Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > O Ceny českej filmovej kritiky zabojujú filmy Špina, Křižáček a Baba z ľadu
Searching
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web

O Ceny českej filmovej kritiky zabojujú filmy Špina, Křižáček a Baba z ľadu

Marcel Šedo | 7.1.2018Nominácie na Ceny českej filmovej kritiky v podstate ovládli tri filmy, pričom nás môže tešiť, že v dvoch prípadoch ide o slovenské koprodukcie s výrazným umeleckým vkladom. V kategóriách Najlepší film, Najlepšia réžia a Najlepší scenár boli nominované filmy Špina, Křižáček a Baba z ľadu. Najviac nominácii zo všetkých, až šesť, získala snímka Špina, celovečerný hraný debut slovenskej režisérky Terezy Nvotovej. Tá môže získať aj Cenu Innogy pre objav roku. Okrem nej má z tímu filmu Špina šancu aj Marek Dvořák za svoj kameramanský výkon.

O cenu pre Najlepšiu herečku zabojujú dve slovenské a jedna česká herečka - Zuzana Kronerová (Baba z ľadu), Dominika Morávková (Špina) a Barbora Poláková (Kvarteto). Mužskú súťaž ovládol Karel Roden, ktorý je nominovaný za úlohy vo filmoch Křižáček a Masaryk. Okrem neho môže cenu za Najlepší mužský herecký výkon získať aj Pavel Nový.

Medzi trojicu najlepších dokumentov vybrali českí kritici slovenský portrét Richarda Müllera s podtitulom Nespoznaný režiséra Mira Rema. Konkurujú mu Červená, portrét opernej speváčky Sone Červenej, a snímka Sama režiséra Otakara Faifra. Výsledky hlasovania takmer paťdesiatich českých filmových kritikov vyhlásia 27. januára v priamom prenose na ČT Art.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články