Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Na cenách Annie bodovali The Breadwinner, Coco i Rick and Morty
The Souvenir
Les filles du soleil
Hellboy
In den Gängen

Na cenách Annie bodovali The Breadwinner, Coco i Rick and Morty

Marcel Šedo | 6.2.2018Medzinárodná asociácia animovaného filmu udeľovala ceny za najlepšie filmové a televízne projekty minulého roka. Pomerne neprekvapivými víťazmi v hlavných kategóriách sa stali snímky The Breadwinner a Coco. Kým The Breadwinner, snímka spolurežisérky filmu Brendan a tajomstvo Kellsu Nory Twomeyovej, zvíťazila v kategórii celovečerných nezávislých filmov, Coco si odniesol cenu pre Najlepší (štúdiový) celovečerný film.

V kategórií nezávislých filmov sa stretla pomerne silná zostava, medzi veľkých favoritov patrila napríklad japonská snímka V tomto kúte sveta (Kono sekai no katasumi ni), ktorú mali možnosť vidieť návštevníci Artfilmfestu, a takisto Veľká zlá líška a iné príbehy (Le Grand Méchant Renard et autres contes) od tvorcov očarujúceho Ernesta a Celestíny. Okrem nich sa medzi nominovanými filmami nachádzala aj snímka S láskou Vincent, ktorú mali možnosť vidieť aj slovenskí diváci, a japonská Napping Princess od Kendžiho Kamijamu.

V kategórii Najlepší celovečerný animovaný film to bolo o poznanie jednotvárnejšie. Nominácie získali nepríliš nápadité pokračovania Autá 3 a Ja zloduch 3, potvrdzujúce tézy o postupnom úpadku kvality sérií. K nim sa ešte pridali snímky Baby šéf a Kapitán Bombarďák, ktoré príliš neohúrili ani kritikov a ani návštevníkov databáz. Coco to mal tento rok mimoriadne jednoduché, pričom rozhodne nejde o najlepšiu „pixarovku“ tejto dekády.

V kategórii Najlepší krátkometrážny film zvíťazila atmosférická a pritom animačne prostá snímka Dear Basketball a najlepším študentským filmom sa stala britská Poles Apart. Najlepšou televíznou produkciou sa podľa publika stala epizóda Pickle Rick zo seriálu Rick and Morty, pričom zvíťazila nad seriálmi ako BoJack Horseman, Robot Chicken, Big Mouth či Samurai Jack.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín