Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Kino recenzia > Bella a Sebastián 2: Dobrodružstvo pokračuje
Spider-Man: Far From Home
Hotel Mumbai
Beautiful Boy
Green Book

BELLA A SEBASTIÁN 2: DOBRODRUŽSTVO POKRAČUJE

Nerozlučná dvojica chlapca Sebastiána a jeho psieho „medveďa“ Belly sa vracia na plátna kín. Po savojských Alpách sa opäť ...
Nerozlučná dvojica chlapca Sebastiána a jeho psieho „medveďa“ Belly sa vracia na plátna kín. Po savojských Alpách sa opäť ...

Nerozlučná dvojica chlapca Sebastiána a jeho psieho „medveďa“ Belly sa vracia na plátna kín. Po savojských Alpách sa opäť preháňajú sprvu na sánkach, potom už v trocha nebezpečnejšom duchu podnikajú neľahkú cestu za záchranou milovanej Angeliny naprieč horiacim lesom.

Francúzsky film Bella a Sebastián: Dobrodružstvo pokračuje neláka diváka na zbratávacie techniky medzi človekom a zvieraťom, skôr už samotnú zbratanú dvojicu posiela plniť život ohrozujúcu misiu. Zo stroskotaného lietadla sa stratila Cézarova neter Angelina (Margaux Chatellier) a Sebastián sa ju čoby ako svoju vlastnú mamu snaží zachrániť.

Fabien Suarez a Juliette Sales sa opätovne podpisujú pod scenár prírodne spektakulárneho francúzskeho filmu. Do popredia vystupuje dobrodružnejšia línia príbehu, v ktorej kamarátstvo Sebastiána a Belly funguje tak trochu na princípe austrálskeho seriálu Skippy, stepná kengura. Spomínané dobrodružstvo akčne okoreňuje horiaci les, kde láskavá Bella obetavo sekunduje Sebastiánovi pri hľadaní Angeliny.

Historicky nám rok 1945 rámcuje obdobie, keď sa malá horská dedinka Saint Martin zviecha zo strachu z vojny a užíva si pokoj slobody. Hoci desaťročný Sebastián má zasadnúť do školských lavíc, viac ho láka škola života, ktorá mu núka zistiť pravdu o jeho rodičoch. Jednoduchá zápletka ho dáva dokopy s vlastným otcom a počas záchrannej výpravy sa spolu učia vychádzať. Cézarova postava dostala humornejší náboj, keď sa s mladým mechanikom pešo vydáva na identickú cestu po stopách Sebastiána a Belly.

Naratívna názornosť a český dabing dávajú šancu detskému divákovi spomaliť si vnímanie filmu, ktoré si prednastavil klipovitejšími animákmi. Podobnú skúsenosť mohol zažiť pri sledovaní podobne ladených Kráľov hôr. V dobrej vôli sa autori opäť pokúšajú uchopiť dominanciu prírody, jej nebezpečné úskalia i potrebu symbiotického prepojenia s človekom. Postavu zanovitého Sebastiána znova zverili Félixovi Bossuetovi, Tchéky Karyo takisto vystupuje v role Cézara, rad vedľajších postáv rozšírili Thierry Neuvic ako Sebastiánov otec a Thylane Blondeau ako odvážna drevorubačská slečna.

Bella a Sebastián: Dobrodružstvo pokračuje podobne ako v jednotke príbehová jednoduchosť, ba až banálnosť, akcentuje fakt, ako veľmi sa snažia autori dosiahnuť potrebu neustále sa nechať okúzľovať prírodnými krásami, ktoré sú už, bohužiaľ, prečerpané a nedokážu utiahnuť celkovú atraktivitu filmu. Herecké výkony sú opatrné a ťažko občasnou výbušnosťou zdynamizujú dej.

V milom a láskavom duchu predložil režisér Christian Duguay prozaickú príbehovú líniu so slabo hrotenými situáciami. Kamera Christophea Graillota šperkuje čo sa dá, no pre pokračovanie Belly v dôstojnosti jednotky sa už vyčerpal potenciál pôvodnej myšlienky a aktuálna rýdza dobrodružnosť je slabo spracovaná pre komplexnú údernosť snímky.


Belle et Sébastien, l’aventure continue (Franúzsko, 2015, 97 min.)
Réžia: Christian Duguay. Hrajú: Félix Bossuet, Tchéky Karyo, Thierry Neuvic

2016-02-1212.2.2016 | Zuzana Ondrišová
login facebok
Fotogaléria k článku
Dobrodružný/Rodinný
97 min
Francúzsko
2015
11.2. 2016
6.10. 2015
5 z 10
Mám v zbierke
0 z 10
5 z 10


Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Prichádza do kín
Prichádza do kín
Anketa
Anketa
Vaše názory
Vaše názory
Katka | 47 metrov
*OPRAVA NEMATE >
Barbara | 47 metrov
Je to vyborne mate pravdu vcera to islo na TV JOJ >
Domča | 47 metrov
Ano presne ako hovoris katka nema to chybu a ak nemas na to zaludok tak nepozeraj >
Katka | 47 metrov
Nie je to pravda tento film je uplna pecka Je to proste mega ak na to nemat zaludoktak ste to nemali pozerat Milujem to ... >