Sú známi majitelia Českých levov za rok 2019

V sobotu večer sa uskutočnil už 27. ročník udeľovania českých filmových cien známych pod názvom Český lev...

pridal Erik Binder 8.3.2020 o 22:11
Sú známi majitelia Českých levov za rok 2019


V sobotu večer sa uskutočnil už 27. ročník udeľovania českých filmových cien známych pod názvom Český lev. Netradične silný ročník mal troch horúcich kandidátov na víťazstvá, a to Nabarvené ptáče, VlastníkovStaříkov a každý z týchto troch menovaných sa dočkal ocenení.

Neprekvapí, že absolútnym víťazom je koprodukčné a medzinárodne hviezdne obsadené Nabarvené ptáče, ani to, že v hereckých kategóriách dominovali práve ďalšie dve spomínané snímky. Ceremoniál sa odohral v pražskom Rudolfíne a moderátorom bol Václav Kopta. Poďme sa spoločne pozrieť na celkové výsledky.

Najlepší film

Nabarvené ptáče (Václav Marhoul)  ČESKÝ LEV
Na střeše (Monika Kristlová)
Staříci (Jiří Konečný)
Tiché doteky (Petr Oukropec, Pavel Strnad)
Vlastníci (Marek Jeníček)

Najlepšia réžia

Václav Marhoul (Nabarvené ptáče)  ČESKÝ LEV
Jiří Mádl (Na střeše)
Martin Dušek, Ondřej Provazník (Staříci)
Michal Hogenauer (Tiché doteky)
Jiří Havelka (Vlastníci)

Najlepší dokumentárny film

Dálava (Hanka Kastelicová, Martin Mareček, Petr Oukropec, Tereza Polachová)  ČESKÝ LEV
Forman vs. Forman (Kateřina Černá, Jakub Hejna, Alena Müllerová, Helena Třeštíková)
Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“ (Vítězslav Sýkora, Roman Vávra)
Jiří Suchý - Lehce s životem se prát (Viktor Schwarcz, Olga Sommerová)
Jiří Trnka: Nalezený přítel (Joël Farges, Vladimír Lhoták)

Herečka v hlavnej úlohe

Tereza Ramba (Vlastníci)  ČESKÝ LEV
Jenovéfa Boková (Karel, já a ty)
Iva Janžurová (Teroristka)
Eliška Křenková (Tiché doteky)
Dagmar Havlová (Vlastníci)

Herec v hlavnej úlohe

Jiří Schmitzer (Staříci)  ČESKÝ LEV
Petr Kotlár (Nabarvené ptáče)
Hynek Čermák (Národní třída)
Alois Švehlík (Na střeše)
Jiří Lábus (Vlastníci)

Herečka vo vedľajšej úlohe

Klára Melíšková (Vlastníci)  ČESKÝ LEV
Aňa Geislerová (Amnestie)
Jitka Čvančarová (Nabarvené ptáče)
Kateřina Janečková (Národní třída)
Pavla Tomicová (Vlastníci)

Herec vo vedľajšej úlohe

Ladislav Mrkvička (Staříci)  ČESKÝ LEV
Jan Cina (Národní třída)
Duy Anh Tran (Na střeše)
David Novotný (Vlastníci)
Vojtěch Kotek (Vlastníci)

Najlepší scenár

Jiří Havelka (Vlastníci)  ČESKÝ LEV
Bohdan Karásek (Karel, já a ty)
Václav Marhoul (Nabarvené ptáče)
Jiří Mádl (Na střeše)
Martin Dušek, Ondřej Provazník (Staříci)

Najlepšia kamera

Vladimír Smutný (Nabarvené ptáče)  ČESKÝ LEV
Tomáš Juríček (Amnestie)
Martin Žiaran (Na střeše)
Martin Štrba (Skleněný pokoj)
Lukáš Milota (Staříci)

Najlepší strih

Nabarvené ptáče (Luděk Hudec)  ČESKÝ LEV
Amnestie (Matej Beneš)
Dálava (Josef Krajbich)
Staříci (Jana Vlčková)
Vlastníci (Otakar Šenovský)

Najlepší zvuk

Nabarvené ptáče (Pavel Rejholec)  ČESKÝ LEV
Amnestie (Viktor Krivosudský)
Skleněný pokoj (Viktor Ekrt, Pavel Rejholec)
Staříci (Václav Flegl, Petr Stuchlík)
Tiché doteky (Richard Müller)

Najlepšia hudba

Ivan Acher, Michal Novinski (Hodinářův učeň)  ČESKÝ LEV
Jozef Lupták, Matúš Široký (Amnestie)
René Rypar (Na střeše)
Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Rupert Vokmann (Skleněný pokoj)
Matouš Hejl, Miroslav Srnka (Staříci)

Najlepšia scénografia: výprava

Nabarvené ptáče (Jan Vlasák)  ČESKÝ LEV
Amnestie (Tomáš Berka, Karol Filo, Václav Vohlídal)
Hodinářův učeň (Martin Kurel)
Poslední aristokratka (Martin Kurel)
Skleněný pokoj (Milan Býček)

Najlepšie kostýmy

Nabarvené ptáče (Helena Rovná)  ČESKÝ LEV
Hodinářův učeň (Marek Cpin)
Poslední aristokratka (Katarína Hollá)
Skleněný pokoj (Katarína Štrbová-Bieliková)
Vlastníci (Andrea Králová)

Najlepšie masky

Nabarvené ptáče (Ivo Strangmüller)  ČESKÝ LEV
Amnestie (Andrea Štrbová)
Hodinářův učeň (Helena Steidlová)
Skleněný pokoj (Pavla Frýdová, Tereza Prachařová)
Staříci (Eva Schwarzová)

Najlepší TV seriál alebo miniséria

Vodník (TV seriál) Petr Jarchovský, Jan Lekeš, Jan Štern, Viktor Tauš)  ČESKÝ LEV
Jak si nepodělat život - Non-stop lahůdky (epizóda) (Jan Hřebejk, Tomáš Pavlíček, Michal Reitler)
Klec (TV film) (Marek Epstein, Jaroslav Sedláček, Jiří Strach)

Najlepší dramatický TV seriál

MOST! (TV seriál) (Petr Kolečko, Jan Prušinovský, Michal Reitler)  ČESKÝ LEV
Bez vědomí (TV seriál) (Jan Bílek, Ondřej Gabriel, Steve Matthews, Tereza Polachová, Ivan Zachariáš)
Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (Ondřej Hübl, Miroslav Krobot, Silvie Michajlova, Kateřina Ondřejková, Ondřej Zima)

Cena Magnesia za najlepší študentský film

Dcera (študentský film) (Daria Kashcheeva)  ČESKÝ LEV
Anežka (studentský film) (Adam Šoltés)
Dezertér (studentský film) (Sasha Stelchenko)
Hra (studentský film) (Lun Sevnik)
Sh_t Happens (Michaela Mihalyiová, Dávid Štumpf)

Cena filmových fanúšikov

Ženy v běhu (Martin Horský)

Najlepší filmový plagát

Nabarvené ptáče
Central Bus Station
Punk je hned!
Tiché doteky
Vlastníci Mimoriadny prínos českej kinematografii
Jaromír Kallista

Mimoriadny počin v oblasti audiovízie

Václav Marhoul (Nabarvené ptáče)






Meno:
ODOSLAŤ
:)
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 14039
02 |
návšt. 10524
03 |
návšt. 10492
04 |
návšt. 6525
05 |
návšt. 5558
06 |
návšt. 4658
07 |
návšt. 4429
08 |
návšt. 2200
09 |
návšt. 1874
10 |
návšt. 1459
REBRÍČEK US
01 |
$10,6 mil.
02 |
$9,2 mil.
03 |
$9,1 mil.
04 |
$5,9 mil.
05 |
$5,3 mil.
06 |
$2,5 mil.
07 |
$2,4 mil.
08 |
$2,2 mil.
09 |
$1,3 mil.
10 |
$1,1 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk