Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Kino recenzia > Psí detektív
Les filles du soleil
Hellboy
In den Gängen
Dobrá smrť

PSÍ DETEKTÍV

Bláznivé nápady na filmy vznikajú hocikde. A najnovší prírastok vychádza z osvedčenej klasiky, kde je hovoriaci pes múdrejší ako ľudia, dokáže vyriešiť nejeden zamotaný prípad a teraz ho čaká...
Bláznivé nápady na filmy vznikajú hocikde. A najnovší prírastok vychádza z osvedčenej klasiky, kde je hovoriaci pes múdrejší ako ľudia, dokáže vyriešiť nejeden zamotaný prípad a teraz ho čaká...

Bláznivé nápady na filmy vznikajú hocikde. A najnovší prírastok vychádza z osvedčenej klasiky, kde je hovoriaci pes múdrejší ako ľudia, dokáže vyriešiť nejeden zamotaný prípad a teraz ho čaká nová misia. Lenže nebude úplne jednoduchá, lebo tvorcovia do ošúchanej akčnej komédie vložili ešte jeden element – svetovú prehliadku psíkov, ktorá sa koná v Las Vegas (odtiaľ pôvodný názov Show Dogs), kde treba ísť riešiť rozličné zločiny. A tak vzniká nesúrodý pár havkáča a chlapíka, ktorý ho vôbec nemá rád, no pre potrebu misie sa stáva jeho pánom a snažia sa vyhrať celú súťaž...

Hovoriace zvieratká sú stávka na istotu, no po rokoch zďaleka nestačia – v animákoch, ani v hraných filmoch. Vedia o tom aj tvorcovia Psieho detektíva už v prvej sekvencii, ktorá je nutná na uvedenie hrdinu, ale inak nie je ničím zaujímavá – hovoriaci havkáč, tri hubujúce holuby, bežná akcia, kde sa chce každý blysnúť čo najlepšie. Tvrdohlavý človek – a viac-menej tvrdohlavý pes, tak to začína. Žijú v bizarnom svete, kde spolu fungujú psi a ľudia, pričom štvornohí sú nesmierne ukecaní a narazíte na nich na každom kroku – na policajnej stanici jeden rozdáva príkazy, inde sú zase skôr pokojní.

Ak by si scenáristi chceli vystačiť iba s týmto nástrelom, rýchlo by zistili, že z neho nevytlačia ani priemerný film, bola by to variácia na všetko videné a ani nie príliš vtipné. A tak pritlačili a poslali dvojicu Max-Frank na medzinárodnú súťaž psov do Las Vegas. Niečo také zrejme existuje, má to veru šialené pravidlá (disciplíny, druhy psov, defilé), ale aj porotu a fanúšikov. A tým, že súperia vzácne druhy, rastie šanca, že sa tu objaví dáka banda zlodejov, čo sa bude chcieť nabaliť.

Od príchodu do Vegas sa delí film na dve línie: oficiálna, kde sa Max+Frank snažia zblížiť (spočiatku im to samozrejme nejde), pripravovať na šou a absolvovať jednotlivé disciplíny, je bláznivá sama o sebe, lebo odhaľujeme, ako také podujatie vôbec funguje a čo sa dá na ňom realizovať a hodnotiť. Ako exkurzia do sveta maznáčikov-šampiónov nie je až taká márna.

Žiaľ, tá detektívna línia už taká pestrá a zaujímavá nie je: dostaneme sa na tajné párty, rozličné sklady a pofidérne miesta v Las Vegas mimo bulvárov a Stripu, no podobne ako v úvodnej sekvencii filmu, slabiny tu vychádzajú na povrch. Žiadny poriadny detektívny príbeh, zloducha hľadáme dlho (čo je asi jediné plus) a ani akčných sekvencií nie je veľa.

Finále zachraňuje paradoxne scéna prehliadky, kde sa Max snaží myslieť na niečo snové a dostaneme sa do úplne delírickej scény, o ktorej sa hneď po premiére filmu v USA hovorilo, že ju treba zostrihať. Pritom je to jeden z najväčších úletov, aký v tomto filme nečakáte a hoci deti z neho veľa mať nebudú, dospelý divák sa na chvíľu preberie a uzná, že tvorcovia sem prepašovali pár dobrých nápadov.

Ale je to málo. Ošúchané rozprávajúce zvieratka a macho psí detektív v slabej dejovej línii nedokážu presvedčiť a z tej psej šou resp. tzv. súťažných psov až tak veľa neuvidíme. Raja Gosnell natočil už so zvieratami všeličo možné (Scooby Doo, Beverly Hills Chihuahua), aj rodinnému publiku sa občas zavďačí, no toto je slabota.


Show Dogs (UK/USA, 2018, 92 min.)
Réžia: Raja Gosnell. Scenár: Max Botkin, Marc Hyman. Hrajú: Alan Cumming, Stanley Tucci, Natasha Lyonne ...

2018-07-1212.7.2018 | Michal Korec
login facebok
Fotogaléria k článku
Dobrodružný/Rodinný
92 min
UK USA
2018
28.6. 2018
10.5. 2018
4 z 10
Mám v zbierke
0 z 10
3 z 10
3 z 10


Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
asi som bol na inom filme... >
Zaujimavy vyber kastingu, ked v originali si ten vozickar vybral cernocha preto, lebo bol velky a silny (aby ho vedel dv... >
Bohužiaľ hviezdy nezarucia nič. >