Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Druhá séria Daredevila je za dverami!
A Quiet Place
Tuntematon sotilas
Future World
The Meg

Druhá séria Daredevila je za dverami!

Ivica Kopčoková, Zuzana Timuľáková | 18.3.2016Už len zopár hodín nás delí od premiéry a neodvratného maratónu druhej série Daredevila – Netflix vypustí do sveta nových 13 epizód už zajtra 18. marca. Poďme si preto pripomenúť, čo nás v novej sérii čaká a zaspomínať na to, čo urobilo z prvej série taký hit.

Predtým než Netflix vytiahol slepého bojovníka za spravodlivosť na televízne obrazovky, mnohí si na Daredevila pamätali z nie veľmi vydareného filmového spracovania s Benom Affleckom. Preto som k seriálovej adaptácii pristupovala s obozretnosťou, ktorá sa ukázala ako úplne neopodstatnená.

Čo sa stalo v prvej sérii? V podstate sme dostali origin story o tom, ako sa z právnika Matta Murdocka stal maskovaný superhrdina Daredevil. Už sa nemohol pozerať (haha) na to, ako sa v jeho štvrti Hell’s Kitchen rozmáha zločin a rozhodol sa vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Sidekickov mu robili jeho spolužiak a kamarát Foggy Nelson a kamarátka Karen Page, s ktorými si neskôr založili právnickú firmu. Hlavná časť prvej série sa venovala Mattovmu súboju s novým pánom podsvetia Hell’s Kitchen Wilsonom Fiskom a jeho poskokmi.

Aj keď sa prvá séria sústredila najmä na boj s evil developermi v Hell’s Kitchen, seriál (podobne ako Jessica Jones) funguje v širšom marvelovskom univerze a občas vetou-dvoma sa spomenú postavy alebo udalosti, ktoré sme mohli vidieť vo filmoch ale aj v Agentoch SHIELDu alebo Agent Carter – napr. avengerovskú bitku o NY, sirotinec S. Agnesy, Roxxon a aj povinné cameo Stana Leeho.

Čo nás čaká v druhej sérii?

- Elektra Natchios (Elodie Yung)
- Frank Castle/Punisher (Jon Bernthal)
- noví tvorcovia – Stephena DeKnighta nahradia Doug Petrie and Marco Ramirez
- opäť 13 epizód
- opäť to bude temné a nielen vizuálne
- opäť Claire Temple, ktorá si už do životopisu môže písať ako povolanie osobný ošetrovateľ superhdinov

Minulý rok Netflix už dopredu avizoval, že prvá séria bude o tom ako sa z Matta stane Daredevil, detaily druhej si stráži trochu prísnejšie a vieme len, že v meste je nový strážca zákona, Punisher, ktorý je ochotný v boji so zločinom urobiť o krok viac než Matt Murdock. (Tvorcovia ho pôvodne chceli predstaviť už na konci prvej série v post-credits scéne, no nakoniec z toho kvôli netflixovskému formátu epizód vzišlo.)

Nuž a Elektra je v meste lebo… nik nevie. Dozvieme sa hádam zajtra. Obaja však prinútia Daredevila zamyslieť sa, čo vlastne znamená byť hrdinom a aké sú následky. Punisher vidí svet zákona dosť čierno-bielo, zatiaľčo Elektra žije v rozličných odtieňov sivej a Matt Murdock sa bude musieť rozhodnúť, akým hrdinom bude chcieť byť on. (viac na serialy.sk)


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín