Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > O Ceny českej filmovej kritiky zabojujú filmy Špina, Křižáček a Baba z ľadu
The Lion King
Brightburn
Amnestie
Gloria Bell

O Ceny českej filmovej kritiky zabojujú filmy Špina, Křižáček a Baba z ľadu

Marcel Šedo | 7.1.2018Nominácie na Ceny českej filmovej kritiky v podstate ovládli tri filmy, pričom nás môže tešiť, že v dvoch prípadoch ide o slovenské koprodukcie s výrazným umeleckým vkladom. V kategóriách Najlepší film, Najlepšia réžia a Najlepší scenár boli nominované filmy Špina, Křižáček a Baba z ľadu. Najviac nominácii zo všetkých, až šesť, získala snímka Špina, celovečerný hraný debut slovenskej režisérky Terezy Nvotovej. Tá môže získať aj Cenu Innogy pre objav roku. Okrem nej má z tímu filmu Špina šancu aj Marek Dvořák za svoj kameramanský výkon.

O cenu pre Najlepšiu herečku zabojujú dve slovenské a jedna česká herečka - Zuzana Kronerová (Baba z ľadu), Dominika Morávková (Špina) a Barbora Poláková (Kvarteto). Mužskú súťaž ovládol Karel Roden, ktorý je nominovaný za úlohy vo filmoch Křižáček a Masaryk. Okrem neho môže cenu za Najlepší mužský herecký výkon získať aj Pavel Nový.

Medzi trojicu najlepších dokumentov vybrali českí kritici slovenský portrét Richarda Müllera s podtitulom Nespoznaný režiséra Mira Rema. Konkurujú mu Červená, portrét opernej speváčky Sone Červenej, a snímka Sama režiséra Otakara Faifra. Výsledky hlasovania takmer paťdesiatich českých filmových kritikov vyhlásia 27. januára v priamom prenose na ČT Art.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín