Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Kino recenzia > Ocko je doma 2
The Lion King
Brightburn
Amnestie
Gloria Bell

OCKO JE DOMA 2

Tohtoročná predvianočná sezóna prináša pokračovania nenápadných komédií. Mamy rebelky odpálili už svoje Vianoce a teraz je rad na dvoch svojských tatkoch (chmuľko a rebel), aby sa pustili ...
Tohtoročná predvianočná sezóna prináša pokračovania nenápadných komédií. Mamy rebelky odpálili už svoje Vianoce a teraz je rad na dvoch svojských tatkoch (chmuľko a rebel), aby sa pustili ...

Tohtoročná predvianočná sezóna prináša pokračovania nenápadných komédií. Mamy rebelky odpálili už svoje Vianoce a teraz je rad na dvoch svojských tatkoch (chmuľko a rebel), aby sa pustili do osláv vianočných a ani oni nebudú na ne sami, pretože ich prilietajú pozrieť... ich vlastní otcovia!

Jednotka Ocko je doma priniesla slušnú chémiu medzi Markom Wahlbergom a Willom Ferrellom, ktorí sa dokážu na plátne dostatočne vyšantiť a improvizovať vo viacerých scénach. Jeden sa vložil do roly nezodpovedného rebela, druhý do nudného poctivca – a spolu im to klapalo. Ako scenáristi rýchlo pochopili, zreprízovať to isté v inej tematike úplne nestačí, takže zavolali do akcie ďalšie dve silné mená, ktoré by mohli doručiť dodatočný humor a najmä úplne iné postavy.

Námet je pritom postavený iba na kontrastoch a jednej rodinnej seanse počas Vianoc. Tu sa rozhodlo pár ľudí stráviť spolu sviatky, prihodili nové zaujímavé postavy a nechajú ich robiť bordel celý čas. V prvom rade je vhodné pochváliť pôvodných dvoch tatkov, ktorí sa neopozerali a dvojica Mark-Will stále dokáže rozohrať top scény, majú dosť príležitostí a sú posunutí do trošku inej roviny, Markova postava nemusí byť stále iba buričom, hoci...

Do očakávaných obľúbených momentov nie sú vložení iba oni dvaja, ale aj ich tatkovia, ktorých úsilie vypálilo dobre, no s odlišným nasadením. Mel Gibson má humorný talent, o tom niet pochýb už dlhý čas (aj Po čom ženy túžia solídne ťahal), no v úlohe búrliváka či politicky nekorektného dedka je fakt výborný. Prináša politicky nekorektný humor, neraz sa správa ako hulvát, čo je neželaný počin najmä voči deťom, ktoré voči nemu vzhliadajú inak. Súčasne je aj katalyzátor ďalších udalostí, vďaka jeho nástupu na scénu sa chce opätovne zvlčiť aj Wahlberg a začať stvárať opäť drsné kúsky.

John Lightow je skôr milý deduško, čo parádne pasuje k sucharovi Ferrellovi. No v konečnom súčte má menej vtipných scén a je štylizovaný skôr do pokojnej roličky. Dva duety v podobe búrliváci vs. pokojné typy znejú ako repete jednotky s väčším počtom postáv, no Ocko je doma 2 má neraz lepší scenár a vo vybraných scénach doručí podstatne väčšiu zábavu, hoci si robí švandu z typických chvíľ či sviatočných hodnôt, ktoré posúva do extrému. Našťastie do nie neprístupného – tam kde sa Mamy rebelky musia spustiť až nad 15-kovú prístupnosť a slopú ostošesť, tu sa držia vtipy skôr na decentnej úrovni. Scenáristi sa dobre hrajú aj s osvedčenými elementmi či rodinnými hodnotami, doručia aj väčšie finále a neboja sa nasadiť skvosty do menších úloh (zámerne neprezrádzam, užijete si sami).

Situačný humor ide Ockom jednoznačne lepšie ako verbálny, tam sa akosi vytratila minulá iskra, resp. autori jasne prešaltovali. Okrem Gibsona sú všetci pripravení stvárať skôr bláznivé kúsky doma či v teréne. Poletuje tu aj pár politických vtipov, resp. sa otláča súčasná americká atmosféra spoločnosti po vlaňajších voľbách. Pritom Ockovia nevychádzajú z hraníc žánru: občas hrajú na klasickú nôtu, využijú náznaky, aj silené momenty. A niekedy možno sľubujú väčší potenciál scény ako nakoniec doručia, no zväčša z nej vytrieskajú čo najviac.

Ocko je doma 2 je presne film, ktorý napĺňa očakávania. Nadväzuje na prvý diel, z ktorého si berie etablované postavy, prihodí dve ďalšie, nechá ich klčkovať sa vo sviatočnej atmosfére a nemá viac ako 100 minút. Sean Anders režíruje stále rovnako na istotu (jedine Millerovci mu vyšli ako spoluscenáristovi parádne), no stačí to na decentnú šestku ako minule. Takže hoci dvojka chce prekonať originál, kvalitatívne je rovnaká.


Daddy's Home 2 (USA, 2017, 100 min.)
Réžia: Sean Anders. Hrajú: Will Ferrell, Mark Wahlberg, Mel Gibson...

2017-12-1818.12.2017 | Michal Korec
login facebok
Fotogaléria k článku
Komédia
100 min
USA
2017
7.12. 2017
8.11. 2017
6 z 10
Mám v zbierke
0 z 10
5 z 10
3 z 10


Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
MichaelLep | Beowulf
click here for info https://motomermel.com/ >
Nikto by sa nemal hrabat v duši ani vo svojej a cudzej."nemá pravo"a pod.život plynie a ide...treba žiť ako pride... >
Dufam,ze sa mu to podari! To by bol prvy slovak.drxim mu palce!! >
Feshi | Aquaman
Parádna recenzia Michale :-) >