Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > 10 + 1 alternatívnych vianočných filmov
Brightburn
Amnestie
Gloria Bell
Dumbo

10 + 1 alternatívnych vianočných filmov

Michal Šmajda | 10.12.2017Máte už aj vy dosť tradičných rozprávok a vianočných filmov, ktorými nás televízie kŕmia rok čo rok? Ponúkame alternatívu. Aj keď sa tieto snímky odohrávajú počas Vianoc, so sviatkami pokoja a radosti veľa spoločného nemajú. Toto sú totiž trošku iné než klasické vianočné filmy.

Lady on a Train (1945)
Mladá dáma cestuje vlakom a číta si detektívku, keď je zrazu cez okno svojho kupé svedkom vraždy v dome naproti. Po vystúpení sa snaží zmobilizovať políciu, ale tá v tom vidí iba jej fantáziu a odkáže ju na autora čítanej detektívky. Jej pátranie po vrahovi na vlastnú päsť sa môže začať...

Zoznam otvárame s noirovou komédiou, ktorá sa šikovne pohráva s konvenciami a zápletkami kriminálneho žánru. Do tejto témy by sa nám teoreticky hodil už aj o rok starší film s kúzelnou Deannou Durbin – noir Roberta Siodmaka Christmas Holiday. Ten však s Vianocami okrem svojho ironického názvu veľa spoločného nemá. Za to Lady on a Train je naozaj pôvabná „noirovo-vianočná“ komédia. Že nespojiteľné? Skúste si počas sviatkov pozrieť.

Vianočné elementy: častý motív vianočného stromčeka, no najmä Tichá noc v krásnom podaní Deanny Durbin.

Čítajte viac TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín