Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Čo ponúkne pásmo - Slovak shorts
Les filles du soleil
Hellboy
In den Gängen
Dobrá smrť

Čo ponúkne pásmo - Slovak shorts

ASFK | 20.10.2013

Nový distribučný projekt Asociácie slovenských filmových klubov má za cieľ vytvoriť priestor na kontinuálnu prezentáciu slovenskej krátkometrážnej a stredometrážnej produkcie (hrané, animované, dokumentárne filmy). Mnohé zaujímavé krátkometrážne a stredometrážne filmy, ktoré vznikajú na VŠMU v Bratislave, na Akadémii umení v Banskej Bystrici, na FAMU, alebo na Technickej univerzite v Košiciach, atď; alebo nezávislo produkované krátke filmy mladých tvorcov dostanú v tomto koncepčnom projekte plnohodnotný priestor na uvedenie v kinách a alternatívnych priestoroch určených na projekcie po celom Slovensku. Zámerom je uvádzanie jedného pásma ročne. Pôjde o selekciu toho najlepšieho, čo sa v tejto oblasti na Slovensku v období uplynulých 12 mesiacov nakrútilo (v prvom ročníku pôjde výnimočne o dlhšie obdobie).

VÝSTAVA r. Andrej Kolenčík a Peter Begányi / hraný film / SR / 2013 / 30 min. Hrajú: Jan Budař, Dana Košická, Emil Lehota, Ján Slovák, Miro Krištofčák, Laco Gašpar, Tereza Lukšíková

Každodenná rutina zamestnancov, ktorí sa starajú o expozíciu vypchatých zvierat, sa nečakane naruší, keď im riaditeľka oznámi, že ich musí kvôli finančnej kríze prepustiť. Zo dňa na deň sa dokážu zmobilizovať a nečakane vykročiť zo svojho stereotypu. Cena divákov 20. MFF Febiofest.

tWINs r. Peter Budinský / SR / 2011 / FTF VŠMU / animovaný film / 6 min.

Magisterský film o siamských dvojičkách, ktoré spolu bojujú v ringu, či mimo neho. Pre svoje postihnutie musia zdieľať profesný, ale aj súkromný život. Každý z nich však vníma život z inej perspektívy. Twins je film o bratskej láske a o jej limitoch.

HVIEZDA r. Andrej Kolenčík / dok. film / 2012 / SR / 20 min.

Príbeh obyčajného človeka, ktorému divadlo učarovalo natoľko, že sa aj napriek pokročilému veku rozhodol stať hercom. Ján Slovák, 55-ročný zvárač z Doprastavu, získal bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností úlohu v divadelnej adaptácii najhoršieho filmu všetkých čias – sci-fi s názvom Plán 9 z vesmíru amerického režiséra Eda Wooda. V tej chvíli sa jeho veľká túžba stala skutočnosťou. Film bol zaradený do súťažnej sekcie Real People, Reel Drama na festivale Palm Springs a bol uvedený na 30 medzinárodných festivaloch, získal 3 hlavné ceny, 2 zvláštne uznania poroty.

PANDY r. Matúš Vizár / anim. / SR / ČR / FAMU/ 12 min. / 2012

Z evolučnej hry o životaschopné potomstvo vypadávajú druhy, ktoré o životnom údele, zdedenom po predkoch pochybujú. Film Pandy je príbehom najcennejšieho živočíšneho druhu, čiernobieleho a rozkošného symbolu komercializmu, rovnako ako záchrany prírody. Film bol s úspechom uvedený na MFF Cannes a uspel na treťom mieste v súťaži Cinéfondation, bol ďalej uvedený na uznávanom festivale animovaného filmu v Annecy a na AniFilm v Třeboni.Vybrané ocenenia: 3. miesto, Cinefondation, MFF Cannes 2013, Francúzsko / Zvláštne uznanie, MFAF Annecy 2013, Annecy, Francúzsko / Zvláštne uznanie, Anifilm 2013, Třeboň, Czech Republic / Anča Award pre najlepší film, Fest Anča 2013, Žilina, Slovensko / Najlepší krátky animovaný film, MFF Guanajuato 2013, Guanajuato, Mexiko / Grand Prix pre najlepší krátky film, Melbourne MFF 2013, Melbourne, Austrália / zvláštne uznanie poroty Theatre Optique, Fresh Film Fest 2013, Praha, CZ / Najlepší scenár, MFAF Fantoche 2013, Baden, Švajčiarsko / Divácka cena, MFAF Fantoche 2013, Baden, Švajčiarsko


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín