Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Banícky chlebíček online premiéra zdarma!
The Killing of a Sacred Deer
Mollys Game
The Glass Castle
Super Dark Times

Banícky chlebíček online premiéra zdarma!

| 24.6.2013

Online premiéra dokumentárneho filmu Banícky chlebíček na DAFilms je zahájením spolupráce tohto portálu so slovenskou distribučnou spoločnosťou Filmtopia. Dostať dokument k svojmu divákovi klasickou cestou, nie je v súčasnej dobe zanikajúcich kín a vysokých poplatkov v multiplexoch jednoduché. Tvorcovia a distribútori musia hľadať aj alternatívne cesty. Možnosť umiestniť autorský dokument na špecializovanom webovom portáli s medzinárodným zacielením je mimoriadnou príležitosťou.

"Online premiéry filmů mohou být novou formou, jak na film upoutat pozornost lidí z celého světa. Věřím, že jméno režiséra Romana Fábiana se takto dostane do povědomí i diváků, kteří nemají ve zvyku chodit do kina na dokumentární film,“ dodává Diana Tabakov z DAFilms.

Spolupráca bude založená na kontinuálnom sprístupňovaní vybraných slovenských dokumentárnych filmov vrámci tejto medzinárodnej dokumentárnej online platformy a tiež na organizovaní špeciálnych podujatí online. V najbližšej dobe pripravuje Filmtopia pre DAFilms výber archívnych dokumentárnych filmov zo zlatého fondu Slovenského filmového ústavu ako aj online premiéru nového filmu Zamatoví teroristi (réžia: Pavol Pekarčík, Ivan Ostrochovský, Peter Kerekes) ako súčasť online streamingu z Medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch.

Filmom Banícky chlebíček štartuje táto výnimočná česko-slovenská spolupráca hneď z viacerých dôvodov. Ide o film mladého režiséra, otvreného experimentom s novými médiami a virtuálnymi možnosťami distribúcie. Okrem toho, Banícky chlebíček je nie je len dokument o zašlej sláve jedného baníckeho mesta, ale predovšetkým pútavý príbeh o našej generácii a o tom, aké máme šance uplatniť sa v dnešnom svete. Pre filmára je takouto možnosťou práve uvedenie do kontextu medzinárodnej dokumentárnej kinematografie vďaka špecializovanému webovému portálu.

O FILME: V roku 1909 bol v banskej oblasti Horného Gemera v okolí Rožňavy vybudovaný jeden z najmodernejších banských závodov v Európe, kde v sedemnástich baniach pracovalo takmer šesťdesiatpäť percent miestnych obyvateľov. Po páde komunizmu bola ťažba železnej rudy z ekonomických dôvodov ukončená, v prevádzke zostal len jeden banský komplex. Film Banícky chlebíček sa sústreďuje na obyvateľov gemerskej dediny Rakovnica a cez sériu portrétov jej obyvateľov podáva obraz myslenia celého kraja. Ten sa spája v názore, že počas komunizmu boli šťastnejší a ich život bol kvalitnejší.  

Mediálny partner online premiéry filmu Banícky chlebíček je portál Kinema.sk


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články
>
Sector.sk
>
Kinema.sk
>
Plnehry.sk
>
Onlinehry.sk
>
Funny.sk
>
Zvonenia.sk
>
Pikosky.sk
>
Rozpravky.sk
>
Titulka
>
Recenzie
>
Premiéry
>
Novinky
>
DVD
>
TV
>
Rebríčky
>
Databáza
>
Filmové trailery
>
Podcasty
>
Slovenské filmy
>
Udalosti
>
Preview
>
RSS články
>
RSS novinky.
>
Lacné Letenky
>
AutoOlymp.sk
>
Pricemania.sk
>
Superdeal.sk
>
Filmy
>
info@kinema.sk
>
Všetky práva vyhradené.
copyright 2001 - 2017
Sector s.r.o.
ISSN 1336-4197