TV TIPY 6.11. - 11.11. 2012

TV TIPY 6.11. - 11.11. 2012

Článok06.11.
UTOROK

20:20 Všetko, čo milujem (Wszystko, co kocham), Poľsko, 2009 (Film Europe)
V pobrežnom meste Krásne Jarno v Poľsku zakladá osmenásťročný Janek, syn námorného dôstojníka, v roku 1981 punkovú kapelu, aby mohol nahlas spievať o veciach preňho najdôležitejších. Jeho život napĺňa hudba a prvá veľká láska Basia, ale nič netrvá večne. "Solidarność" bojuje za slobodu a demokraciu, v zemi rastie napätie. Komunisti tajne pripravujú vojnový stav. Vzbura mladých počas politickej vravy sa môže rýchlo zmeniť na tragédiu.  

21:55 Operácia Blue Sky (Blue Sky), USA, 1994 (MGM)
Hank Marshall je tvrdý a zásadový armádny mechanik a expert na jadrovú problematiku. Pomáhal pri testoch jadrových zbraní v 50tych rokoch v USA. Ale armáde sa stal tŕňom v oku - a to z rôznych dôvodov. Je odporcom jadrových testov v atmosfére, jeho nadriadení však s ním nesúhlasia a chcú umlčať jeho správy. Druhým problémom je jeho žena Carly. Je veľmi zmyselná a nestála. Vnáša do jeho života nepokoj a na každej vojenskej základni, kam prídu, vyvoláva intrigy.

TV tipy 6.11. - 11.11. 2012 TV tipy 6.11. - 11.11. 2012 TV tipy 6.11. - 11.11. 2012


07.11.
STREDA

22:00 Neobvyklé dobrodružstvo (An Awfully Big Adventure), UK, 1995 (Film Europe)
Komédia Mike Newella z divadelného prostredia, kde mladé dievča Stella Bradshaw (Georgina Cates) prepadne kúzlu bezcitného režiséra Mereditha Pottera (Hugh Grant), ktorý však o jej city nejaví záujem. Stella medzitým prežíva svoj prvý sexuálny románik s najväčšou hviezdou predstavenia O'Harom (Alan Rickman) a zisťuje, čo znamená byť herečkou.

22:00 New York, New York (New York, New York), USA, 1977 (MGM)
Nostalgický retromuzikál s množstvom skvelých hudobných výstupov a nezabudnuteľnými výkonmi Lizy Minelli a Roberta de Nira predstavoval v kariére režiséra Martina Scorseseho pokus nadviazať na úspech predošlého filmu Taxikár v úplne odlišnom a odľahčenejšom žánri. Hoci reakcie kritiky i obecenstva boli zmiešané, New York, New York dnes patrí ku klasickým retrofilmom Nového Hollywoodu sedemdesiatych rokov.

00:00 V údolí Elah (In the Valley of Elah), USA, 2007 (Čt1)
Vojenský veterán Hank Deerfield sa snaží spojiť so svojim synom, ktorý by mal byť späť na základne po návrate z misie v Iraku. Dozvedá sa však, že zmizol a nikto netuší, kde by mohol byť. S tým sa ale Hank nechce zmieriť a preto sám pátra po synovi. Čaká ho však poznanie, o ktoré možno ani nestál.


08.11.
ŠTVRTOK

20:05 Štyria mušketieri (The Four Musketeers), Špa./ Panama/ USA/ UK, 1974 (Film Europe)
Jeden za všetkých, všetci za jedného! Príbeh o odvahe, cti, priateľstve, vernej láske, ale zároveň o zrade, intrigách a podlosti. Výpravný film Traja mušketieri anglického režiséra Richarda Lestera s ľahkým humorom rozvíja romantického ducha slávneho románu Alexandra Dumasa. Rozpráva o dobrodružstvách d´Artagnana (Michael York) a jeho priateľov Athosa (Oliver Reed), Porthosa (Frank Finlay) a Aramisa (Richard Chamberlain), o ich láske k boju pre boj samotný, o ich odvahe, s akou sa postavia proti všemocnému kardinálovi Richelieuovi (Charlton Heston) v záujme ochrany kráľovninej cti. S dávkou irónie tvorcovia zobrazujú život na dvore Ludovíta XIII., kardinála Richelieua, Buckinhamovu lásku ku kráľovne Anne (Geraldine Chaplinová) i d´Artagnanovu lásku ku krásnej Constancii (Raquel Welchová). Pôsobivé šermiarske súboje, ukážky jazdeckého umenia, bohatá výprava, kamera, využívajúca krásy krajiny, a predovšetkým herci zvučných mien, patria ku kladom Lesterovho stvárnenia známeho príbehu.

20:55 Nowhere Boy (Nowhere Boy), Veľká Británia/ Kanada, 2009 (Film+)
Film o mladosti a hudobných začiatkoch frontmana slávnej skupiny The Beatles – Johnna Lennona . Titulná úloha pripadla 19-ročnému Aaronovi Johnsonovi (Iluzionista). Na základe scenára Matta Greenhalgha (Control) film zrežírovala Britka Sam Taylor-Wood. Snímka okrem spomínaného zachytáva i ženy spevákovho života. Tetu Mimi, ktorá sa o Lennona starala od jeho piatich rokov stvárnila Kristin Scott Thomas.

21:05 Dievča v žltých topánkach (That Girl In Yellow Boots), India, 2010 (Cinemax)
Thriller sleduje Ruth, ktorá sa snaží nájsť svojho otca – muža, ktorého sotva pozná. Zo zúfalstva Ruth prijme prácu v masážnom salóne, ale bez pracovného povolenia. Mumbai je pre Ruth cudzí, zároveň však podivne známy. V metropole, ktorá pre ňu stelesňuje milióny snov ale aj desov, sa Ruth snaží nájsť vlastnú nezávislosť a priestor, stále viac sa ale utápa v mestskom politickom labyrinte. Mesto sa živí jej utrpením, láskou, ktorá jej uniká a hlavne zdrvujúcou pravdou o jej otcovi.

TV tipy 6.11. - 11.11. 2012 TV tipy 6.11. - 11.11. 2012 TV tipy 6.11. - 11.11. 2012


09.11.
PIATOK

21:40 Rozdvojená duša (Spellbound), USA, 1945 (Čt2)
Do psychiatrického ústavu Green Manors prichádza dr. Anthony Edwards, aby nahradil súčasného riaditeľa dr. Murchisona, ktorý má odísť do dôchodku. V priebehu prvého dňa sa doňho zamiluje mladá, krásna, ale chladná psychoanalytička Dr. Constance Petersenová. Tá tiež čoskoro zistí, že tento muž trpí stratou pamäte a nie je lekárom, ktorý mal prevziať vedenie ústavu. Tým ale prekvapivé odhalenia nekončia, polícia sa domnieva, že práve on je podozrivý z vraždy.

22:00 Anjel a bandita (Angel and the Badman), USA, 1947 (Dvojka)
Quirt Evans je legendárny a obávaný pištoľník na Divokom Západe. Zranený sa vylieči na kvakerskom ranči rodiny Worthovcov. Quirt sa teraz musí rozhodnúť, či bude ďalej žiť vo svojom nebezpečnom divokom svete, alebo si vyberie svet, v ktorom žije aj Penelope Worthová... Rozhodne sa pre ranč, ale volanie minulosti je stále silné.

22:05 Falošná identita (Contre-enquête), Francúzsko, 2007 (Jednotka)
Richard je typický policajt, ktorý trávi príliš veľa času prácou, niekedy aj na úkor svojej rodiny. Keď sa jedného dňa chystá stráviť ho pre zmenu so svojou dcérou, opäť má súrny pracovný telefonát. Keď sa vráti domov, jeho dcéra je nezvestná, a čoskoro objavia jej mŕtve telo. Richard trpí pocitom viny i nenávisti voči mužovi, ktorý je za čin odsúdený, tomu sa však podarí z väzenia nadviazať s Richardom tajný kontakt. Čoskoro sa objavujú prvé pochybnosti - je tento muž naozaj vinný za smrť Richardovej dcéry, alebo ju zavraždil niekto iný, napríklad sériový vrah detí, ktorý sa mohol v tom období pohybovať v blízkosti Richardovho domova? Richard sa rozhodne pre vlastné vyšetrovanie.


10.11.
SOBOTA

14:30 Cech panen kutnohorských, ČSR, 1938 (Čt1)
Slávna historická komédia sa odohráva v roku 1590. Mesto, kde sa ťaží striebro, sužujú podvodníci. Kostýmová veselohra v renesančnom duchu vznikla podľa dvoch divadelných hier Ladislava Stroupežnického.

15:25 Shane (Shane), USA, 1953 (Jednotka)
Na pláne a pastviny vo Wyomingu prichádza jazdec Shane a necháva sa najať na prácu farmárom Joom Starrettom. Pritom vidí, že celý kraj tyranizuje bohatý, samoľúby rancher Rufus Ryker - s jediným cieľom: chce vyhnať osadníkov z pôdy, ktorú potrebuje pre svoje stáda. Práve on spoločne s najatými mužmi využíva toho, že najbližší šerif je vzdialení niekoľko dní cesty, a tak "zákon" má vo svojich rukách ten, kto je bezohľadný a nezastaví sa pred ničím. Starrett sa proti Rykerovi pokúsi spojiť s ostatnými farmármi, ale nenachádzajú dostatok síl k odporu. Jediný, kto sa bezpráviu a vzrastajúcemu násiliu môže postaviť, je práve Shane.

18:25 Ježiš, ty vieš (Jesus, du weisst), Rakúsko, 2003 (Film Europe)
Film ako spovednica. Ľudia idú do kostola, sedia sami na lavici, modlia sa k Ježišovi, ktorý je im všetkým – otcom i priateľom, spasiteľom i záchrancom, poradcom i utešovateľom, hovorcom, mlčiacim, milujúcim. Vidíme tu študenta, ktorý napriek nasúhlasu svojich rodičov denne chodí na omšu, všetok svoj voľný čas trávi na fare a Ježišovi jednoducho všetko porozpráva: erotické fantázie i svoje hrdinské sny. Alebo učiteľka chémie na dôchodku, ktorú partner podvádza s inou ženou. Vo svojich modlitbách spriada pomstu. Ale nie je pomsta hriech? Ako i mnoho ostatných, príde do kostola a sťažuje si, kolaboruje, zamýšľa sa a prosí Ježiša, aby jej odpustil. Ulrich Seidl tu ostrou formou prezentuje šesť úryvkovitých portrétov veriacich, ktorí kladú otázky, hľadajú odpovede a vyžalovávajú sa Ježišovi zo svojich trápení. Každý z týchto príbehov pritom otvára priestor, intimitu, pohľad na niečo, čo by sa dalo nazvať Bohom.

23:10 Zoznam smrti (Kill List), Veľká Británia, 2010 (Cinemax)
Zoznam smrti režiséra Bena Wheatleyho je mix žánrov. Skvelá zmes rodinnej drámy, akčného thrilleru a strašidelného psycho-hororu rozpráva príbeh bývalého vojaka, ktorý sa stal nájomným vrahom a zostúpil do vnútra ľudskej temnoty. Osem mesiacov po katastrofálne spackanom zásahu v Kyjeve je fyzicky aj psychicky natrvalo poznamenaný Jay dotlačený kolegom Galeom, aby prijal novú úlohu. Ako preniká do znepokojivo bizarného prostredia, kde má zákazku vykonať, sa Jayov vlastný svet začne rozpadať až ho strach a paranoja stiahne k desivému bodu, z ktorého niet návratu.

TV tipy 6.11. - 11.11. 2012


TV tipy 6.11. - 11.11. 2012


TV tipy 6.11. - 11.11. 2012
11.11.
NEDEĽA

19:45 Hľadá sa Eric (Looking for Eric), Fra./ Taliansko/ Veľká Británia, 2009 (Film Europe)
Eric Bishop je poštár a veľký futbalový fanúšik, ktorého život sa dostáva do krízi. Starosti mu spôsobujú dvaja nevlastní synovia a dcéra. Eric dokonca uvažuje o samovražde. V tom ho ale príde v halucináciách navštíviť futbalová legenda a bývalý hráč Manchesteru United Eric Cantona, ktorý mu má v životných problémoch poradiť.

20:00 Prodloužený čas, ČSSR, 1984 (Kino CS)
O láske a starobe, chorobe, smrti a starostiach všedného dňa rozpráva s humorným nádychom dramatický príbeh Karla Svozila, starnúceho profesora dejín výtvarného umenia. Do života múdreho a kultivovaného muža a jeho milostného vzťahu s omnoho mladšou Alenou nečakane zasiahne diagnóza rakovinového nádoru, ktorá ho dovedie až k úvahám o samovražde. Pochmúrne myšlienky však vystrieda horúčkovitá aktivita, s ktorou sa profesor Svozil snaží maximálne využiť zostávajúci čas. Dopíše knihu, ožení sa, otvorene vystúpi proti svojmu nadriadenému. Náhoda ale celú situáciu radikálne zmení.

22:05 Siréna od Mississippi (La Sirène du Mississippi), Francúzsko/ Taliansko, 1969 (MGM)
Mladý pestovateľ tabaku Louis očakáva na tichomorskom ostrove svoju neznámu nevestu Juliu. Tú však počas plavby na zaoceánskej lodi zavraždila podvodníčka Marion. Louis okamžite podľahne jej šarmu a bezhlavo sa do nej zamiluje. Marion si počína veľmi obozretne a čoskoro získa prístup k Louisovým peniazom, s ktorými utečie do Francúzska. Louis je odhodlaný ju nájsť a pomstiť sa.

22:10 Tulák zo šírych plání (High Plains Drifter), USA, 1973 (Joj Plus)
Do malého, bohom zabudnutého mestečka na Divokom západe prichádza tajomný cudzinec. Ľudia v meste sú vystrašení z neznámeho pištoľníka, no on sa napriek tomu rozhodne, že v meste chvíľu pobudne. Obyvatelia si ho napokon najmú, aby ho zbavil troch zloduchov, terorizujúcich mestečko.


autor Tomáš Daneček 7.11.2012
Meno:
ODOSLAŤ
:)
0 z 10
0 z 10
FILMOVÉ PREMIÉRY
16.1 |
hodnotenie 5/10
16.1 |
hodnotenie 8/10
16.1 |
hodnotenie 4/10
23.1 |
hodnotenie 7/10
23.1 |
hodnotenie 8/10
23.1 |
hodnotenie 7/10
23.1 |
hodnotenie 8/10
23.1 |
30.1 |
30.1 |
30.1 |
13.2 |
NAJČÍTANEJŠIE
|CATS
23
hodnotenie 2/10
|ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
4
hodnotenie 6/10
|STAR WARS: VZOSTUP SKYWALKERA
9
hodnotenie 7/10
|ZAKLÍNAČ
13
hodnotenie 8/10
|THE IRISHMAN
3
hodnotenie 9/10
|PRÍLIŠ OSOBNÁ ZNÁMOSŤ
0
hodnotenie 4/10
|MARRIAGE STORY
0
hodnotenie 9/10
|VODA ČO MA DRŽÍ NAD VODOU
3
hodnotenie 2/10
FILMOVÉ NOVINKY
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 70712
02 |
návšt. 14165
03 |
návšt. 5851
04 |
návšt. 4930
05 |
návšt. 4110
06 |
návšt. 4039
07 |
návšt. 3877
08 |
návšt. 3320
09 |
návšt. 1939
10 |
návšt. 1326
REBRÍČEK US
01 |
$36,5 mil.
02 |
$15,1 mil.
03 |
$14,0 mil.
04 |
$10,0 mil.
05 |
$10,0 mil.
06 |
$7,7 mil.
07 |
$7,0 mil.
08 |
$5,8 mil.
09 |
$5,7 mil.
10 |
$5,1 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk