Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Druhá séria Daredevila je za dverami!
Nostalgia
Fahrenheit 451
Backstage
Golden Exits

Druhá séria Daredevila je za dverami!

Ivica Kopčoková, Zuzana Timuľáková | 18.3.2016Už len zopár hodín nás delí od premiéry a neodvratného maratónu druhej série Daredevila – Netflix vypustí do sveta nových 13 epizód už zajtra 18. marca. Poďme si preto pripomenúť, čo nás v novej sérii čaká a zaspomínať na to, čo urobilo z prvej série taký hit.

Predtým než Netflix vytiahol slepého bojovníka za spravodlivosť na televízne obrazovky, mnohí si na Daredevila pamätali z nie veľmi vydareného filmového spracovania s Benom Affleckom. Preto som k seriálovej adaptácii pristupovala s obozretnosťou, ktorá sa ukázala ako úplne neopodstatnená.

Čo sa stalo v prvej sérii? V podstate sme dostali origin story o tom, ako sa z právnika Matta Murdocka stal maskovaný superhrdina Daredevil. Už sa nemohol pozerať (haha) na to, ako sa v jeho štvrti Hell’s Kitchen rozmáha zločin a rozhodol sa vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Sidekickov mu robili jeho spolužiak a kamarát Foggy Nelson a kamarátka Karen Page, s ktorými si neskôr založili právnickú firmu. Hlavná časť prvej série sa venovala Mattovmu súboju s novým pánom podsvetia Hell’s Kitchen Wilsonom Fiskom a jeho poskokmi.

Aj keď sa prvá séria sústredila najmä na boj s evil developermi v Hell’s Kitchen, seriál (podobne ako Jessica Jones) funguje v širšom marvelovskom univerze a občas vetou-dvoma sa spomenú postavy alebo udalosti, ktoré sme mohli vidieť vo filmoch ale aj v Agentoch SHIELDu alebo Agent Carter – napr. avengerovskú bitku o NY, sirotinec S. Agnesy, Roxxon a aj povinné cameo Stana Leeho.

Čo nás čaká v druhej sérii?

- Elektra Natchios (Elodie Yung)
- Frank Castle/Punisher (Jon Bernthal)
- noví tvorcovia – Stephena DeKnighta nahradia Doug Petrie and Marco Ramirez
- opäť 13 epizód
- opäť to bude temné a nielen vizuálne
- opäť Claire Temple, ktorá si už do životopisu môže písať ako povolanie osobný ošetrovateľ superhdinov

Minulý rok Netflix už dopredu avizoval, že prvá séria bude o tom ako sa z Matta stane Daredevil, detaily druhej si stráži trochu prísnejšie a vieme len, že v meste je nový strážca zákona, Punisher, ktorý je ochotný v boji so zločinom urobiť o krok viac než Matt Murdock. (Tvorcovia ho pôvodne chceli predstaviť už na konci prvej série v post-credits scéne, no nakoniec z toho kvôli netflixovskému formátu epizód vzišlo.)

Nuž a Elektra je v meste lebo… nik nevie. Dozvieme sa hádam zajtra. Obaja však prinútia Daredevila zamyslieť sa, čo vlastne znamená byť hrdinom a aké sú následky. Punisher vidí svet zákona dosť čierno-bielo, zatiaľčo Elektra žije v rozličných odtieňov sivej a Matt Murdock sa bude musieť rozhodnúť, akým hrdinom bude chcieť byť on. (viac na serialy.sk)


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín