TV TIPY 29.10. - 4.11. 2007

TV TIPY 29.10. - 4.11. 2007

Článok29.10.
PONDELOK

00:10 Měsíční tónina, Československo, 1981 (Čt1)
Na konci 30. rokov 19. storočia bola Klára Wiecková slávnou a uznávanou umelkyňou, obdivovanou nie len obecenstvom, ale aj tak významnými osobnosťami, ako boli Goethe, Chopin a Mendelssohn. Táto nadaná, ale neústupná žena sa zamilovala do žiaka svojho otca, vtedy neznámeho Roberta Schumanna. Otcove hrozby spôsobili len to, že odišla z domu, aby mohla Schumannovi pomáhať v komponovaní a v preniknutí na verejnosť. Ona jediná bezvýhradne verila v jeho génia. Na koncertoch hrala jeho skladby a nakoniec sa vzdala kariéry, pretože Schumann trpel jej neprítomnosťou a nemohol komponovať. Zostala verne po boku muža, ktorého hudbu a význam pochopil svet naplno, až po jeho tragickej smrti...

00:30 Tokyo Eyes (Tokyo Eyes), Jap/Franc, 1998 (Čt2)
Film s japonskými hercami, nakrútený francúzskym režisérom za spolupráce tvorcov oboch zemí, je zvláštny nie len témou o originálnej osamelej vzbure mladého hrdinu proti každodennému násiliu, ale aj spôsobom pohľadu. Japonskí herci a prostredie sú prezentované očami Európana a to doslova, pretože aj kameraman snímky je Francúz. Zaujímavá je taktiež účasť Takeshiho Kitana v malej epizódnej úlohe pešiaka jakuzy.

02:00  Lepší zajtrajšok 3 (A Better Tomorrow III), Hongkong, 1989 (JOJ)
V roku 1974 sa vietnamská vojna pomaly chýli ku koncu a Chow Yun-Fat ako Mark odchádza z Hongkongu do Vietnamu, aby pomohol svojmu bratrancovi Cheungovi a jeho otcovi dostať sa zo saigonského väzenia. Pomoc mu ponúkne tvrdá a neľútostná gangsterská vodkyňa Chow Ying Kit. Mark s bratrancom sa však do nej zaľúbia a vznikne nebezpečný ľúbostný trojuholník. Jej milenec Ho situáciu rýchlo zhodnotí, oboch bratancov dá deportovať a zabije ich strýka. Mladí muži Cheung a Mark sa vrátia do Vietnamu, aby sa pomstili jeho vrahovi. Podarí sa im zúčtovať s gangsterskou vodkyňou a jej milencom?


30.10.
UTOROK

22:00 Psie dni (Hundstage), Rakúsko, 2001 (Dvojka)
Tragický obraz každodennosti na viedenskom predmestí z dielne rakúskeho dokumentaristu a režiséra Ulricha Seidla. Snímka zachytáva niekoľko epizód zo susedského života počas jedného horúceho letného dňa. Teplota stále stúpa a rovnako stúpa aj hladina vzájomnej a anonymnej neznášanlivosti, paranoje a nenávisti. Film ukazuje rôzne formy porúch komunikácie a porozumenia medzi ľuďmi.

23:40 Podfu(c)k (Snatch), VB / USA, 2000 (Joj)
Ukradnúť obrovský briliant v Antverpách je jedna vec, dostať ho cez Londýn do New Yorku druhá. Chlapík, ktorý má transport diamantu na starosti, totiž holduje hazardu, v ilegálnom boxerskom ringu sa schyľuje k dopredu zaplatenému zápasu a na ukradnutý osemdesiatštyri  karátový diamant má zálusk ďalší zlodej - chladnokrvný zabijak Boris.

TV Tipy 29.10. - 4.11. 2007 TV Tipy 29.10. - 4.11. 2007

31.10.
STREDA

21:30 Besi (Les Possédés), Francúzsko, 1988 (Čt2)
Najslávnejší román F. M. Dostojevského „Besi“ bol vydaný knižne v roku 1873 a vzbudil pohoršenie v kruhoch radikálnych demokratov pre kritický pohľad na revolučný radikalizmus mládeže usvedčujúci ju z morálnej pochybenosti, nezodpovednosti a provincionalizmu. Po divadelnej inscenácii Besov v krakovskom divadle previedol Andrzej Wajda časť Dostojevského románu na filmové plátno. Scenár písal Wajda s Jean-Claud Carrierom, Agniezskou Hollandovou a Edwinom Žebrowkím. Vo filme sa vedľa známeho poľského herca Jerzyho Radziwilowicza objavujú významní francúzski herci ako Lambert Wilson, Isabelle Huppert, Bernard Blier a Omar Sharif.

23:05 Šialený Max (Mad Max), Austrália, 1979 (Jednotka)
Kultový akčný film s Melom Gibsonom v hlavnej úlohe nás zavedie do apokalyptickej blízkej budúcnosti. Policajt Max a jeho parťák Jim už dlho poľujú na nebezpečného zločinca s prezývkou Nočný jazdec, ktorého Max zastrelí. Za mreže sa im podarí dostať aj psychopatického zabijaka Johnnyho, kľúčovú osobnosť motorkárskeho gangu bossa Toecuttera. Keď však nedôsledné súdy púšťajú Johnnyho na slobodu, ten je odhodlaný pomstiť sa za každú cenu. Prvou obeťou je Jim. Max tak nemá veľa možností na výber. Jedinou šancou je vziať svoju ženu, syna a spoločne vyrážajú na cesty naprieč Austráliou. Cestou však stretáva starých známych.

00:05 2046 (2046), Hong Kong/Čína/Fran/ Nem, 2004 (Čt2)
Film sa sčasti vyznačuje typickým Kar-waiovým štýlom – dôrazom na farebnú symboliku a presnosť kompozícií výtvarnej zložky, melancholickú atmosféru, charakteristický sentiment a úchvatne eklektickú prácou s hudbou. A aj keď je tu mnoho podobností a súvislostí s predchádzajúcim filmom Stvorení pre lásku, 2046 rozhodne nie je jeho pokračovaním. Príbeh sa zaoberá spomienkami na stratené lásky a možnosťami pohybu v čase. (Prečítajte si viac)


01.11.
ŠTVRTOK

06:24 Medená veža, Československo, 1970 (Joj)
Osudová tatranská dráma prilákala do kín začiatkom 70. rokov takmer pol milióna návštevníkov a dodnes nestratila na diváckej atraktívnosti. Film je nostalgickým príbehom troch priateľov - Pirina, Valéra a Starca - ktorí žijú slobodne a šťastne v horskej chate v milovanej Stratenej doline vo Vysokých Tatrách. Po príchode krásnej turistky Sašky, ktorá sa stane príčinou i obeťou mužskej žiarlivosti, je dovtedy neohrozené priateľstvo vystavené ťažkým skúškam.

09:50 Chyť ma, ak to dokážeš (Catch Me If You Can), USA, 2002 (Joj)
Píše sa rok 1963. Franklin William Abagnale jr. vyrastá v navonok šťastnej rodine. Jeho otec, vojnový veterán a majiteľ malého obchodíku, však žije v ustavičnom strese, aby uspokojil nároky svojej manželky Pauly, starnúcej dedinskej krásky, ktorú si po vojne priviedol z Francúzska. Frank starší je ale vynaliezavý človek, a tak si žijú v relatívnom prepychu, až kým Frankova "vynaliezavosť" nezačne vadiť daňovému úradu. S rodinkou to potom ide dolu vodou a keď sa 16-ročného Franka mladšieho spýtajú, u koho by chcel bývať po rozvode, situáciu nezvládne a uteká z domu len so šekovou knižkou a zdedeným talentom na presviedčanie ľudí. (Prečítajte si viac)

20:05 Ticho, Slovensko, 2005 (Jednotka)
Televízny debut scenáristky a režisérky Zuzany Liovej je príbehom obyčajnej rodiny, skutočných ľudí, ktorí sa vďaka neočakávaným udalostiam nanovo učia prijímať a dávať lásku. Marta a Jozef majú štyri deti. Jozef dochádza za prácou do Česka. Marta pracuje v pekárňach, všetku svoju energiu venuje deťom. Príbeh sa začína v okamihu, keď Marta Jozefovi oznámi, že čakajú piate dieťa. Udalosti, ktoré nasledujú, sú zložitou, no súčasne nevyhnutnou skúškou všetkých členov rodiny.

21:25 Obrad (Cérémonie), Francúzsko/Nemecko, 1995 (Dvojka)
Do vidieckeho sídla bohatej a kultivovanej rodiny Leliévrovcov prichádza nová domáca Sophie. Sophie je síce trochu čudácka a až príliš tichá, povinnosti si však plní dokonale. Jej mĺkvosť a pasivita sú trochu podozrivé, ale rodina je zároveň rada, že bez reptania spĺňa všetky príkazy a nevadí jej život na samote. Sophie totiž stráži svoje temné tajomstvo. Režisér Claude Chabrol začínal svoju filmársku kariéru s Novou vlnou a stal sa majstrom rafinovaných thrillerov a subtílnych psychologických príbehov, ktoré nezaprú obdiv k majstrovi napätia Alfredovi Hitchcockovi.

21:40 Ruská archa (Ruskij Kovčeg), Rusko/Nemecko, 2002 (Čt2)
Neznámy francúzsky aristokrat z 19. storočia sa prechádza po majestátnych chodbách Ermitáže a stáva sa našim sprievodcom po slávnej histórii veľkého Ruska. Stretáva rôzne postavy ruských a európskych dejín, zoznamuje nás s ich osudmi a predstavuje mnohé majstrovské diela svetového umenia . Spolu s ním sa môžeme kochať krásnymi obrazmi, farbami a hudbou. Po chodbách slávnej galérie pláva archa , pomocou ktorej sa dostaneme až k tajomstvám ruskej duše. (Prečítajte si viac)

TV Tipy 29.10. - 4.11. 2007 TV Tipy 29.10. - 4.11. 2007

02.11.
PIATOK

06:24 Orlie pierko, Československo, 1971 (Joj)
Starec a Valér sa po dvoch rokoch väzenia za pašeráctvo vracajú do Stratenej doliny. Otvoria opäť horskú chatu a pokúšajú sa viesť bezúhonný život. Navyknutí na ľahký zárobok a dobrodružstvo sa však postupne dostávajú do starých koľají. Orlie pierko voľne nadväzuje na úspešnú Medenú vežu. Divácky rovnako atraktívne pokračovanie je však postavené skôr na akcii a humornejšie ladených konfrontáciách medzi jednotlivými postavami, či už pašerákmi a financmi, alebo Valérom a mladou Tonkou. Pokračovanie tatranskej dobrodružnej romance, podobne ako iné Hollého filmy, je postavené predovšetkým na silnom príbehu podporenom výraznými charakterovými postavami.

22:10 Pulp Fiction: Historky z podsvetia (Pulp Fiction), USA, 1994 (Markíza)
Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného komixového násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino odniesol Oscara za najlepší scenár. (Prečítajte si viac)

22:15 Varšava (Warszawa), Poľsko, 2003 (Dvojka)
Poviedkový film rozpráva o osudoch piatich ľudí, ktorí v jeden chladný zimný deň prichádzajú do poľskej metropoly. Každý v sebe nosí nádej, že tu zmení svoj život. Varšava, mesto s tragickou minulosťou a neistou budúcnosťou, im na počkanie neplní sny, ale každého núti čeliť vlastnému ja. Klara a Pawel sú mladí a vo Varšave hľadajú prácu. Andrzej a Wiktoria už prežili zopár životných sklamaní, ale chcú uveriť, že spolu ich môže stretnúť šťastie. Otec do Varšavy prichádza hľadať dcéru, ktorá pred troma mesiacmi bez slova zmizla z domu. Týchto päť ľudí sa jedného večera stretne na križovatke osudu vďaka autonehode.


03.11.
SOBOTA

09:20 Hiroshi, Česko, 2004 (Čt1)
Animovaný film klasika českého animovaného filmu, režiséra Břetislava Pojara, vznikol ako zákazka pre japonskú spoločnosť ARMZ. Literárnou predlohou bola poviedka spisovateľa Yeto Sato. Pojar ju adaptoval pre malých divákov s ohľadom na obecnú zrozumiteľnosť nie len v Japonsku, ale aj v iných krajinách. Je to rozprávanie o priateľstve mestského chlapca Hiroshiho s maliarom, žijúcim uprostred divokej prírody. Zdanlivo bezstarostná harmónia rastlín, stromov, zvere, vtákov a ľudí je iba jednou stránkou prírodných zákonov. Hiroshi prežije zvláštne rozčarovanie, ktoré mu nakoniec umožní pochopiť zložitosť a krásu sveta.
 
09:55 Bozk smrti (Kiss of Death),  USA, 1947 (Čt2)
Zatiaľ čo sa ľudia chystajú na Štedrý deň a niektorí sa ešte pokúšajú na poslednú chvíľu dokúpiť chýbajúce darčeky, podvodník a notorický zlodej Nick Bianco prepadne s tromi kumpánmi známe newyorské klenotníctvo. Ich vlúpanie sa neobíde bez násilia a zbytočne usmrtenej obete. Biancovi sa podarí uniknúť z miesta činu, ale musí nakoniec kvôli zrade stráviť tri roky za mrežami. Svoju manželku a deti necháva doma bez finančných prostriedkov. Po čase však dostáva Bianco nečakanú životnú šancu.

14:55 Legenda o slávnom návrate (The Legend of ...), USA, 2000 (Jednotka)
Rannulph Junuha sa vedel narodiť v správny čas na správnom mieste. Savannah je mesto golfu a práve on predstavuje najväčšiu golfovú nádej, aká sa tu kedy narodila. Tohto muža by chcela nejedna žena, lenže to by nesmel byť čas, kedy sa muži stávajú mimoriadne ohrození. Je totiž vojna a tá neobišla ani Rannulpha, ktorý sa z vojny vracia ako iný človek. Jeho predvojnová partnerka Adele však stojí pred výzvou znovu oživiť krachujúci golfový areál, ktorý zdedila. Dvaja veľkí hráči sú už istí. Zostáva iba prebudiť domácu hviezdu k životu. Rannulphovi dnes už nikto neverí, že by mohol niečo dokázať.

22:30 Ľudia dažďa (The Rain People), USA, 1969 (Dvojka)
Raný film amerického režiséra Francisa Forda Coppolu vznikol v rovnakom roku ako kultové road movie Easy Rider. Obe snímky sa stali manifestom mladej generácie režisérov Nového Hollywoodu, ktorí ukázali odvrátenú stranu amerického mýtu a obnažili vnútornú nespokojnosť hľadačov na ceste životom.

TV Tipy 29.10. - 4.11. 2007 TV Tipy 29.10. - 4.11. 2007

04.11.
NEDEĽA

16:20 Dovolená s Andělem, ČR, 1952 (Prima)
Postrach všetkých čiernych pasažierov MHD Jaroslav Marvan sa ide prvý krát v živote odborársky zotavovať. To sa majú rekreanti na čo tešiť... Klasická česká komédia z pred pol storočia, ktorú stojí zato vidieť.

16:40 Zlomená kopija (Broken Lance), USA, 1954 (ČT2)
Ranč s veľkými stádami a obrovskými pozemkami sa náhle stal ich prekliatím. Spencer Tracy v hlavnej úlohe amerického westernu, oceneného Oscarom a Zlatým Glóbusom.

22:30 Nepriateľ štátu (Enemy of the State), USA, 1998 (Joj)
Stačí krátke stretnutie s bývalým spolužiakom a z úspešného washingtonského právnika Roberta Deana  sa stáva nepriateľ štátu číslo jedna. Rozsudok nad ním vyniesol vysoký úradník všemocnej N.S.A. Reynolds, ktorý nechal v “záujme demokracie“ zavraždiť kongresmana. Mierumilovný Dean nechápe, prečo je z neho naraz štvanec s hŕbou skvelo vycvičených agentov v pätách. K jeho dolapeniu je zmobilizovaná  najmodernejšia technika vrátane špionážnych satelitov. Nečakanú pomoc v poslednej chvíli získa od bývalého agenta Brilla, ktorý sa s N.S.A. nerozišiel v dobrom.

00:20 Krvavá voľba (Rules of Engagement), USA, 2000 (Prima)
Príslušník jednotky zvláštneho nasadenia, veterán z Vietnamu, Terry Childers je obvinený, že nechal strieľať do davu demonštrantov pred americkou ambasádou v Jemene. USA hrozí politický konflikt nielen s Jemenom, ale aj s ostatnými arabskými krajinami.

01:15 Texaský masaker motorovou pílou (The Texas ...), USA, 2003 (JOJ)
Dej filmu vychádza zo skutočnej udalosti, ktorá sa odohrala 20. augusta 1973. Skupina mladých ľudí v Texase vtedy vzala do svojej dodávky stopárku v dosť zúboženom stave, ktorá si krátko nato prestrelila hlavu. Pátranie privedie políciu k masovému vrahovi, ktorý získal prezývku „Kožená tvár” podľa masky, vyrobenej z kože svojich obetí. Tento film je remakom úspešného rovnomenného filmu z roku 1974.


HIT TÝŽDŇA
30.10.
UTOROK

22:00 Psie dni (Hundstage), Rakúsko, 2001 (Dvojka)
Tragický obraz každodennosti na viedenskom predmestí z dielne rakúskeho dokumentaristu a režiséra Ulricha Seidla. Snímka zachytáva niekoľko epizód zo susedského života počas jedného horúceho letného dňa. Teplota stále stúpa a rovnako stúpa aj hladina vzájomnej a anonymnej neznášanlivosti, paranoje a nenávisti. Film ukazuje rôzne formy porúch komunikácie a porozumenia medzi ľuďmi: manželom s malým dieťaťom sa rozpadá vzťah, obchodníka s domovými alarmami prenasleduje banda vandalov, mentálne postihnutá stopárka obťažuje vodičov, osamelý vdovec hľadá trochu erotického rozptýlenia u svojej gazdinej... Tento bezútešný portrét meštiackeho životného štýlu a plytkých ideálov finančne zabezpečenej strednej vrstvy získal na MFF Benátky Veľkú cenu poroty, na MFF Bratislava Zvláštnu cenu poroty a Cenu FIPRESCI. Slovenské publikum bude mať na 9. ročníku MFF Bratislava (30.11. – 7.12. 2007) ojedinelú možnosť vidieť kompletnú tvorbu tohto rakúskeho režiséra, ktorý osobne uvedie svojich 15 filmov, vrátane toho najnovšieho - Import/Export.


sHIT  TÝŽDŇA
03.11.
SOBOTA

16:00 Vraždiace včely (Killer Bees!), Kanada, 2002 (Markíza)
Do ospalého farmárskeho mesta každý rok prichádzajú chovatelia včiel so svojimi úľmi, aby na nekonečných poliach zaistili úrodu. Tentoraz je ale kľud narušený strašnými správami. Šerif Lyndon Harris a miestna včelárska expertka Riley Muir zistia, že medzi včelami je roj zabijakov, ktorý zaútočí na všetko, čo sa hýbe. Naraz obloha sčernie a množstvo neľútostných včiel si začne hľadať nové útočisko. :)


autor Tomáš Daneček 29.10.2007
Meno:
ODOSLAŤ
:)
0 z 10
0 z 10
FILMOVÉ PREMIÉRY
16.1 |
hodnotenie 5/10
16.1 |
hodnotenie 8/10
16.1 |
hodnotenie 4/10
23.1 |
hodnotenie 7/10
23.1 |
hodnotenie 8/10
23.1 |
30.1 |
30.1 |
30.1 |
13.2 |
NAJČÍTANEJŠIE
|CATS
20
hodnotenie 2/10
|ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
4
hodnotenie 6/10
|STAR WARS: VZOSTUP SKYWALKERA
9
hodnotenie 7/10
|ZAKLÍNAČ
13
hodnotenie 8/10
|THE IRISHMAN
3
hodnotenie 9/10
|MARRIAGE STORY
0
hodnotenie 9/10
|VODA ČO MA DRŽÍ NAD VODOU
3
hodnotenie 2/10
|PRÍLIŠ OSOBNÁ ZNÁMOSŤ
0
hodnotenie 4/10
FILMOVÉ NOVINKY
REBRÍČEK SK
01 |
návšt. 70712
02 |
návšt. 14165
03 |
návšt. 5851
04 |
návšt. 4930
05 |
návšt. 4110
06 |
návšt. 4039
07 |
návšt. 3877
08 |
návšt. 3320
09 |
návšt. 1939
10 |
návšt. 1326
REBRÍČEK US
01 |
$36,5 mil.
02 |
$15,1 mil.
03 |
$14,0 mil.
04 |
$10,0 mil.
05 |
$10,0 mil.
06 |
$7,7 mil.
07 |
$7,0 mil.
08 |
$5,8 mil.
09 |
$5,7 mil.
10 |
$5,1 mil.
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-4197. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk