Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Živé vysielanie z rotterdamského festivallu IFFR v bratislavskej A4!
The Lion King
Brightburn
Amnestie
Gloria Bell

Živé vysielanie z rotterdamského festivallu IFFR v bratislavskej A4!

Tomáš Hudák | 10.1.2018Kino inak, ktoré je súčasťou A4 – priestoru súčasnej kultúry, prinesie v dňoch 26. – 28. januára do Bratislavy 6 filmov z jedného z najvýznamnejších svetových festivalov v Rotterdame. V rámci podujatia IFFR Live budú môcť diváci v Bratislave sledovať filmy v rovnakom čase ako návštevníci festivalu a taktiež sa zapojiť do interaktívnej diskusie s tvorcami. Event na fb TU

Jedným z ťahákov podujatia bude víťaz sekcie Orizzonti z ostatného benátskeho festivalu Nico, 1988 režisérky Susanny Nicchiarelli. Ide o biografiu legendárnej speváčky Nico z okruhu Andyho Warhola a The Velvet Underground, ktorá sa zameriava na jej návrat. V 80. rokoch žije Nico samotársky život v Manchestri a až nový manažér jej dodá silu, aby sa znova vydala na turné – v rámci ktorého navštívi aj komunistickú Prahu.

Premietať sa bude aj La Holandesa holandskej režisérky Marleen Jonkman, ktorý bol uvádzaný na festivale v Toronte v sekcii Discovery – Directors to Watch. Hlavná hrdinka Maud počas dovolenky v Čile odíde od svojho manžela, stretáva malého chlapca, ktorého volajú Messi, a spolu sa vydávajú na cestu za epickým dobrodružstvom po rozľahlej krajine.

Ďalším debutom vo výbere je film švajčiarskej režisérky Lisa Brühlmann s názvom Blue My Mind. Ide o originálnu drámu o dospievaní s prvkami fantasy. 15-ročná hlavná hrdinka Mia sa totiž musí vyrovnať nielen s tlakom rovesníkov, no taktiež s premenami tela, ktoré pre človeka nie sú bežné.

Medzinárodný filmový festival v Rotterdame je známy svojím inovatívnym prístupom a vyhraneným vkusom, ktorý je Kinu inak blízky. Svoj domov na ňom má predovšetkým mladá, odvážna a drzá kinematografia. Slovenskí fanúšikovia si môžu pamätať, že hlavnú cenu festivalu získal pred piatimi rokmi film Môj pes Killer a úspešne sa na ňom predstavili aj filmy ako Špina alebo 5 October.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín