Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Paolo Sorrentino produkoval seriál Geniálna priateľka
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Paolo Sorrentino produkoval seriál Geniálna priateľka

HBO | 22.9.2018Osemdielny seriál z produkcie HBO-RAI, GENIÁLNA PRIATEĽKA, bude mať premiéru v PONDELOK 19. NOVEMBRA (20:00), druhá časť bude uvedená hneď na druhý deň v UTOROK 20. NOVEMBRA (20:00), zvyšné časti pôjdu vždy v pondelok a utorok v rovnaký čas. Na HBO GO budú jednotlivé epizódy k dispozícii podľa rovnakej schémy.

Seriál, ktorý je natočený v taliančine, vznikol na základe bestselleru Eleny Ferrante. Keď bez stopy zmizne najdôležitejšia kamarátka jej života, Elena Greco, starnúca žena žijúca v dome zavalenej knihami, začne písať príbeh Lily. Rozpráva históriu ich priateľstva, ktoré začalo už v škole, a to v päťdesiatych rokoch. Nachádzame sa na začiatku príbehu, ktorý sa odohráva v nebezpečnom, ale fascinujúcom Neapole, a ktorý bude trvať viac ako šesťdesiat rokov. Príbeh postupne odkrýva tajomstvo Lily, Eleninej najlepšej priateľky a zároveň najhoršieho nepriateľa.

GENIÁLNA PRIATEĽKA je dramatickým seriálom z produkcie Wildside-Fandango. Natočený je v spolupráci HBO-RAI Fiction a TIMVISION a vychádza z rovnomenného bestselleru. Producentmi sú Lorenzo Miele a Mario Gianani pre Wildside a Domenico Procacci pre Fandango, v spolupráci s RAI Fiction, TIMVISION a HBO Entertainment, v koprodukcii s Umedia. Všetky časti režíroval Saverio Costanzo.

Na námete a scenári sa podieľali Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci a Saverio Costanzo.

Producentmi sú Paolo Sorrentino a Jennifer Schuur. Medzinárodným distribútorom je Fremantle v spolupráci s RAI Com.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín