkaz filmu je silný, hlboko sa ľudí dotýka a rúca neviditeľné múry: „Ako som tento film sledoval, postupne sa mi zdanlivo neriešiteľný problém zdal byť úplne jasne riešiteľný.“ Diváci tiež hodnotia, že „aj keď je film veľmi realistický, nebol depresívny, sála z neho posolstvo nádeje a otvára cesty pomoci, ktoré prešľapáva Marián Kuffa. Slovom realita a nádej, humor i hĺbka, no predovšetkým ...spytovanie svedomia a byť tu pre druhých.“


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články