Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Začal sa televízny víkend
Annihilation
Ready Player One
Alita: Battle Angel
Thoroughbreds

Začal sa televízny víkend

Marcel Šedo | 11.3.201611.03.
piatok

21:40 Futurologický kongres (The Congress), Izrael/Nemecko/Poľsko/Luxembursko/Francúzsko/Belgicko, 2013, Sci-Fi/Animovaný, (Dvojka)
Mnohými cenami ovenčená a vizuálne fascinujúca adaptácia známej literárnej predlohy kultového autora sci-fi Stanislawa Lema. Herečka Robin Wright tu hrá sama seba – filmovú hviezdu, ktorej s pribúdajúcimi vráskami ubúdajú filmové úlohy. Teraz dostáva možno poslednú veľkú ponuku. Filmová spoločnosť chce naskenovať jej telo, pohyby i emócie a kúpiť si tak virtuálnu herečku, ktorá už nezostarne ani o deň. Strach z konca kariéry, prísľub večnej mladosti vo svete filmu a štedrá finančná ponuka ju napokon presvedčia. Po 20 rokoch sa vydáva na futurologický kongres jednať o predĺžení zmluvy. Ocitne sa v animovanej zóne, kde každý môže byť tým, kým chce.

21:50 Zbohom baby (Gone baby gone), USA, 2007, Kriminálny/Mysteriózny, (ČT2)
Príbeh sa odohráva v Dorchestri, v jednej z najnebezpečnejších štvrtí Bostonu, plnej chudobných rodín, narkomanov, stroskotancov a nenaplnených snov. Teta strateného štvorročného dievčatka uprosí dvojicu mladých súkromných detektívov, aby sa pustili do vyšetrovania jej zmiznutia. Patrick Kenzie a Angie Gennaro zisťujú, že nájdenie dievčatka môže byť mimoriadne ťažké, pričom neriskujú len svoju povesť a priateľstvo, ale aj vlastné životy. Ambivalentne prijímaný herec Ben Affleck sa vo svojom réžijnom debute predstavil ako výnimočný talent.

22:20 Rozmarné leto, Československo, 1967, Komédia/Poetický, (ČT art)
V trochu spustnutých riečnych kúpeľoch na brehu rieky Jelša sa dennodenne stretávajú traja postarší páni - majiteľ kúpeľov Antonín Dura, sčítaný abbé Roch a major vo výslužbe Hugo. Keďže počasie je pomerne daždivé má pán Dura núdzu o zákazníkov. Väčšinu času teda trávi rozhovormi v drobných krčmách pri víne a utopencoch spolu so svojimi priateľmi. Rozruch do ich životov prinesie až potulný kúzelník Arnoštek a pôvabná Anna. Tá hneď pri svojom prvom večernom vystúpení očarí všetkých troch mudrlantov a tí sa jej začnú dvoriť. Ako predloha slúžila filmu jedna z najlepších diel Vladislava Vančuru (on sám ju za najlepšiu považoval), v ktorých sa zaoberali zmyslom existencie, krásou a rozmarmi letného počasia.

Viac televíznych tipov na víkend nájdete TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín