Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Slovenský dokument Čakáreň - vybraný do Jihlavy aj talianskeho Popoli
Brightburn
Amnestie
Gloria Bell
Dumbo

Slovenský dokument Čakáreň - vybraný do Jihlavy aj talianskeho Popoli

PR | 9.10.2015Dokumentárny film o veľkých a malých čakaniach od režiséra Pala Korca – Čakáreň – sa na plátna slovenských kín dostane na konci októbra. Už teraz sa však môže tešiť z medzinárodného úspechu. Bol vybraný do 19. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Ji.hlava a na 56. ročník Festivalu dei Popoli v Taliansku.

Príbeh dokumentu zobrazuje cez rôzne možnosti čakania kolobeh jedného života, ktorý vychádza z konkrétnych osudov reálnych žien, tak ako sa odohrávajú, alebo odohrali. Je to dokumentárna mozaika života, ktorá v niektorých chvíľach prerastá až do krutej sociologickej sondy dnešného sveta. Všetky príbehy spája čakáreň na Hlavnej stanici a fragmentárny pohľad na svet. „Už veľmi dlho som si uvedomoval, že ľudia trávia veľkú časť svojho života v určitom medzičase, vo chvíľach, keď sa nič dôležité nedeje, keď iba na niečo čakajú. A tak „plynie čas ich života“. A vtedy ma napadlo, že môže byť zaujímavé natočiť film práve o týchto momentoch,“ hovorí režisér Palo Korec.

V rámci Jihlavského festivalu bude premietaný v súťažnej sekcii Mezi moři. V nej sa reprezentujú krajiny a národy strednej a východnej Európy, teritórium ich vzájomných dejinných, politických či kultúrnych vzťahov. Na medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov v talianskom Popoli je v oficiálnom výbere v rámci Medzinárodnej súťaže.

Na domácej pôde bude mať dokument premiéru 29. októbra, distribútorom je Asociácia slovenských filmových klubov.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín