Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Začal sa televízny víkend
Mowgli
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman

Začal sa televízny víkend

Marcel Šedo | 11.3.201611.03.
piatok

21:40 Futurologický kongres (The Congress), Izrael/Nemecko/Poľsko/Luxembursko/Francúzsko/Belgicko, 2013, Sci-Fi/Animovaný, (Dvojka)
Mnohými cenami ovenčená a vizuálne fascinujúca adaptácia známej literárnej predlohy kultového autora sci-fi Stanislawa Lema. Herečka Robin Wright tu hrá sama seba – filmovú hviezdu, ktorej s pribúdajúcimi vráskami ubúdajú filmové úlohy. Teraz dostáva možno poslednú veľkú ponuku. Filmová spoločnosť chce naskenovať jej telo, pohyby i emócie a kúpiť si tak virtuálnu herečku, ktorá už nezostarne ani o deň. Strach z konca kariéry, prísľub večnej mladosti vo svete filmu a štedrá finančná ponuka ju napokon presvedčia. Po 20 rokoch sa vydáva na futurologický kongres jednať o predĺžení zmluvy. Ocitne sa v animovanej zóne, kde každý môže byť tým, kým chce.

21:50 Zbohom baby (Gone baby gone), USA, 2007, Kriminálny/Mysteriózny, (ČT2)
Príbeh sa odohráva v Dorchestri, v jednej z najnebezpečnejších štvrtí Bostonu, plnej chudobných rodín, narkomanov, stroskotancov a nenaplnených snov. Teta strateného štvorročného dievčatka uprosí dvojicu mladých súkromných detektívov, aby sa pustili do vyšetrovania jej zmiznutia. Patrick Kenzie a Angie Gennaro zisťujú, že nájdenie dievčatka môže byť mimoriadne ťažké, pričom neriskujú len svoju povesť a priateľstvo, ale aj vlastné životy. Ambivalentne prijímaný herec Ben Affleck sa vo svojom réžijnom debute predstavil ako výnimočný talent.

22:20 Rozmarné leto, Československo, 1967, Komédia/Poetický, (ČT art)
V trochu spustnutých riečnych kúpeľoch na brehu rieky Jelša sa dennodenne stretávajú traja postarší páni - majiteľ kúpeľov Antonín Dura, sčítaný abbé Roch a major vo výslužbe Hugo. Keďže počasie je pomerne daždivé má pán Dura núdzu o zákazníkov. Väčšinu času teda trávi rozhovormi v drobných krčmách pri víne a utopencoch spolu so svojimi priateľmi. Rozruch do ich životov prinesie až potulný kúzelník Arnoštek a pôvabná Anna. Tá hneď pri svojom prvom večernom vystúpení očarí všetkých troch mudrlantov a tí sa jej začnú dvoriť. Ako predloha slúžila filmu jedna z najlepších diel Vladislava Vančuru (on sám ju za najlepšiu považoval), v ktorých sa zaoberali zmyslom existencie, krásou a rozmarmi letného počasia.

Viac televíznych tipov na víkend nájdete TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články