Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Hlavný hrdina filmu Mať sedemnásť Corentin Fila - príde do Bratislavy
Searching
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web

Hlavný hrdina filmu Mať sedemnásť Corentin Fila - príde do Bratislavy

PR | 20.3.2017Corentin Fila sa narodil v Paríži ako syn učiteľky autistických detí a dokumentaristu. Po štúdiu na lýceu v Montaigne študoval ekonómiu na l’Université Paris Descartes. Neskôr sa venoval modelingu a pracoval pre známu agentúru Elite.

Ako obdivovateľ Denisa Lavanta a Leosa Caraxa objavil v roku 2012 čaro divadla a hral v predstavení The Suit v réžii Petra Brooka s ďalšími hercami z Južnej Afriky. V roku 2015 dostal svoju prvú úlohu vo filme Mať sedemnásť (Quand on a 17 ans, 2016).V najsviežejšej snímke svojej kariéry zachytáva sedemdesiatročný francúzsky režisér André Téchiné dvojicu sedemnásťročných chlapcov z francúzskeho malomesta, ktorých vzťah začína nenávistnými výpadmi a školským šikanovaním, ale postupne sa vyvíja v krehké intímne puto. Je to film nepokojný a výbušný ako jeho hrdinovia. Film ako oslava magického času dospievania, v ktorom sa prelína úplná bezstarostnosť a nikdy nekončiaca úzkosť a v ktorom sa násilie stretáva so zmysluplnosťou a trýznivé straty striedajú nežné objavy.

Film bol uvedený na Berlinále 2016 a nominovaný na Zlatého medveďa. Corentin Fila príde počas Crème de la Crème do Bratislavy a uvedie vybrané projekcie filmu Mať sedemnásť v Kine Film Europe a v Kine Lumière.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články