Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Kino recenzia > My Little Pony vo filme
Mary Queen of Scots
Stan & Ollie
Captain Marvel
Mary Poppins Returns

MY LITTLE PONY VO FILME

My Little Pony film nasleduje mnohé iné seriály, ktoré dostali nápad, že v čase popularity prídu aj do kín. Hodinka a pol je tentokrát rezervovaná najmä pre mamy a dievčatá, máme prakticky ...
My Little Pony film nasleduje mnohé iné seriály, ktoré dostali nápad, že v čase popularity prídu aj do kín. Hodinka a pol je tentokrát rezervovaná najmä pre mamy a dievčatá, máme prakticky ...

My Little Pony film nasleduje mnohé iné seriály, ktoré dostali nápad, že v čase popularity prídu aj do kín. Hodinka a pol je tentokrát rezervovaná najmä pre mamy a dievčatá, máme prakticky opačné garde oproti LEGO Ninjago určenému skôr pre kung-fu chtivých tatkov a synov.

Pomerne jednoduchý dej je vítané osvieženie aj pre najmenších. Kamaráti v Ponnyville si užívajú fajn chvíle, no zrazu ich začne ovplyvňovať temná sila. Musia sa vydať na cestu a zachrániť svoj domov skôr ako bude neskoro. Výprava vedie až na koniec Equestrie, postupne stretnú kopec nových postáv, zažijú veľké nebezpečenstvá, zdolajú prekážky a možno získajú aj pár kamošov k dobru.

My Little Pony vo filme (MLP) má pripravený dej na úrovni rozšírenej časti seriálu. Občas prekvapí, inokedy poteší, má dostatočne množstvo nových postáv a venuje sa aj tým hlavným. Bude baviť malé dievčatá po celý čas? Určite to platí pre prvú polovicu, kedy je tempo ešte celkom dobré, otázna bude tá druhá, ktorá sa už značne naťahuje. Tam sa postupne naváľajú rôzne klišé momenty a nutné finále, zatiaľ čo vopred tušíme, o čo sa hrá – témy priateľstva, sily kolektívu a morálne posolstvá. Konvenčný finiš nemá žiadne otvorené možnosti, ani potenciálny nápis Pokračovanie nabudúce (či v sériáli).

V tom smere niet čo MLP vytknúť. Má svojský štýl, úmyselnú štylizáciu, prostý a zároveň neskazený humor. Niektoré postavičky sa správajú pitoreskne či majú zámerné nedostatky alebo dobré vlastnosti. Pestrosť v kolektíve je dobrá, aj nové posily sa dajú zvládnuť. Veľa prvkov sa točí okolo dievčenskej sily a sú tu pokusy o väčší presah nad rámec filmového diania či pomrkávanie na diváka, no tie veľmi nefungujú. MLP má mať najmä jednoduchý príbeh a v lepšom prípade zabrať viac ako štyri pospájané časti seriálu. No predsa by sa patrilo tu a tam čosi zosekať, lebo 99 minút je veľa a filmu by viac sadlo 75-80 za cenu lepšej pozornosti diváčok – obávam sa, že sa ku koncu môžu nudiť.

MLP je jednoznačne film pre fanúšikov a presah na iných divákov je dosť malý. Nejde iba o tému, ale ponorenie do vlastností a fungovania postáv je také hlboké, že našinec sa v ňom ľahko nevyzná. Menej zbehlý divák si však užije trošku akčné sekvencie a zrejme aj päť pesničiek, ktoré posunú dej ďalej.

Určite sa však bude čudovať nad jednoduchosťou animácie. Oproti seriálu sa posunula minimálne, takže vyzerá nízkorozpočtovo a na veľkom plátne občas bije do očí. Nejde iba o zobrazenie, krikľavá farebná paleta je veľkým útokom na zmysly diváčok a po hodine už budú mať asi farbičiek dosť. Fajn vidieť, že sa tvorcovia snažia o niečo iné, no v kinosále sú už nároky mnohých posunuté vyššie.

Takže ako ísť na My Little Pony vo filme? Ako na službu pre fanúšikov. Tí si predĺžený príbeh užijú, no ostatné diváctvo nájde pochopenie pre tento fenomén z jedného filmu, asi len dosť ťažko.


My Little Pony: The Movie (Kanada/USA, 2017, 99 min.)
Réžia: Jayson Thiessen. Scenár: Meghan McCarthy, Joe Ballarini, Rita Hsiao, Michael Vogel

2017-10-3030.10.2017 | Michal Korec
login facebok
Fotogaléria k článku
Animovaný/Dobrodružný
99 min
Kanada USA
2017
19.10. 2017
4.10. 2017
5 z 10
Mám v zbierke
0 z 10
4 z 10
3 z 10


Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
Anton88 | Venom
Venom>> FILMSONLINE7.BLOGSPOT.COM >
korec | Venom
Janes - ved toto, potenciál postavy je obrovský a začalo to takto priemerne... Vďaka veľkým tržbám však Sony môže skúšať... >
Bohumila | Zlodeji
Ide o vnútorne lživý film, nad ktorým môžu ochkať len tí, čo nemajú šajn o živote vo veľkej chudobe. Ide o pokrivený var... >
On je Daniel Craig nie Graig... dosť hrubá chyba od filmového portálu. >