TV TIPY 30.4. - 6.5. 2012

TV TIPY 30.4. - 6.5. 2012

Článok 

30.4.
PONDELOK

19:45 Vražda v Orient Exprese (Murder on the Orient Express), UK, 1974 (Film Europe)
Z domu Armstrongovcov v noci unesú dieťa. Aj keď výkupné zaplatia, ich dcéru zavraždia. Päť rokov po tragédii vyrazí z Istanbulu Orient expres. Každý z pasažierov tuší, že Ratchett mal s únosom čosi spoločné. Keď ho nájdu mŕtveho, podozriví sú všetci. Známa detektívka Agathy Christie vo filmovom spracovaní Sidneyho Lumeta (12 rozhnevaných mužov).

20:50 Pahorok (The Hill), Veľká Británia, 1965 (Čt2)
Disciplína je základ všetkého, každého ducha je treba zlomiť. A prebehnúť v plnej poľnej pod africkým slnkom niekoľkokrát po sebe umelý piesočný pahorok, to dokáže zlomiť aj tých najsilnejších. O tom je aspoň presvedčený seržant Wilson, ktorý je - vďaka svojmu slabošskému veliteľovi - de facto jediným pánom a vládcom anglického tábora kdesi v líbyjskej púšti. Jeho úlohou je spraviť z tej väzenskej „sebranky“, z tých slabochov, zlodejov, ulievakov a dezertérov zas správnych chlapov, vojakov telom aj dušou. A on ich z nich spraví, aj keby ich to malo stáť život.

22:00 Cela 211 (Celda 211), Španielsko/ Francúzsko, 2009 (Dvojka)
Budúci väzenský dozorca Juan je práve na prehliadke svojho nového pracoviska, keď vo väznici vypukne vzbura a on sa ocitne v pasci - sám a bez možnosti pomoci zvonku uviazne uprostred rozvášnených väzňov. Prezradenie znamená istú smrť, jeho jedinou šancou tak ostáva predstierať, že je jedným z nich a získať dôveru vodcu vzbury. Strhujúci väzenský thriller s vynikajúcimi hereckými výkonmi bol v Španielsku ako jedna z filmových udalostí roka ocenený ôsmymi cenami Goya.

22:55 Prach času (I Skoni tou hronou), Grécko/ Taliansko/ Francúzsko/ Rusko, 2008 (Čt2)
Pan A. - americký režisér gréckeho pôvodu sa vracia do štúdií v Ríme, aby dokončil nakrúcanie filmu, ktoré z neznámeho dôvodu prerušil. Hlavnou hrdinkou je žena, ktorej príbeh je inšpirovaný osudom režisérovej matky. Až do konce svojho života miluje dvoch mužov, ktorí jej lásku opätujú. Postavy vo filme sa navzájom strácajú a znovu nachádzajú, míňajú sa v čase, priestore a v behu najdôležitejších udalostí druhej polovice 20. storočia: na Sibíri, v severnom Kazachstane, Taliansku, Nemecku a Amerike. Od smrti Stalina cez aféru Watergate a vojnu vo Vietname až po pád berlínskeho múru, začiatku novej éry aj traumatického odmietnutia snov o lepšom svete na prelome tisícročí.


1.5.
UTOROK

Povinné pozeranie
16:00 Jánošík, ČSR, 1921 (CS Film)
Iniciatíva k výrobe prvého slovenského filmu sa zrodila u vysťahovalcov v Amerike. V novembri 1920 bola americkými Slovákmi v Chicagu založená Tatra Film Corporation, za účelom nakrúcania filmov v starej vlasti. Jedným z hlavných aktérov vzniku bol Ján Závodný, majiteľ kina. Ten, aby získal peniaze na založenie spoločnosti a následné nakrúcanie filmov bol nútený kino predať. Nakrúcanie sa rozbehlo začiatkom leta 1921. Film bol  snímaný dvoma kamerami rôznych značiek, od začiatku sa totiž počítalo s dvoma verziami (na vine bol pre americké publikum nevyhnutný happy end). Slovenská verzia filmu sa nezachovala a o tej americkej sa dlhý čas nič nevedelo. Až do roku 1964, keď na Slovensko zavítala najmladšia sestra Jána Závodného, Alžbeta, ktorá prezradila, že jej brat má Jánošíka stále uloženého v garáži. Následne v roku 1970 pricestoval na Slovensko aj sám J. Závodný. V batožine priniesol svoju kópiu filmu, ktorú podaroval Slovenskému filmovému ústavu. V roku 1975 bol film zreštaurovaný Ivanom Rumanovským, ktorý ho dodatočne ozvučil hudbou Jozefa Malovca.

20:00  V zajatí rýchlosti (The World's Fastest Indian), Nový Zéland/ USA, 2005 (MGM)
Film režiséra Rogera Donaldsona (Bounty, Kokteil, Rozpútané peklo, Test) zobrazuje životný príbeh Novozélanďana, ktorý strávil 40 rokov upravovaním svojej motorky Indian z roku 1920, aby s ňou prekonal svetový rýchlostný rekord na soľných jazerách v Utahu. Film V zajatí rýchlosti je inšpirujúci príbeh mimoriadneho muža, ktorý sa nikdy nevzdal svojho sna. Po 42 rokoch úprav a zdokonaľovania svojej milovanej motorky sa Munro prakticky bez peňazí vydal na dobrodružnú cestu cez polovicu sveta, aby naplnil svoje celoživotné ambície. Nielen, že vytvoril svetový rekord, ale naviac sa stal aj legendou.

Povinné pozeranie
22:15 Rebel bez príčiny (Rebel Without a Cause), USA, 1955 (Čt2)
Podľa literárnej predlohy Dr. Roberta Lindnera vznikol kultový film o pocitoch, hľadaní a nachádzaní stratenej generácie 50. rokov. Režisér Nicholas Ray podriadil prípravu, nakrúcania aj výber hercov autentickým kontextom. Medzi jeho výrazné klady patrí bez pochyby obsadenie Jamesa Deana, ktorý v rovnakom roku už zažiaril v Kazanovom filme Na východ od raja. Smutný, zranený aj zraňujúci hrdina v modrých džínsach, sa stal symbolom dospievajúcej generácie, búracej sa proti rodičom a svetu, ktorý pre nich pripravili.

23:50 Mesto duchov (Ghost Town), USA, 2008 (Markíza)
Mrzutý zubár Bertram Pincus pri operácii nečakane zomrie a o pár minút sa zase preberie. Potom zistí, že získal schopnosť , o ktorú rozhodne nestál - vidí duchov a môže s nimi komunikovať. A čo je ešte horšie duchovia od neho stále niečo chcú. Naviac ho jeden z nich zatiahne do intríg týkajúcich sa svojej ženy Gwen. Tá sa chce totižto znovu vydať za muža, ktorého duch podozrieva z nekalých úmyslov.

TV tipy 30.4. - 6.5. 2012 TV tipy 30.4. - 6.5. 2012 TV tipy 30.4. - 6.5. 2012

2.5.
STREDA

Povinné pozeranie
20:00 Ze soboty na neděli, ČSR, 1931 (CS Film)
Dve mladé pisárky hľadajú v sobotnej návšteve nočného podniku vzrušujúce vybočenie z únavnej všednosti. Menej skúsená Mary radšej utečie z náručia postaršieho elegána a po nočnom blúdení sa zoznámi so sympatickým typografom. Milostný románik so zvýraznenými sociálnymi motívmi nakrútil režisér Gustav Machatý v elegantne kozmopolitnom štýle.  Na filme spolupracoval ako architekt Alexander Hackenschmied - neskôr medzinárodne známy dokumentarista. 

20:00 Aféra Thomasa Crowna (The Thomas Crown Afair), USA, 1968 (MGM)
Thomas Crown (Steve McQueen) má dosť peňazí na to, aby si mohol dovoliť viac než pohodlný život. Len preto, aby vyskúšal niečo nového, zinscenuje dômyselné prepadnutie banky, ktoré mu mu vynesie 2,6 milióna dolárov. Peniaze uloží na číselné konto vo Švajčiarsku. Policajný vyšetrovateľ Eddy Malone (Paul Burke) si s prípadom nevie rady, zato pôvabná Vicky Anderson (Faye Dunaway), pracujúca pre poisťovňu, ktorá musela čiastku zaplatiť, čoskoro vie, za kým ísť.

20:10 Čarodejník (The Rainmaker), USA, 1997 (Jednotka)
Rudy Baylor je advokát bez práce. Ale zároveň je jedinou nádejou staršej dvojice, ktorých poisťovňa im nechce zaplatiť za operáciu, ktorá by zachránila život ich synovi. Rudy sa ujme prípadu a spolu so svojim kolegom, s ktorým si otvorí vlastnú kanceláriu, sa pustí do boja so silnou advokátskou kanceláriou, ktorá zastupuje skorumpovanú poisťovňu. Dráma podľa bestselleru Johna Grishama v réžii Francisa Forda Coppolu.

22:00 Modelky (Models), Rakúsko, 1999 (Film Europe)
Dokumentaristicky ladená snímka popredného predstaviteľa tzv. "nového rakúskeho civilizmu" Ulricha Seidla zachytáva výrez zo života štyroch druhotriednych modeliek. Film bez štipky sentimentu odhaľuje povrchnosť a pokrytectvo sveta modelingu, ale aj spoločnosti ako takej. Podáva portrét nešťastných a zlomených žien, ktoré sa v snahe naplniť ideál dokonalého Ja a dokonalého života prepadajú stále hlbšie do osamelosti, psychických aj zdravotných problémov a do narkománie.


3.5.
ŠTVRTOK

Povinné pozeranie
20:00 Vrecká plné dynamitu (Giù la testa), Taliansko, 1971 (Cinemax)
Nenosí kolty. Nepriateľov desí účinnejším spôsobom. Juan Miranda (Rod Steiger) je chladnokrvný vrah a šéf početnej rodiny, ktorá sa živí okrádaním náhodných pocestných a prepadávaním dostavníkov. Zlomyseľná náhoda mu jedného dňa postaví do cesty muža, s akým sa ešte nikdy v živote nestretol. Western slávneho majstra žánru Sergia Leoneho.

20:00 Bronson (Bronson), Veľká Británia, 2008 (Film Europe)
V roku 1974 sa 19-ročný Michael Peterson rozhodol presláviť, a tak sa s podomácky upravenou brokovnicou a hlavou plnou snov vybral vylúpiť poštu. Bol okamžite zadržaný a odsúdený na sedem rokov väzenia. Za mrežami je už 34 rokov, z toho 30 rokov strávil na samotke. Počas tohto obdobia sa Michael Peterson „chlapec“ rozplynul a na jeho miesto nastúpil „Charles Bronson“, jeho superstar alter ego. Nahliadnite do mysle Bronsona, muža, ktorý je zdvorilý a zraniteľný a zároveň brutálny a sadistický a nájdete tam ostrú obžalobu kultúry celebrít.

22:40 Štyria bratia  (Four Brothers), USA, 2005 (Nova)
Bobby (Mark Wahlberg), Angel (Tyrese Gibson), Jeremiah (André Benjamin) a Jack (Garrett Hedlund) Mercerovci sa po rokoch stretávajú pri pohrebe ich nevlastnej matky (Fionnula Flanagan), ktorá sa stala obeťou lúpežného prepadnutia. Nevychádzajú spolu najlepšie, ale spája ich práve láska k jedinej osobe, ktorá sa kedy o nich starala. Väčšina z bratov (až na Jeremiaha) to moc ďaleko v živote nedotiahla, a tak im divokosť a zločin ostali v žilách. Samozrejme, že nemôžu vraždu osoby im najbližšej nechať len tak a po krátkom snorení narazia na dôkazy o tom, že vražda ich matky nebola vôbec náhodná. A tak je načase vykopať zbrane, oprášiť staré obyčaje a prevrátiť Detroit hore nohami pri hľadaní zodpovedného ... a ukázať mu pravý význam slova pomsta.

23:15 Diablova chrbtica (El Espinazo del Diablo), Mexico/ Španielsko, 2001 (Čt1)
Píše sa rok 1939, v Španielsku sa pomaly končí krvavá epocha občianskej vojny. Desaťročného Carlosa, syna padlého republikánskeho hrdinu, jeho poručník odovzdá na výchovu do sirotinca Santa Lucia. V novom prostredí sa cíti nielen osamelo, ale čoskoro aj zistí, že musí čeliť nečakaným nástrahám a bojovať o holý život. Okrem skazeného personálu a nepriateľského Jaimeho, najstaršieho z chovancov ústavu, sa totiž stretáva aj s detským duchom s nejasnými úmyslami. Čoskoro začne mať Carlos podozrenie, že duchom je Santi, bývalý obyvateľ sirotinca, ktorý v minulosti zmizol za záhadných okolností. Popri tom všetkom sa na dvore stále týči nevybuchnutá bomba.

TV tipy 30.4. - 6.5. 2012 TV tipy 30.4. - 6.5. 2012 TV tipy 30.4. - 6.5. 2012


4.5.
PIATOK

20:00 Harold a Maude (Harold and Maude), USA, 1971 (Cinemax)
Harold je dvadsaťročný mladík posadnutý myšlienkami na smrť. Maude je sedemdesiatdeväťročná starenka posadnutá chuťou do života. Títo dvaja outsideri nemajú na prvý pohľad nič spoločné, no napriek tomu môžu práve oni dvaja tvoriť ideálny pár. Dnes už kultový film režiséra Hala Ashbyho vyvolal v čase svojho vzniku vlnu odporu tak zo strany konzervatívnej kritiky, ako aj mladých rebelov. Originálny humor a láskavé posolstvo tohto príbehu o láske a smrti našlo odozvu až oveľa neskôr a dnes patrí k najobľúbenejším filmom Nového Hollywoodu. Atmosféru filmu dokresľujú piesne Cata Stevensa.

20:55 Serpico (Serpico), USA/ Taliansko, 1973 (Čt2)
Kriminálna dráma Serpico vznikla podľa knižky newyorského novinára Petera Maasa, ktorý v nej vylíčil skutočné osudy policajta Franka Serpica, ktorý bol dlhoročným členom newyorského policajného zboru a v roku 1971 svedčil v rozsiahlom prípade korupcie proti svojim kolegom. Režisér Sidney Lumet začínal v 50. rokoch v televízii a patrí k popredným hollywoodskym tvorcom druhej polovice 20. storočia. V dobe tzv. Nového Hollywoodu na počiatku 70. rokov režíroval dva kriminálne príbehy na motívy skutočných udalostí, Serpico (1973) a Dog Day Afternoon (1975), ktorých ďalším spoločným menovateľom bol hlavný predstaviteľ Al Pacino. Policajný dôstojník Serpico, ktorý neváha ani na okamžik a postaví sa vlastným kolegom, aj keď veľmi dobre vie, že bude terčom ich pomsty, patrí k najlepším Pacinovým hereckým kreáciám.

22:00 Pianista (The Pianist), Francúzsko/ Poľsko/ Nemecko/ Veľká Británia, 2002 (Film Europe)
Pianista je filmová adaptácia knihy klaviristu a skladateľa Wladyslawa Szpilmana, ktorá získala troch Oscarov, Zlatú palmu v Cannes 2002 a mnoho ďalších významných ocenení. Szpilmana - dodnes považovaného za jedného z popredných poľských klaviristov - po okupácii Poľska Nemcami, stihol rovnaký osud ako ďalších takmer štyristotisíc Židov z Varšavy a jej okolia. On i jeho rodina sa ocitli v gete. Prežiť mu pomáhala len hudba... Troch Oscarov si podelili - Adrien Brody za najlepší mužský herecký výkon, Roman Polanski za réžiu a Ronald Harwood za scenár.

22:40 Otvor oči (Abre los ojos), Španielsko/ Francúzsko/ Taliansko, 1997 (Jednotka)
Známy frajer a sukničkár César sa na jednom večierku zoznámi s dievčaťom Sofiou a zamiluje sa do nej. Césarova žiarlivá priateľka Nuria sa rozhodne, že sa mu pomstí a narazí s autom naschvál do steny. César nehode prežije, lenže s tragickými následkami: má znetvorenú tvár. Lekári mu oznámia, že nepomôže ani chirurgický zákrok.. César však stále miluje Sofiu a napokon sa všetko zmení: lekári nájdu nový spôsob, ako mu vrátiť jeho podobu.

5.5.
SOBOTA

20:O0 Koralína a svet za tajnými dverami (Coraline), USA, 2009 (Cinemax)
Coraline Jones je 11 ročné dievča. Je divoká, zvedavá, a je dobrodružný typ. Spolu s rodičmi sa práve presťahovali do nového mesta. Chýbajú jej priatelia a rodičia sa viac venujú práci, ako jej a tak Coraline skúša nájsť nejaké vzrušenie v novom prostredí. Po preskúmaní celého okolia nachádza tajné dvere priamo vo svojej izbe. Cez hrôzostrašný a úzky priechod objavuje alternatívnu verziu vlastného života a existencie. Na povrchu je táto paralelná realita podobná jej skutočnému životu... ale omnoho lepšiemu. Dospelí sú milší a majú na ňu čas. Už si začína myslieť, že tento druhý svet by mohlo byť to pravé miesto, kam patrí. Ale opak je pravdou a Corlaine musí vynaložiť veľkú silu a statočnosť, aby sa dostala späť domov, do skutočného sveta.

21:00 Ponorka U–571 (U-571) USA/Francúzsko, 2000 (Čt1)
Rok 1942. Vojna v chladnom severnom Atlantiku beží na plné obrátky. Nemecké ponorky ničia jedno spojenecké plavidlo za druhým a nikto ich nemôže zastaviť. Na ich palube sa totiž nachádza tajný šifrovací stroj Enigma (ktorý mal neuveriteľných 150 miliárd kombinácii písmen). Ale ani oni to nemajú ľahké. Nemecká ponorka U-571 na palube ktorej sa nachádza Enigma, sa musí kvôli veľkému poškodeniu vynoriť a čakať na pomoc. Táto informácia sa dostane aj k Američanom, a ich reakcia je jasná. Dostať sa k ponorke pred záchranou flotilou z Nemecka a ukoristiť šifrovací zázrak Enigmu. Na odvážnu plavbu vypláva posádka ponorky USS-33 s rozvážnym kapitánom Dahlgrenom (Bill Paxton). Kľudná morská hladina v prístave s odrazom gýčovito zapadajúceho slnka je len symbolom známeho ticha pred búrkou.

23:20 Signum Laudis, ČSSR, 1980 (Kino CS)
V psychologickej dráme z prvej svetovej vojny je ústrednou postavou bývalý priekupník koní kaprál Hoferik, ktorý prevezme velenie po padlých dôstojníkoch na ruskom fronte. Na statok, kde sú vojaci ubytovaní, prichádza generál Berger, ktorý mu odovzdá vyznamenanie. Signum laudis. Situácia sa však vyhrotí v momente, keď statok obkľúčia nemeckí vojaci. Hoci generál na Hoferikovu radu vyšle proti nim pluk vojakov, štáb sa rozhodne vzdať sa. Ale najskôr sa musia zbaviť fanatického Hoferika, a preto sa rozhodnú postaviť ho pred vojenský súd.

23:25 Čas, ktorý zostáva (Le Temps qui reste), Francúzsko, 2005 (Čt2)
Francois Ozon, tvorca filmov ako 8 žien, Bazén alebo 5x2 nás neprestáva fascinovať. Po filme o rozpadajúcom sa manželstve, ktoré bolo divákovi ponúknuté v spätnom slede udalostí (5x2) nám tentoraz predstavuje svoje zatiaľ životné majstrovské dielo. Čas, ktorý zostáva je príbeh mladého atraktívneho módneho fotografa Romaina, ktorý si na prvý pohľad vychutnáva život plnými dúškami a ktorého kariéra stúpa strmo nahor. Potom príde deň, kedy pri práci v ateliéri stratí vedomie. Diagnóza znie – rakovina v poslednom štádiu. Uvedomujúc si svoj skorý koniec musí Romain začať prehodnocovať svoj život.

02:10 Zástavy našich otcov (Flags of Our Fathers), USA, 2006 (Markíza)
Február 1945. Víťazstvo v Európe je na dosah, ale boje v Tichomorí neustále pokračujú. Jedna z najzásadnejších a najkrvavejších bitiek celého konfliktu bola o ostrov Iwo Jima. Dobývanie vyvrcholilo scénou, ktorú dodnes zachytáva jedna z najikonickejších fotografií dejín – päť vojakov námornej pechoty a námorný poddôstojník vztyčujú americkú vlajku na vyhasnutej sopke Suribači. Fotografia zachytávajúca tento okamih sa stala symbolom víťazstva národa a táto šestica vojakov je dnes považovaná za pravých hrdinov. Niektorí z nich zakrátko položili svoje životy, bez toho, aby tušili, že ich tých niekoľko sekúnd urobilo nesmrteľnými. Tí, ktorí prežili sa za hrdinov nepovažovali. Ich cieľom bolo stáť v jednej rade s ostatnými vojakmi, ktorým sa fanfár či slávy nedostalo.
 

TV tipy 30.4. - 6.5. 2012 TV tipy 30.4. - 6.5. 2012 TV tipy 30.4. - 6.5. 2012


6.5.
NEDEĽA

20:O0 Morgiana, ČSSR, 1972 (Kino CS)
Romantický film o veľkej láske a nenávisti Morgiana nakrútil režisér Juraj Herz v roku 1972, rok po mimoriadne úspešnom filme Petrolejové lampy. Film bol nakrútený podľa novely Jessie a Morgiana ruského spisovateľa Alexandra Grina, majstra romanticko-exotických príbehov obdarených fantáziou, napätím a poéziou.

21:25 Čierna kniha (Zwartboek), Holandsko/ Nemecko/ Belgicko/ VB, 2006 (Doma)
Režiséra Paula Verhoevena netreba slovenským divákom nijako zdĺhavo predstavovať. Jeho filmy podchvíľou zaradí do programu niektorá z našich televíznych staníc, Základný inštinkt či Hviezdna pechota sa stali takpovediac evergreenmi. Jeho filmy sa vyznačujú precíznou réžiou bez ohľadu na žáner a nie inak je to aj v prípade Čiernej knihy, ktorou sa po hollywoodskych „záletoch“ vrátil do Európy, presnejšie do rodného Holandska. „Stratený syn“ sa vracia s patričnou pompou a vo veľkom štýle. Rachel Stein (Carice van Houten) si počas druhej svetovej vojny užila svoje. Speváčka židovského pôvodu vzáujme záchrany (nielen) vlastného života prijala novú identitu Ellis de Vries a ako členka odboja sa dostala do blízkosti nacistického pohlavára Ludwiga Müntzeho (Sebastian Koch). Dalo by sa očakávať, že rozdelenie na dobrých (odbojári) a zlých (okupanti) je vyznačené celkom jasne a niet tu miesta na relativizovanie. To by sme však museli byť vo filme iného režiséra, než je Verhoeven. Tomu je takéto delenie totižto výsostne ukradnuté. 

21:45 Dobrú noc a veľa šťastia (Good Night and Good Luck), USA, 2005 (MGM)
Rok 1953. Televízia je ešte stále v plienkach. Rozhlasový novinár Edward R. Murrow vysiela populárnu dokumentárnu spravodajskú show „See It Now" na stanici CBS. Okrem toho moderuje aj talk show „Person to Person" a ako „tvár televízie" je spokojným reportérom. Lenže mocnou figúrou tej doby je senátor Joseph McCarthy z Wisconsinu, šéf vyšetrovacej komisie zameranej na protiamerickú činnosť. A práve Murrow sa stane tŕňom v oku vplyvného politika.

Povinné pozeranie
21:50 Na východ od raja (East of Eden), USA, 1955 (Čt2)
Americký film je adaptáciou románu Johna Steinbecka. Rozpráva o živote kalifornského farmára Adama Traska a jeho dvoch synov. V modernom spracovaní biblického príbehu Kaina a Ábela sa odhaľuje princíp dobra a zla, pravých citov a pokrytectva. Puritánsky Aron vychováva svojich synov v duchu Písma. Matku chlapci nikdy nepoznali a otec vždy tvrdil, že zomrela.


HIT TÝŽDŇA

4.5.
PIATOK

20:55 Serpico (Serpico), USA/ Taliansko, 1973 (Čt2)
Kriminálna dráma Serpico vznikla podľa knižky newyorského novinára Petera Maasa, ktorý v nej vylíčil skutočné osudy policajta Franka Serpica, ktorý bol dlhoročným členom newyorského policajného zboru a v roku 1971 svedčil v rozsiahlom prípade korupcie proti svojim kolegom. Režisér Sidney Lumet začínal v 50. rokoch v televízii a patrí k popredným hollywoodskym tvorcom druhej polovice 20. storočia. V dobe tzv. Nového Hollywoodu na počiatku 70. rokov režíroval dva kriminálne príbehy na motívy skutočných udalostí, Serpico (1973) a Dog Day Afternoon (1975), ktorých ďalším spoločným menovateľom bol hlavný predstaviteľ Al Pacino. Policajný dôstojník Serpico, ktorý neváha ani na okamžik a postaví sa vlastným kolegom, aj keď veľmi dobre vie, že bude terčom ich pomsty, patrí k najlepším Pacinovým hereckým kreáciám.


autor Tomáš Daneček 30.4.2012
Meno:
ODOSLAŤ
:)
0 z 10
0 z 10
FILMOVÉ PREMIÉRY
16.1 |
hodnotenie 5/10
16.1 |
hodnotenie 8/10
16.1 |
hodnotenie 4/10
23.1 |
hodnotenie 7/10
23.1 |
hodnotenie 8/10
23.1 |
hodnotenie 7/10
23.1 |
hodnotenie 8/10
23.1 |
30.1 |
30.1 |
30.1 |
13.2 |
NAJČÍTANEJŠIE
|CATS
23
hodnotenie 2/10
|ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
4
hodnotenie 6/10
|STAR WARS: VZOSTUP SKYWALKERA
9
hodnotenie 7/10
|ZAKLÍNAČ
13
hodnotenie 8/10
|THE IRISHMAN
3
hodnotenie 9/10
|PRÍLIŠ OSOBNÁ ZNÁMOSŤ
0
hodnotenie 4/10
|MARRIAGE STORY
0
hodnotenie 9/10
|VODA ČO MA DRŽÍ NAD VODOU
3
hodnotenie 2/10
FILMOVÉ NOVINKY
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 70712
02 |
návšt. 14165
03 |
návšt. 5851
04 |
návšt. 4930
05 |
návšt. 4110
06 |
návšt. 4039
07 |
návšt. 3877
08 |
návšt. 3320
09 |
návšt. 1939
10 |
návšt. 1326
REBRÍČEK US
01 |
$36,5 mil.
02 |
$15,1 mil.
03 |
$14,0 mil.
04 |
$10,0 mil.
05 |
$10,0 mil.
06 |
$7,7 mil.
07 |
$7,0 mil.
08 |
$5,8 mil.
09 |
$5,7 mil.
10 |
$5,1 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk