Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Nezabudnite na ďalší film od ArteKino
Le grand méchant renard et autres contes...
Crawl
Rocketman
Blinded by the Light

Nezabudnite na ďalší film od ArteKino

Eva Labayová | 12.5.2019The New Yorker sa v čase premiéry filmu vyjadril o snímke ako o jednej z najoriginálnejších a najvynaliezavejších, ako aj ostro politických a bolestivo romantických filmov za posledné roky.

Ide o nezávislú čierno-bielu drámu portugalského režiséra Miguela Gomeza z roku 2012, ktorá nesie rovnaký názov ako nemý film nemeckého režiséra F. W. Murnaua (Friedrich Wilhelm Murnau) z roku 1931.

Snímka Tabu (2012) súťažila na 62. ročníku Berlinale, kde vyhrala cenu Alfreda Bauera (Strieborného Medveďa za celovečerný film, ktorý otvára nové perspektívy) a cenu Medzinárodnej federácie filmových kritikov (FIPRESCI).

Príbeh temperamentnej starej dámy Auróry sa odohráva v Lisabone. Po tom, čo je hospitalizovaná, posiela svoju susedku Pilar za mužom, o ktorom nikto nikdy pred tým Auróru nepočul hovoriť. Pilar sa spolu s Aurórinou chyžnou podujmú Gian Luca vyhľadať a odovzdať mu informáciu o Auróre. Vydávajú sa na cestu do Afriky o 50 rokov späť ešte pred začiatok Portugalskej koloniálnej vojny. Auróru spoznávame ako pôvabnú manželku mladého farmára, ktorá sa ale zapletie do ľúbostnej aféry s Gian Lucom.

Film je dostupný do konca mája online TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články