Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Kino recenzia > Kate & Leopold
Mirai
The Souvenir
Les filles du soleil
Hellboy

KATE & LEOPOLD

Bol máj - lásky čas. V uponáhľanom zhone 21. storočia zaznel romantický hlas. Vojvoda Leopold galantne sa ukláňa. Meg Ryan sa zaľúbila - do Huga Jackmana.
Bol máj - lásky čas. V uponáhľanom zhone 21. storočia zaznel romantický hlas. Vojvoda Leopold galantne sa ukláňa. Meg Ryan sa zaľúbila - do Huga Jackmana.

Bol máj - lásky čas. V uponáhľanom zhone 21. storočia zaznel romantický hlas. Vojvoda Leopold galantne sa ukláňa. Meg Ryan sa zaľúbila - do Huga Jackmana.

Režisér James Mangold sa rozhodol vytvoriť romantickú komédiu osvedčeným postupom. Modernú, uponáhľanú ženu, zdanlivo tvrdú, ale v skutočnosti zraniteľnú konfrontuje so sebaistým, galantným a uhladeným gentlemanom. Aby bol dojem umocnený, rozdelil ich priepasťou času. 

Vojvoda Leopold (Hugh Jackman) žije život šľachtica 19. storočia. Navonok nablýskaný prepych a spoločenská pompa, v skutočnosti rastúce dlhy. Jediným liekom je vhodný sobáš. Leopoldovi sa však do zväzku z rozumu nechce. Je plný nápadov a aktivity. Kate (Meg Ryan) je o dve storočia mladšia. Žije rušný život zamestnanca reklamnej agentúry a snaží sa spamätať z rozchodu so Stuartom (Liev Schreiber). Práve jej bývalý priateľ spojí nespojiteľné osudy. Leopold sa bude musieť vysporiadať nielen s inou dobou, hriankovačom, ale i s "nebezpečnou" ženou.

Od romantickej komédie človek čaká priateľný dej, kúsok poctivej zábavy a rozprávkový príbeh o veľkej láske. Film Kate & Leopold ponúka zo všetkého trochu, ale najviac vsádza na výkon hlavných protagonistov. Zatiaľ čo Meg Ryan je doslova maskotom tohto žánru, Hugh Jackman je ešte stále pomerne neopozeranou tvárou. Treba povedať, že jeho výkon je presvedčivý a pravdepodobne i kvalitnejší, ako Megin. Predsa len, od čias Francúzskeho bozku uplynul nejaký ten čas, a Meg (podobne ako Julia, alebo Andie) majú tých úloh za sebou snáď priveľa. Príjemným osviežením filmu je herecký part brata Kate. Ako impulzívny herec odráža súčasnú dobu a tým vlastne nahráva vojvodovi v jeho lekciách o galantnosti a šarme. 

Réžia i celá dynamika filmu je urobená profesionálne, úvodné obrazy predstavujúce 19. storočie doslova pripomínajú krajinky holandských majstrov. Po tom, čo je zápletka narysovaná a príbeh prejde do  roviny vzťahov tempo citeľne opadne. Nie je to Notting Hill so svojím vyšperkovaným humorom, ale nie je to ani nechutne ružový Denník Princeznej. Je to možno trochu viac romantický ako komediálny film a jeho úspech bude pravdepodobne stáť a padať s reakciou nežnejšej časti publika na starodávnu galantnosť. Pokiaľ bude mať vojvoda Leopold rovnaký úspech ako pri prezentovaní margarínu budú ľudia zo SPI spokojní.

Pokiaľ chcete vedieť aké je to vidieť čas  je to podobné, ako keď pes uvidí dúhu, pokiaľ vám nerobí problém časová slučka a najmä ak chcete so svojím priateľom, alebo priateľkou stráviť príjemný čas, skúste ísť do kina. Trebárs na Kate & Leopold. Nič tým nepokazíte.

Kate & Leopold (USA, 2001, 121 min.)
Réžia: James Mangold. Scenár: James Mangold, Steven Rogers. Kamera: Stuart Dryburgh. Hudba: Sting (pieseň Until), Rolfe Kent. Hrajú: Meg Ryanová, Hugh Jackman, Breckin Meyer, Live Schreiber, Natasha Lyonne.

 


 2002-05-1010.5.2002 | Vladimír Kurek
login facebok
Fotogaléria k článku
Romantický/Fantasy
121 min
USA
2001
6 z 10
Mám v zbierke
0 z 10
6 z 10


Súvisiace články
Súvisiace články
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
Film urceny predovsetkym do kina na 3D,doma si ho rozhodne tak neuzijete.Vizualne tak trochu Mylnik,pribehovo lahko nadp... >
JOZEF Topolcany | Trhlina
Vacsiu somarinu,ani natocit nemohli,sprvoti sa to snazi drzat knihy,ale potom same rozmazane obrazky,ohlusujuca hudba a ... >
oproti tuctovým marvel filmom (to iste dookola) je Alita Parádny film, nenechajte si ho ujsť! >
Efekty paradne, ako celok uplny priemer. >