Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Režisér filmu Pieseň mora predstavil svoj nový film The Wolfwalkers
A Quiet Place
Tuntematon sotilas
Future World
The Meg

Režisér filmu Pieseň mora predstavil svoj nový film The Wolfwalkers

Marcel Šedo | 18.3.2017Írsky animátor Tomm Moore (Tajomstvo Kellsu, Pieseň mora) predstavil na podujatí Cartoon Movie v Bordeaux svoj tretí celovečerný film The Wolfwalkers. Film je momentálne v štádiu produkcie a podieľa sa na ňom aj spoločnosť Cartoon Saloon. Snímka bude opätovne pracovať s írskymi folklórnymi motívmi a môžeme ju teda považovať za tretiu časť „keltského triptychu“.

Príbeh sa odohráva v období puritánskeho 19. storočia, kedy boli vlci vnímaní negatívne. Osamelá 11-ročná Robyn, ktorej jediným priateľom je jastrab, pomáha svojmu otcovi pri love poslednej svorky. Jedného dňa však stretne Mebh, ktorá je „wolfwalkerom“ a ona sama sa ním následne stane. V priebehu dňa je teda normálnym dievčaťom a počas noci vlkom, čo však začne byť kvôli jej otcovi veľký problém. Zloduchom je však až nemilosrdný Oliver Cromwell, ktorý je iniciátorom idey vykynoženia vlkov.

Moore bude stavať do kontrastu šedivý a usporiadaný svet civilizácie a farebný, slobodný svet prírody. Rozdiely badať najmä v klaustrofobickom a lineárnom stvárnení sveta ľudí a barokovejších a fluidnejších kontúrach prírody. Opätovne sa teda môžeme tešiť na magický film s absolútne ojedinelou animáciou.

Zdroj: Cineuropa


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín