Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Kino recenzia > Charlieho anjeli: Na plný plyn!
Captain Underpants: The First Epic Movie
Hurvínek a kouzelné muzeum
Špina
The Belko Experiment

CHARLIEHO ANJELI: NA PLNÝ PLYN!

Kedysi to boli tri neobyčajné ženy: Natalie, Dylan a Alex. Teraz pracujú pre Charlieho a sú pripravené zaujať Charlies Ass Kicking Position. Letný náter ako má byť...
Kedysi to boli tri neobyčajné ženy: Natalie, Dylan a Alex. Teraz pracujú pre Charlieho a sú pripravené zaujať Charlies Ass Kicking Position. Letný náter ako má byť...

Kedysi to boli tri neobyčajné ženy: Natalie, Dylan a Alex. Teraz pracujú pre Charlieho a sú pripravené zaujať Charlies Ass Kicking Position. Letný náter ako má byť.

Charlieho anjelici vstupujú do kina s jediným cieľom: V letnej horúčave na plný plyn zabaviť diváka a popri tom (alebo lepšie - hlavne preto) aj zarobiť nejaké tie peniažky. Režisér McG stavil na osvedčené postupy a cez kopírovací papier sa podpísal pod pokračovanie, ktoré obsahuje viac akcie, bojových scén a dokonca aj nejaký ten príbeh. A to nie len jeden.

Novým príkazom od Charlieho je vypátrať dva prstene, ktoré v sebe skrývajú zoznam osôb, ktorí svedčili v dôležitých prípadoch FBI a sú zaradení do programu na ochranu svedkov. Za krádežou prsteňov stojí padlý anjel Madison Lee (Demi Moore), ktorú už omrzelo hrať anjela, keď si môže rovno zahrať Boha. Druhou dejovou líniou je bývalý milenec Dylan - Seamus O Grady (Justin Theroux), ktorý vo vezení trénoval dlhých 96 mesiacov, aby si s Dylan mohol vyriadiť staré účty. Aj medzi anjelikmi sa čosi deje. Natalie sa sťahuje do nového domu, kde plánuje žiť s priateľom Peteom (Luke Wilson), čo znepokojuje ostatné priateľky, ktoré sa boja, že si budú musieť za ňu nájsť náhradu, keď sa bude viac venovať manželským povinnostiam ako Charliemu. A ešte je tu aj Jason (Matt LeBlanc), z ktorého sa stala hviezda typu Tom Cruise filmom Maximum Extreme 2, ale v súkromnom živote sa nechce zmieriť s pauzou, ktorú vo vzťahu vyhlásila Alex.

Hneď prvá bezstrihová scéna známa z traileru dáva divákovi tušiť, čo sa na neho chystá. Rýchle tempo, vtipné hlášky, videoklipový štýl, podobnosť s kreslenými Anjelikmi, brutálna kamera, neobyčajné kostýmy, akcia, akcia a hlavne akcia. Všetky súboje sú brané detailne a v spojení s tou správnou hudbou sa vyrovnávajú súbojom z Matrixu.

Režisér McG sa odvoláva na neuveriteľné množstvo filmov (Indiana Jones, Flashdance, Ružový panter, Terminátor, Pán prsteňov, Spider-Man, Chicago, Mission Impossible, Austin Powers in Goldmember, Rambo, Smrtonosná zbraň, James Bond), používa presnú hudbu (Prodigy - Firestarter, Edwyn Collins - Girl Like You, MC Hammer - U Can´t Touch This a pod.), čo má za následok už spomínaný náter ako má byť.

Kamera Russella Carpentera na motocrosse lieta vzduchom, ale celkovo trochu znepriehľadňuje situáciu a niekedy je vidieť, že scény boli natáčané pred modrým kľučovacím plátnom.

Akonáhle ustúpi akcia a začnú sa riešiť "obyčajné" veci (ako napríklad, ktorý z Anjelikov odíde ako prvý) film stráca na gradácii, nie je zábavný ani vtipný a skôr zdržuje vybudované tempo a spomaľuje celkový rytmus. Po skvelej bojovej scéne na lodi už nepríde nič lepšieho a finále nezachraňuje ani Demi Moore ako lietajúci Batman. Najcharakterovejším hercom pre mňa stále ostáva Crispin Glover ako Thin Man.

Ešte stále nechápem aký význam pre Anjelikov má Bosley. Ak mal byť Bernie Mac podľa režiséra osviežujúcim prvkom filmu, tak u mňa tento prvok vôbec nezabral. Repliky "Mám piesok v zadku, ledva chodím." Alebo "Už viem kde budem pozerať večerný zápas." vo mne vyvolali skôr súcit ako úsmev. A tie papiere, ktoré im podáva v jednej scéne si mohli Anjelici vziať aj sami. A ak je tam na to, aby sprostredkovával spojenie s Charliem ako je možné, že s ním bez problémov hovorila aj Madison?

Čo mi však najviac vadilo, boli prehnané hlášky ako: "Anjelici sú ako diamanty. Nemôžu byť vytvorené. Musia byť nájdené. A každý jeden je unikát." Alebo dialóg typu:
Natalie: My máme niečo, čo si ty nikdy nemala.
Madison: Áno? A čo to je?
Natalie: Pravé kamarátky...
Rozumiem, že ide o letný prázdninový film, ale myslel som si, že tieto slová už z plátna vymizli.

Ak sa vám páčila jednotka, dvojkou budete nadšený. Ak z plnej duše nenávidíte niektorú z hviezd filmu, nechápem, že ste sa dočítali až sem.

P.S. Áno na začiatku filmu je to Bruce Willis v mini-úlohe. Áno, a je zabitý samotnou Demi Moore. :-)

Charlies Angels: Full Throttle (USA, 2003, 106 min.)
Réžia: McG. Scenár: John August, Cormac Wibberley, Marianne Wibberley. Kamera: Russell Carpenter. Hudba: Christina Aguilera, Beck, Snoop Dogg, Dr. Dre, Jay Ferguson, M.C. Hammer, William Orbit, Ed Shearmur. Hrajú: Cameron Diaz, Drew Barrymore, Lucy Liu, Bernie Mac, Crispin Glover, Justin Theroux, Robert Patrick.

 

2003-07-1717.7.2003 | Matej Oravec
login facebok
Fotogaléria k článku
Mám v zbierke
0 z 10
5 z 10


Súvisiace články
Súvisiace články
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
I think that what you published was actually very reasonable. However, what about this? what if you wrote a catchier pos... >
Výborný, silný film. Na prvý pohľad pritom taký nevýrazný, pomaly plynúci, dlhé tiché zábery, z náznakov je ale zrejmé, ... >
Eva | Piata loď
Veľmi, veľmi, veľmi smutný a silný príbeh, myslím že by ho mali vidieť všetky deti - ako niekedy keď sme chodili do kina... >
chcem sa na to pozriet >
>
Sector.sk
>
Kinema.sk
>
Plnehry.sk
>
Onlinehry.sk
>
Funny.sk
>
Zvonenia.sk
>
Pikosky.sk
>
Rozpravky.sk
>
Titulka
>
Recenzie
>
Premiéry
>
Novinky
>
DVD
>
TV
>
Rebríčky
>
Databáza
>
Filmové trailery
>
Podcasty
>
Slovenské filmy
>
Udalosti
>
Preview
>
RSS články
>
RSS novinky.
>
Lacné Letenky
>
AutoOlymp.sk
>
Pricemania.sk
>
Superdeal.sk
>
Filmy
>
info@kinema.sk
>
Všetky práva vyhradené.
copyright 2001 - 2017
Sector s.r.o.
ISSN 1336-4197