Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Banícky chlebíček online premiéra zdarma!
Annihilation
Ready Player One
Alita: Battle Angel
Thoroughbreds

Banícky chlebíček online premiéra zdarma!

| 24.6.2013

Online premiéra dokumentárneho filmu Banícky chlebíček na DAFilms je zahájením spolupráce tohto portálu so slovenskou distribučnou spoločnosťou Filmtopia. Dostať dokument k svojmu divákovi klasickou cestou, nie je v súčasnej dobe zanikajúcich kín a vysokých poplatkov v multiplexoch jednoduché. Tvorcovia a distribútori musia hľadať aj alternatívne cesty. Možnosť umiestniť autorský dokument na špecializovanom webovom portáli s medzinárodným zacielením je mimoriadnou príležitosťou.

"Online premiéry filmů mohou být novou formou, jak na film upoutat pozornost lidí z celého světa. Věřím, že jméno režiséra Romana Fábiana se takto dostane do povědomí i diváků, kteří nemají ve zvyku chodit do kina na dokumentární film,“ dodává Diana Tabakov z DAFilms.

Spolupráca bude založená na kontinuálnom sprístupňovaní vybraných slovenských dokumentárnych filmov vrámci tejto medzinárodnej dokumentárnej online platformy a tiež na organizovaní špeciálnych podujatí online. V najbližšej dobe pripravuje Filmtopia pre DAFilms výber archívnych dokumentárnych filmov zo zlatého fondu Slovenského filmového ústavu ako aj online premiéru nového filmu Zamatoví teroristi (réžia: Pavol Pekarčík, Ivan Ostrochovský, Peter Kerekes) ako súčasť online streamingu z Medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch.

Filmom Banícky chlebíček štartuje táto výnimočná česko-slovenská spolupráca hneď z viacerých dôvodov. Ide o film mladého režiséra, otvreného experimentom s novými médiami a virtuálnymi možnosťami distribúcie. Okrem toho, Banícky chlebíček je nie je len dokument o zašlej sláve jedného baníckeho mesta, ale predovšetkým pútavý príbeh o našej generácii a o tom, aké máme šance uplatniť sa v dnešnom svete. Pre filmára je takouto možnosťou práve uvedenie do kontextu medzinárodnej dokumentárnej kinematografie vďaka špecializovanému webovému portálu.

O FILME: V roku 1909 bol v banskej oblasti Horného Gemera v okolí Rožňavy vybudovaný jeden z najmodernejších banských závodov v Európe, kde v sedemnástich baniach pracovalo takmer šesťdesiatpäť percent miestnych obyvateľov. Po páde komunizmu bola ťažba železnej rudy z ekonomických dôvodov ukončená, v prevádzke zostal len jeden banský komplex. Film Banícky chlebíček sa sústreďuje na obyvateľov gemerskej dediny Rakovnica a cez sériu portrétov jej obyvateľov podáva obraz myslenia celého kraja. Ten sa spája v názore, že počas komunizmu boli šťastnejší a ich život bol kvalitnejší.  

Mediálny partner online premiéry filmu Banícky chlebíček je portál Kinema.sk


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín